طبق اطلاعاتی که سامسونگ منتشر کرده، ظاهرا فروش گوشی‌های تاشوی جدید این شرکت یعنی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ در اروپا دوبرابر شده است.
تقریبا دو هفته‌ی قبل بود که روه تائه مون، مدیرعامل بخش موبایل سامسونگ، اطلاعات جالبی را در رابطه با جذابیت گوشی‌های تاشو سری زد فولد و زد فلیپ منتشر کرد. او مدعی شد این گوشی‌ها کاربران را ترغیب کرده‌اند تا از برندهای دیگر به سامسونگ کوچ کنند تا بتوانند کار با گوشی تاشو را تجربه کنند. در آن گزارش بود که تائه مون مدعی شد تا سال ۲۰۲۵، فروش گوشی‌های تاشو بیش از ۵۰٪ از فروش کل گوشی‌های این شرکت را تشکیل خواهد داد و از سری S هم بیشتر خواهد شد.
حال بنجامین براون، مدیر بخش بازاریابی سامسونگ در اروپا در یک گزارش مطبوعاتی در نمایشگاه IFA 2022 (ایفا ۲۰۲۲) که در آلمان در حال برگزاری است گفته که تعداد گوشی‌های گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ عرضه شده به اروپا دو برابر سال قبل بوده است.
این آمار اگرچه فقط مربوط به اروپا است، اما رشد بسیار خوبی را در مقایسه با قبل نشان می‌دهد که با پیش‌بینی‌های سامسونگ هم کاملا مطابقت دارد. هرچند نمی‌دانیم گوشی‌های تاشوی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ دقیقا در چه تعدادی به این بازار عرضه شده‌اند و در کدام یک از ۳۶ کشور این قاره بیشتر از سایرین فروش داشته‌اند اما طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سامسونگ، گلکسی زد فلیپ ۴ مثل محصول سال گذشته‌ی این شرکت یعنی زد فلیپ ۳، محبوبیت بیشتری در مقایسه با برادر بزرگ‌تر خود در بازار اروپا داشته است.
از دلایلی که باعث شده گلکسی زد فلیپ ۴ بار دیگر به عنوان گوشی تاشوی محبوب در بین کاربران شناخته شود می‌توان به قیمت مناسب، ظاهر جذاب و البته طول عمر بالاتر باتری در مقایسه با قبل اشاره کرد که مورد آخر در زد فلیپ ۳ یک نقطه ضعف به حساب می‌آید.
از طرفی دیگر، گلکسی زد فولد ۴ هم برتری‌های خاص خود را دارد. این محصول با بهره‌مندی از سیستم‌عامل اندروید ۱۲L با تمام قابلیت‌های جذابش برای گوشی‌هایی با نمایشگر بزرگ، عملکرد فوق‌العاده‌ای در مولتی تسکینگ دارد و تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی را هم از کار با چندین اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین این گوشی اکنون مقاوم‌تر و سبک‌تر هم شده است. هرچند قیمت ۱۸۰۰ دلاری آن باعث شده فعلا کمتر کسی تونایی خرید آن را داشته باشد.
با این حال آن دسته از کاربرانی که از گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ استفاده می‌کنند، دلیل منطقی و قانع‌کننده‌ای برای ارتقا به نسل جدید نخواهند داشت. اگرچه سری جدید از گوشی‌های تاشوی سامسونگ قدرتمندتر شده‌اند اما به طور کلی ارتقای آن‌ها به گونه‌ای نیست که بتواند کاربران را به خرید زد فولد ۴ یا زد فلیپ ۴ متقاعد کند.
منبع: PhoneArena


source

توسط admin