چرا وقتی پوست خشکی داریدبی اهمیت از آن می گذرید ؟ چرا به بازگرداندن رطوبت به سلول های پوستی صورتتان اهمیت نمی دهید و چرا به دنبال محصولات مراقبت از پوست مناسب و روتین مراقبتی ایده آلی برای پست صورت خشک خود نمی گردید؟ یعنی زیبایی، جوانی و سالم ماندن پوست و صورتتان اینگونه بی اهمیت است ؟

برای افرادی که به زیبایی و سلامت پوست و صورتشان اهمیت می دهند، داشتن پوستی خشک از جمله عذاب آور ترین مشکل ها است، چرا که پوست های خشک، آرایش کردنشان مشکل است، زود تر پیز می شوند و همیشه لاغر و بی روح به نظر می رسند. افرادی که پوست خشکی دارند معمولا به واسطه مشکلاتی که شامل حالشان شده است، اعتماد به نفس پایین تری نیز داشته و هموراه افسرده حال به نظر می رسند.

اگر شما هم از مشکل خشکی پوست رنج می برید و به دنبال راه حلی برای رفع آن هستید، باید بگوییم که یکی از بهترین راه حل ها داشتن یک روتین مراقبت پوستی سالم شامل محصولات مراقبت از پوست مناسب برای پوست خشک می باشد که خواص آبرسانی دارند و می توانند خشکی پوست را درمان کرده، مشکلاتی که به وجود می آورد را از بین برده و بدین ترتیب زیبایی صورت شما، درخشانی و جوان به نظر رسیدنتان را تضمین کرده و باعث می شوند که همراه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. با ما باشید با معرفی این محصولات مراقبت از پوست.

استفاده از محصولات مراقبت از پوست خشک

پوست صورت به دلایل مختلفی خشک می شود و برخی از مهمترین علل آن را در ادامه به طور مختصر توضیح داده ایم، اگر به دنبال راه حل می گردید، باید علل آن را بدانید و سعی در رفع آن ها نمایید. اما یکی از روش های بسیار رایجی که به سرعت خشکی پوست شما را درمان کرده و با وجود این علل باز می تواند شما را از شر مشکلات ناشی از خشکی پوست رهایی بخشد، استفاده از محصولات مراقبت از پوست خشک می باشد. این محصولات هم برای آقایان و هم برای خانم ها مفید و کاربردی می باشند و قابل استفاده هستند.

چرا پوست صورت خشک می شود ؟

به صورت کلی اگر بخواهیم توضیح دهیم که دلیل خشک شدن پوست صورت چیست، به زبان خیلی ساده باید بگوییم که وقتی پوست صورت خیلی سریع آب و رطوبت خود را از دست می دهدف خشک می گردد. این مشکل می تواند علل بسیاری داشته باشد و ناشی از موارد زیادی باشد :

بسیاری از کار های روزمره خیلی ساده، همانند استفاده از خوشبو کننده های الکلی، استفاده از صابون های ضد چربی و رطوبت، محصولات پاک کننده خشن، دوش گرفتن طولانی مدت، شستشو بسیار زیاد صورت به ویژه با آب گرم، رژیم غذایی اشتباه، حتی اب و هوای بسیار سرد و مواردی از این قبیل دلایلی هستند که هر دام به نوبه خود تاثیر بسزایی بر کم آبی و خشکی پوست و صورت دارند.
چه افرادی بیشتر در معرض خشکی پوست هستند ؟

تمامی مواردی که در پاراگراف قبلی بیان شدند می توانند عللی باشند که بر سرعت خشک شدن پوست شما افزوده و باعث از دست رفتن مقادیر زیادی از روطبت و اب سلول های صورت شما شوند. اما افرادی هستند که به واسطه رژیم غذایی که دارند، سبک زندگی، محل کار و یا حتی محل زندگیشان بیشتر در معرض خشک شدن پوست قرار می گیرند.

  • استفاده از محصولات مراقبتی نا مناسب برای پوست خشک : افرادی که پوستشان مستعد خشک شدن است، اما از محصولات مراقبتی استفاده می کنند که بر خشکی پوستشان اضافه می کند. پوست های خشک محصولات مراقبت از پوست و روتین مراقبتی مخصوص به خود دارند که اسفاده از چیزی غیر از این موارد نه تنها ارزشی ندارد بلکه مضر نیز می باشد. بنابراین اگر پوست صورتتان خشک است، یا از محصولات مراقبت از پوست مناسب استفاده کنید و یا کلا از آنها استفاده نکنید.
  • افرادی که سنشان بالا می رود : بالا رفتن سن و به ویژه عبور آن از میان سالی و رفتن به سمت پیری می تواند یکی از عللی باشد که به دلیل کاهش تولید سبوم و روغن های مفید برای سد پوستی موجب خشکی بیشتر پوست و صورت شما خواهد شد.
  • رنگ پوست : تحقیقات نشان داده است که افرادی که پوست خیلی سفید، روشن و یا سیاه و قهوه ای دارند نسبت به افرادی که پوست صورتشان زرد مدیترانه ای است، بسیار بیشتر در معرض خشکی پوست قرار می گیرند.
  • مصرف داروهای خاص : برخی از افراد به دلیل بیماری که دارند مجبور به مصرف دارو هایی هستند که ممکن از رطوب و آب سلول های پوستیشان را به شدت کاهش دهد.
  • شرایط شغلی : برخی از شغل ها فرد مستلزم است که در شرایطی کار کند که پوستش دست هایش مدام با مواد شیمیایی و الکلی در ارتباط است و یا با ترکیبات مواد مختلف با اب سر و کار دارد باعث می شود که پوست فرد بیشتر مستعد خشک شدن باشد.
  • کمبود ویتامین یا مواد معدنی : برخی از ویتامین های مورد نیاز پوست که در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست مناسب برای پوست های خشک وجود دارند، در صورتی که مقدارشان در پوست کاهش یابد، خشکی را نتیجه می دهند
  • سیگار کشیدن : سیگار حاوی ترکیبات شیمیایی مضری است که هم سرعت پیری پوست را افزایش می دهد و هم باعث خشک شدن بیشتر پوست صورتتان خواهد شد.
  • استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت : برخی از انواع لوازم آرایشی که ترکیبات آنها مشخص نیست و ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضری باشند، باعث جذب رطوبت پوست، هدر رفتن آب سلول ها و از بین رفتن سد محافظ پوستی و نتیجتا خشکی صورت شما شوند.
  • و بسیاری از دلایل دیگری که شما را مستلزم به استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب و داشتن یک روتین مراقبتی ایده آل برای رفع مشکل پوست خشک خود و بازگردانی رطوبت و آبرسانی به سلول های آن خواهد کرد.

روتین مراقبتی پوست خشک

روتین مراقبتی یعنی داشتن برنامه ای برای مراقبت از پوست و صورتتان برای رفع مشکلی خاص و یا کمک به زیبایی و جوانی بیشتر آن، روتین های مراقبتی پوستی انواع مختلفی دارند و با استفاده از چندین محصول مراقبت از پوست مختلف و با رعایت ترتیب استفاده از آنها شکل می گیرند. سالم ترین روتین های مراقبتی با یک شوینده شورع شده و با یک کرم مرطوب کننده اتمام می یابد و در این بین چندین محصو مراقبتی درمانی را نیز شامل می شود. یکی از پر استفاده ترین روتین های مراقبت از پوست، برای پوست های خشک است. که در ادامه بهترین محصولاتی که می توانید استفاده کنید را به ترتیب مرحله استفاده معرفی خواهیم کرد.

و اما بهترین محصولات مراقبت از پوست خشک

فوم شستشوی صورت

برای شروع یک روتین مراقبتی، باید از یک شوینده برای تمیز کردن صورت، از بین بردن کامل مواد ارایشی و الودگی های روی آن استفاده کنید، که بهترین محصول مراقبت از پوست برای این کار خرید فوم شستشوی صورت است. فوم های شستشوی صورت می توانند الودگی های را به صورت عمقی از منافذ بیرون آورده و تمیز کنند و همچنین بدون آسیب به چربی محافظ پوست و از بین بردن سد پوستی، مواد آرایشی را تمیز کنند. بهترین فوم شستشوی صورت مناسب برای پوست خشک را در مقاله ای به صورت کامل معرفی کرده و توضیح داده ایم. اما در ادامه نیز اشاره مختضری به بهترین های آنها خواهیم داشت :

 1 – فوم شستشوی صورت آلوئه ورا بیوآکوا

این فوم به دلیل استفاده از الوئه ورا در ساخت آن و به دلیل خاصیت فوق العاده عالی آلوئه ورا در ابرسانی به سلول های پوستی، تاثیر بسزایی در بازگردانی رطوبت به پوست های خشک دارد و می تواند برای شروع روتین مراقبتی پوست خشک شما یکی از بهترین محصولات مراقبت از پوست باشد.

فوم شستشوی صورت بیوآکوا 92% آلوئه ورا BIOAQUA  
2 – فوم شستشوی صورت هیالورونیک اسید بیوآکوا

هیالورونیک اسید نیز ترکیبی است که به به دام انداختن اب در سلول های پوستی باعث می شود که دهیدراته شدن آن ها و از دست رفتن آب، سخت تر باشد و بدین ترتیب خشکی پوست اتفاق نیافتد.

فوم شستشو صورت هیالورونیک اسید بیوآکوا
3 – فوم شستشوی صورت هیدراتینگ آب بیوآکوا

ماده اصلی سازنده این فوم شستشوی صورت آب است و به دلیل همین موضوع، خاصیت آبرسانی فوق العاده بالایی دارد، این محصول نیز یکی از محصولات مراقبتی پوست خشک تخصصی است که می تواند به عنوان شوینده ای مناسب هم آلودگی هیا پوستی شما را تمیز کند و هم رطوبت آن را از بین نبرد.

فوم شستشو صورت هیدراتینگ آب بیوآکوا
تونر صورت

تونر ها لایه بردار های ملایمی هستند که وظیفه اصلی آنها لایه برداری از سلول های مرده روی پوست بعد از شستشوی صورت و تکمیل کار فوم های شسشتوی صورت، تنظیم PH و چربی پوست، باز کردن منافذ و آماده کردن آنها برای پذیرش محصولات مراقبت از پوستی و از بین بردن باقیمانده آلودگی هایی است که شاید فوم شستشوی صورت آنها را تمیز نکرده باشد. استفاده و خرید تونر صورت مناسب برای پوست خشک می تواند به اثر گذاری سایر محصولات مراقبت از پوست خشک درمانی دیگری که در ادامه معرفی خواهیم کرد، کمک کند.

تونر ها نقش بسزایی در درمان خشکی پوست دارند و انتخاب صحیح آنها نصف کار و مسیر پیش رو را برای شما تکمیل خواهد کرد. بنابراین سعی کنید حتما استفاده از آن را به برنامه خود افزوده و البته از محصولی نیز استفاده کنید که واقعا برای پوست خشکتان مناسب باشد. در مقاله در بخش وبلاگ فروشگاه بهترین تونر صورت برای پوست خشک را معرفی کرده ایم. اما در ادامه نیز چندین مورد از بهترین های آنها را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. سعی کنید محصولی که انتخاب می کنید، یا خواصی مشابه و یا ترکیباتی یکسان با محصولات این مقاله داشته باشد و یا از همین محصولات استفاده کنید. چراکه کیفیت آنها کاملا تضمینی است :

4 – تونر صورت vc ویتامین سی بیواکوا

ویتامین سی خاصیت ابرسانی فوق العاده عالی و خوبی دارد و علاوه بر این از خواص دیگری نیز برخوردار است، به دلیل همین خواص عالی، استفاده از محصولات مراقبتی ویتامین سی همانند این تونر صورت می تواند برای پوست های خشک مفید باشد.

تونر صورت ویتامین سی بیوآکوا
5 – تونر پاک کننده و آبرسان هیالورونیک اسید بیواکوا

همانطور که در بخش فوم های شستشوی صورت نیز توضیح دادیم یکی از بهترین ترکیباتی که در مصولات مراقبت از پوست خشک استفاده می شود، هیالورونیک اسید است، این تونر هیالورونیک اسید بیوآکوا به لطف خاصیت آبرسانی فوق العاده اش، بهترین محصول برای استفاده بر روی پوست های خشک خواهد بود.

تونر آبرسان هیالورونیک اسید بیوآکوا
6 – تونر صورت آلوئه ورا بیوآکوا

به صورت ولی اگر پوست خشکی دارید، نباید از استفاده از محصولات مراقبتی و یا لوازم آرایشی حاوی هیالورونیک اسی و یا آلوئه ورا، صرف نظر کنید، در واقع بهترین گیاهی که خاصیت آبرسانی فوق العاده ای برای پوست های خشک دارد، آلوئه ورا می باشد، تونر آلوئه ورا بیوآکوا نیز یک محصول مراقبتی بسیار عالی و بهترین نمونه برای پوست خشک شما خواهد بود، که علاوه بر تنظیم PH پوستتان، شما را از شر خشکی آزار دهنده ای که بعد از شستشوی صورت برایتان اتفاق خواهد افتاد نجات می دهد.

تونر صورت آلوئه ورا بیوآکوا
سرم صورت

سرم های صورت محصولاتی درمانی بسیار غلیظی از ترکیبات خیلی مفید برای پوست صورت می باشند که می توانند بسته به ترکیبی که دارای آن هستند، خیلی از مشکلات پوستی صورت شما را درمان کنند. اگر پوست خشکی دارید و به دنبال بهترین محصولات مراقبت از پوست خشک درمانی می گردید باید حتما از نمونه های خوب و مناسب سرم های صورت استفاده کنید، بهترین سرم های صورت مناسب برای پوست خشک را در مقاله ای در قسمت وبلاگ فروشگاه به صورت کامل معرفی کرده ایم، اما در ادامه نیز به بهترین نمونه های آنها اشاره ای مختصر خواهیم داشت :

7 – سرم آبرسان صورت هیالورونیک اسید ونزن

و بازم هیالورونیک اسید! ونزن یکی از برند های زیر مجموعه برند بیوآکوا است و کیفیت محصولات آن اگر از بیوآکوا بیشتر نباشد، مطمئنا کمتر نیست. سرم صورت هیالورونیک اسید بیوآکوا هم حجم مناسبی دارد، هم قیمتش مناسب است و هم می تواند خشکی پوست صورت شما را سرعت درمان کند.

سرم صورت هیالورونیک اسید ونزن
8 – سرم آبرسان صورت هیالورونیک اسید بیوآکوا

خرید سرم صورت مورد نظر ضامن درمان خشکی پوست شما خواهد بود. این محصول از لحاظ کیفیت و ترکیبات هیچ تفاوتی با محصول قبلی ندارد و اگر از لحاظ فروش بررسی کنیم، از جمله بهترین محصولات مراقبت از پوست خشک با بیشترین بازدهی و بالاترین درجه رضایت این سرم صورت بیوآکوا بی نظیر می باشد.

سرم صورت هیالورونیک اسید بیوآکوا
ماسک ورقه ای صورت

و اما یکی از بهترین تحولات در زمینه محصولات مراقبت از پوست به ویژه برای پوست های خشک، ماسک های ورقه ای می باشند که یک بار مصرف هستند اما همان یک بار استفاده از آنها تاثیر بسزایی بر درمان مشکلاتی خاص که برای آن ساخته شده اند، در پوست شما دارند. تعداد بسیار زیادی ماسک ورقه ای صورت مناسب برای پوست های خشک در بازار وجود دارد و اگر قصد خرید ماسک ورقه ای صورت مناسب برای پوست خشک دارید، در فروشگاه اینترنتی بانه گالری نیز بهترین نمونه های آن را از برند بیوآکوا – ایمیجز- وان اسپرینگ و … برای شما عزیزان درج کرده و در مقاله ای در بخش وبلاگ نیز معرفی کرده ایم.

کرم مرطوب کننده

و اما آخرین محصولی که استفاده از آن برای هر فردی واجب است، کرم مرطوب کننده می باشد، کرم های مرطوب کننده به بازسازی سد پوستی و محافظت از منابع پوستی و جلوگیری از هدر رفتن آب سلول ها کمک کرده و بدین ترتیب از دهیدراته شدن پوست و صورت شما جلوگیری می کند. استفاده از کرم های مرطوب کننده فقط برای پوست های خشک نیست و باید افراد با پوست چرب نیز از نممونه های مناسب با پوست خود استفاده کنند. اما بهترین کرم های مرطوب کننده ای که برای پوست های خشک مناسب باشند نمونه هایی هستند که ترکیباتشان خاصیت آبرسان نیز دارد. اگر بتوانید از کرم های مرطوب کننده با خاصیت ابرسان استفاده کنید، در واقع شما از بهترین محصولات مراقبت از پوست خشک استفاده کرده اید و خشکی پوست و صورتتان به سرعت درمان خواهد شد. دو مدل از بهترین نمونه های این محصولات را در ادامه معرفی کرده ایم :

9 – کرم آبرسان و مرطوب کننده هیالورونیک اسید بیوآکوا

مطمئنا اگر پوست خشکی دارید همیشه باید از هیالورونیک اسید استفاده کنید. کرم مرطوب کننده هیالورونیک اسی بیوآکوا درو اقع ژل مانند می باشد، خاصیت آبرسانی فوق العاده ای دارد و در صورتی که بعد از یک روتین مراقبتی پوستی سالم استفاده شود، هم به جذب بهتر این مواد کمک می کند و هم می تواند خشکی پوست و صورت شما را به سرعت درمان بخشد.

کرم مرطوب کننده هیالورونیک اسید بیوآکوا
10 – کرم آبرسان و مرطوب کننده آلوئه ورا بیوآکوا

کیفیت بالای این محصول و اثر گذاری فوق العاده ای که در درمان خشکی پوست دارد، سبب شده که دو مدل از آن در قالب تیوپی و کاسه ای در بازار موجود باشد. علاوه بر خاصیت ابرسانی این کرم مرطوب کننده دارای خاصیت روشن کنندگی نیز می باشد.

کرم مرطوب کننده آلوئه ورا بیوآکوا
سخن آخر

در این مقاله بیش از 10 مورد از بهترین و پر فروش ترین محصولات مراقبت از پوست خشک موجود در فروشگاه اینترنتی بانه گالری که از بهترین برند ها می باشند، کیفیت بسیار بالایی دارند و ارزش استفاده از آنها خیلی بالاتر از محصولات مراقبتی برند های دیگر است و در عین حال خریداری و استفاده از آنها با قیمت مناسبی نیز امکان پذیر است را به شما عزیزان معرفی نمودیم. اگر پوست خشکی دارید و می خواهید خشکی پوست و صورتتان را درمان کنیدف مطمئن باشید که استفاده از این محصولات می تواند به شما کمک کرده و رطوبت و شادابی را مجددا به پوست و صورت شما بازگرداند.

source

توسط