تاریخچه ساخت به کمک کامپیوتر
رایانه کمک ساخت (CAM) یکی از فرایندهای اتوماسیون نرم افزاری است که به طور مستقیم نقاشی محصول یا شی را به طراحی کد تبدیل می کند که ماشین را قادر به ساخت محصول می کند. این است که در ماشین آلات مختلف مانند ماشین آلات ماشین آلات و ماشین آلات فرز برای اهداف تولید محصول استفاده می شود. این اجازه می دهد تا دستورالعمل های کار کامپیوتر به طور مستقیم به ماشین های تولید ارتباط برقرار کند.
مکانیسم CAM از ماشین های عددی کامپیوتر (CNC) در اوایل دهه ۱۹۵۰ توسعه یافت. این سیستم ها توسط مجموعه ای از دستورالعمل های بیشتر بخوانید کد شده در یک نوار کاغذی پانچ شده هدایت می شدند. پیشنهاد توسعه اولین ماشین کنترل شده عددی در سال ۱۹۴۹ از نیروی هوایی آمریکا به مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) سفارش داده شد. کل ایده پیشنهادی توسعه این ماشین در سال ۱۹۵۲ نشان داده شد.
عامل انگیزه در توسعه این نوع ماشین های خودکار عددی شامل هزینه های گران قیمت در ساخت هندسه های منحنی پیچیده در محدودیت های دوD یا 3D به صورت مکانیکی است. توسعه این ماشین ها عواملی مانند برنامه نویسی آسان تر در CAM و ذخیره سازی آسان برنامه ها را در نظر می گیرد. یک برنامه را می توان به راحتی تغییر داد و از خطاهای دستی اجتناب کرد. ماشین های کنترل شده عددی برای عمل امن تر هستند، و هندسه پیچیده با قیمت مناسب می آید.
جیمز تی پارسونز مفهوم عملیات کنترل عددی را در طول سال ۱۹۴۸ پیشنهاد کرد. در سال ۱۹۵۰ آزمایشگاه مکانیسم سرو MIT پروژه فرز کنترل عددی (NC) را توسعه داد. باقی مانده قطعات برنامه در دوره بعدی سال ۱۹۵۲ همراه با اولین نسخه آزمایشی موفق منتشر شد. پس از سال ۱۹۵۵ شرکت های بزرگ در این صنعت طرح های ماشینی خود را توسعه داد.
تغییر ابزار خودکار آی بی ام در سال ۱۹۵۵، اولین تولید G & L از پوست-میلر در سال ۱۹۵۷، و مرکز ماشینکاری توسعه یافته توسط K & T همگی به عنوان تحولات عمده ای برای ترویج فناوری با مزایای بیشتر در نظر گرفته شده اند. CAD drafting and the sculptured surfaces were developed in the year 1965; ۷۷۰۰ ان سی نیز در طول همان سال نصب شد.
در طول سال ۱۹۶۷ مفهوم توسعه ماشین CNC پیشنهاد شد. وجود و توسعه عمده ماشین های CAD/CAM در طول سال ۱۹۷۲ مطالب بیشتر تکامل یافت. سیستم های 3D CAM/CAD در سال 1976 معرفی شدند. سیستم های EXPERT CAM/CAD در سال ۱۹۸۹ توسعه یافت. توسعه عمده سیستم های CAM شما را با ساخت آسان تر از اشیاء با بهره وری بالا فراهم می کند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *