بازاریابی دیجیتال 101_ نکاتی برای شروع اولین کمپین بازاریابی دیجیتال
سایر مقالات نویسنده را مشاهده کنید اگر قصد دارید اولین کمپین بازاریابی دیجیتال خود را راه اندازی کنید ، در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع کار و گذراندن اوقات خوشی مطالب مرتبط برای اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتالی آورده شده است. بازاریابی دیجیتال طی سالها بسیار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و این روزها ، بازاریابی دیجیتال در مقایسه با سیستم عامل های تبلیغاتی سنتی ارزش بسیار بهتری برای پول شما ارائه می دهد. با این حال ، بازاریابی دیجیتال بسیار رقابتی تر شده است و بنابراین ، شما باید یک استراتژی داشته باشید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود برسید.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که پایه و اساس خود را تنظیم کنید. شما باید دید روشنی داشته باشید. به طور خلاصه ، شما باید در مورد آنچه می خواهید با تلاش های بازاریابی دیجیتال خود به دست آورید ، صریح و روشن بیان کنید. در بیشتر موارد ، تلاش های بازاریابی دیجیتال معطوف به ایجاد جامعه مطالب بیشتر یا یافتن افرادی است که به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند. بنابراین ، اولین کاری که باید انجام دهید یافتن کانال هایی است که باید تلاش خود را در آن متمرکز کنید.
به خاطر داشته باشید که بسیاری از سیستم عامل های مختلف مانند موتورهای جستجو ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، بازاریابی از طریق ایمیل و موارد دیگر از این قبیل وجود دارد که امروزه بخشی از چشم انداز دیجیتال هستند. نمی توانید همزمان روی همه چیز تمرکز کنید. بنابراین ، شما باید نبردهای خود را انتخاب کنید و یک پلت فرم خاص یا یک رسانه یا یک کانال ورودی را انتخاب کنید که در آن می خواهید تلاش خود را متمرکز کنید تا حداکثر ارزش را از سرمایه خود دریافت کنید.
برای رسیدن به نتایج مطلوب ، ابتدا باید مخاطبان خود را درک کنید. خوشبختانه ، ابزارهای زیادی به صورت آنلاین در دسترس است که می تواند به شما در درک و دسته بندی مخاطبان کمک کند. به عنوان مثال ، اگر بسیاری از مشتریان بالقوه در اینستاگرام باشند ، با سرمایه گذاری در حساب اینستاگرام خود بسیار بهتر عمل خواهید کرد. به همین ترتیب ، فیس بوک به شما امکان می دهد گروه خاصی را هدف قرار دهید و شاید نتوانید آن مشتری ها را در YouTube یا Twitter یا Pinterest یا سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پیدا کنید. به طور خلاصه ، شما باید مخاطبان خود را درک کنید تا کانالی را پیدا کنید که باید حداکثر تلاش خود را برای به دست آوردن بهترین بازده از سرمایه خود انجام دهید.
همانطور که در پاراگراف های بالا ذکر شد ، شما می خواهید با تلاش های بازاریابی دیجیتال خود یک جامعه ایجاد کنید. تک تک مشتریانی که از طریق بازاریابی خود به دست می آورید هزینه های زیادی دارند و شما نمی خواهید آنها را از دست بدهید. بنابراین ، باید ایمیل های آنها را جمع آوری کنید و به آنها انگیزه دهید تا مشترک ایمیل در خبرنامه خود شوند. این می تواند یک کتاب الکترونیکی رایگان یا موارد دیگر باشد. بازاریابی از طریق ایمیل در صورت انجام صحیح می تواند بسیار سودآور باشد. بنابراین ، فراموش نکنید که ایمیل مشتریان خود را جمع آوری کنید تا بعداً با آنها تماس بگیرید.
هنگامی که سیستم عامل های مربوطه را برای دسترسی به مخاطبان مورد نظر خود کشف کردید ، زمان آن فرا رسیده است که کمپین های مربوطه را هم کمپانی های ارگانیک و هم تبلیغات پولی راه اندازی کنید. شما همچنین باید از نتایج مبارزات انتخاب کنید تا استراتژی هایی را که برای یک سیستم عامل خاص کار می کنند ، جدا کنید.
به طور کلی ، بازاریابی دیجیتال بسیار رقابتی است و شما باید یک استراتژی داشته باشید تا بتوانید سود خوبی از سرمایه خود بدست آورید. از آنجا که موانع ورود کمی دارد ، هرکسی می تواند با بودجه کم بازاریابی شروع به کار کند ، به این معنی که وقتی صحبت از تلاش های بازاریابی دیجیتال است ، هرگز نمی توانید پای خود را از پدال بردارید یا خطر عقب ماندن توسط رقبا را دارید. بنابراین ، یک استراتژی را تدوین کنید و آنرا ادامه دهید تا در تلاشهای بازاریابی دیجیتال خود یک قدم جلوتر از رقبا باقی بمانید.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *