تجارت به عنوان یک معلم. تجربه یک شرکت it در تربیت استعدادهای جوان
در یک جهان ایده آل ، یک فارغ التحصیل فناوری اطلاعات دانش و مهارت کافی را در موسسه آموزش عالی دریافت می کند تا یک باره در زمینه تخصص خود شروع به کار کند. زندگی واقعی ، متأسفانه ، اغلب بسیار متفاوت است:
• HEI صنعت می تواند یک زمینه نظری محکم به ضرر عمل فراهم کند.
• برخی از HEI ها نتوانند آموزش در زمینه فن آوری های پیشرفته را در برنامه درسی خود قرار دهند.
• دانش IT به سرعت منسوخ می شود.
در نتیجه ، تعداد کمی از فارغ التحصیلان آماده تحصیل در خارج از دانشگاه و بدون خودآموزی هستند.
اما روش هایی وجود دارد که یادگیری را م moreثرتر می کند. یکی از آنها توسط ویکتور دیاچکوف ، مدیر کل گروه شرکتهای ICL پیشنهاد شد: “این تجارت است که باید در زمینه های مهندسی آموزش ببیند. در غیر این صورت ، تجارت باید برنامه های خاصی را با HEI ترتیب دهد”.
تجربه رویکرد سیستمی به دانشجویان
پیشنهاد دیاچکوف بر اساس تجربه خدمات ICL است – یک واحد تجاری در گروه شرکتهای ICL. ما به طور سیستماتیک در اینجا با دانشجویان IT کار می کنیم:
در جستجوی استعدادهای جوان >>> آموزش اساسی >>> تخصص در فن آوری های پر تقاضا >>> تجربه عملی >>> پشتیبانی و تشویق برای توسعه در حوزه خود.
داده ها و ارقام
خدمات ICL از نظر پشتیبانی IT ، توزیع و خرده فروشی در Top-7 ** قرار دارد و از سال 2006 در سطح بین المللی فعالیت می کند. این شرکت از نظر برون سپاری فناوری اطلاعات در روسیه و در Top-100 در Top-5 *** قرار دارد * *** در سراسر جهان. مقر اصلی شرکت و امکانات اصلی در کازان مستقر است. 1000+ نفر مشغول به کار است.
• منابعی برای آموزش جوانان دارد ، از جمله اینکه متخصصان سرب زمان کار خود را اختصاص می دهند.
• علاقه مند به توسعه بلند مدت بازار IT
• در درجه اول بر توسعه دانش آموزان در منطقه “خانه” خود (کازان) متمرکز شده است.
هیچ یک از برنامه های آموزشی یا بورسیه خدمات ICL هیچ گونه تعهد استخدامی را به دانشجو تحمیل نمی کند. این شرایط برای برنامه ادامه مطالب های دانشجویی اساسی است. اکنون ، با جزئیات بیشتر.
استعدادیابی: مسابقات رمزگذاری و مسابقات المپیاد
هر ساله ، المپیادهای کدگذاری دانش آموزان و مدارس تحت نظر شرکت برگزار می شود. رقابت اصلی مسابقات سالانه ICL است که با مشارکت اصلی اصلی IT در منطقه (دانشگاه فدرال کازان ، دانشگاه فنی ملی تحقیقات کازان) برگزار می شود.
مسابقات ICL در سال 2000 آغاز شد و در سال 2013 بین المللی شد. در سال 2016 ، 170 تیم از 7 کشور در حذفی شرکت کردند و 45 تیم در برنامه اصلی. دو رویداد وجود دارد – برای دانش آموزان و دانش آموزان.
تیم های منطقه ای به طور عمده در مسابقات مدرسه ، تیم هایی از HEI برجسته کشور ، از جمله موسسه فیزیک و فناوری مسکو ، دانشگاه ITMO و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ ، در مسابقات دانشجویی شرکت می کنند.
این مسابقات 3 هدف اصلی را برآورده می کند.

* از علاقه استعدادهای جوان به فناوری اطلاعات پشتیبانی می کند و آنها را قادر می سازد نشان دهند از چه ساخته شده اند. این به توسعه فناوری اطلاعات در سراسر کشور کمک می کند.

* این “ستاره ها” را مشخص می کند. بعداً ، این شرکت با بورس تحصیلی از آنها پشتیبانی می کند ، به آنها کمک می کند تا در حین کار و برنامه های آموزشی پیشرفت کنند (برای اطلاعات بیشتر به زیر مراجعه کنید).

* این باعث می شود مارک ICL در محیط حرفه ای قویتر شود. همه شرکت کنندگان مسابقات برای کار در شرکت نمی آیند ، اما همه آنها آن را می شناسند و به خاطر می سپارند.
آموزش بنیادی: آزمایشگاه ها و برنامه کارشناسی ارشد
یک گزینه خوب برای همکاری با HEI ، تلفیق یادگیری عملی فن آوری های مدرن است که شرکت فناوری اطلاعات متولی آن با برنامه درسی پایه است.
در سال 2011 ، خدمات ICL آزمایشگاه های فوجیتسو را در KFU افتتاح کردند. این یک پروژه مشترک با فوجیتسو به عنوان یک شریک در نظر گرفته شده برای آموزش اساسی با آموزش عمیق در زمینه های تخصصی IT با تقاضای بالا است. دانشجویان 2-4 سال در زمینه های زیرساختی ، توسعه و آزمایش گرایش دارند: آنها فن آوری های مورد استفاده در خدمات ICL را می آموزند و بیشتر تجربه عملی می گیرند. مقالات دیپلم بر اساس پروژه های زندگی واقعی نوشته می شوند. کلاس ها توسط متخصصان IT شرکت ارائه می شود.
یک پروژه مشترک مبتنی بر برنامه کارشناسی ارشد همراه با KNRTU ایجاد شد. تمرکز نیز روی تمرین است ، دستورالعمل توسط کارمندان ICL انجام می شود. تا زمان پایان دانشگاه ، استادان دوره های طولانی آموزشی را در برنامه درسی دانشگاه خود و تجربه بی بدیل دیده اند.
در سال 2015 ، 60٪ فارغ التحصیلان آزمایشگاهی برای کار در ICL حاضر شدند.
پروژه های طولانی مدت در مقیاس بزرگ نیز با چالش هایی روبرو هستند:
• بازگشت سرمایه 2 تا 4 سال به تأخیر افتاده است.
• سرمایه گذاری های کلان (هزینه و وقت متخصصانی که سخنرانی می کنند) مورد نیاز است.
• برنامه درسی و بسته شدن جای خالی باید سالها قبل برنامه ریزی شود.
• این دوره باید با برنامه درسی HEI تنظیم شود.
فقط یک شرکت بزرگ احتمالاً از پس چالش ها برمی آید و به نتیجه مطلوب می رسد.
تخصص: مهارت ها را در 3 هفته “تمرین” کنید
ICL Services به طور منظم دوره های کوتاه (30-100 ساعته) سقوط فناوری اطلاعات (آزمایش ، مدیریت سیستم ، میز خدمات و غیره) را برگزار می کند تا به زبان آموزان آموزش دهد که در پروژه های خاص عملکرد خوبی داشته باشند. کارکنان شرکت در طول دوره ها آموزش می دهند. مطالب آموزشی براساس موارد واقعی است. کلاسها در تسهیلات دانشگاه (برای دوره هایی که همراه آنها برگزار می شود) یا در مرکز آموزش شرکتی ارائه می شود. هر زمان که در هر پروژه خدمات ICL جای خالی رده های پایه وجود داشته باشد ، دوره ها شروع می شوند ، بنابراین دوره ها با هدف آموزش و استخدام کارکنان است.
برنامه های دوره ای برای پاسخگویی به نیازهای یک منطقه فعالیت خاص برنامه ریزی شده است. حدود 70٪ از زمان آموزش به یادگیری در مورد آن ، زمان باقیمانده برای استانداردهای IT (معمولاً ITIL) و مهارتهای نرم لازم برای روابط مشتری اختصاص دارد.
ICL Services 3 دوره کوتاه را در طول H1 2016 ارائه داد ، از جمله کلاسهای عصرانه 4 هفته ای زیرساخت های محل کار. 59 نفر ثبت نام کردند ، 10 نفر با موفقیت نامزد شدند ، 86 نفر استخدام شدند ، 2 نفر برای کار استخدام شدند. نسبت مشابهی از تعداد برنامه ها ، دانشجویان و پیشنهادات شغلی معمولاً در سایر دوره های کوتاه مدت نیز وجود دارد.
کسب تجربه
خدمات ICL به طور منظم دانش آموزان را برای کار 1-6 ماهه به عنوان مدیران سیستم ، آزمایشگران و توسعه دهندگان دعوت می کند. کارآموزان با چرخه کامل کار در یک شرکت فناوری اطلاعات تا مدیریت پروژه آشنا می شوند. در نتیجه ، آنها به استعدادهای جوان شایسته با سابقه معنی دار در کارنامه خود تبدیل می شوند. در حدود 50٪ موارد ، شرکت اشتغال کارآموز را ارائه می دهد.
حمایت از دانشجویان: بورس تحصیلی در مقابل شغل
از دو طریق می توان از استعدادهای جوان حمایت کرد.

* بورس تحصیلی. هر ساله ، ICL به 10 دانشجوی مستعد صنعت HEI (KFU ، KNRTU ، Innopolis ، دانشگاه مهندسی برق دولتی کازان) بورس تحصیلی شخصی می دهد. دارندگان بورس تحصیلی در جلسات آموزش شرکتی یاد می گیرند و روی پروژه های IT خود کار می کنند. در سال 2016 ، از هر 10 نفر دارنده بورس تحصیلی ، 6 نفر کار اضافی در شرکت داشتند.

* پیشنهاد کار / کار برای پرداخت کارگران. بیشتر دانش آموزان در طول تحصیل ، ترجیحاً در رشته تخصصی خود کار می کنند. سپس دانشجو از دانش و رزومه قوی برخوردار خواهد شد و تجارت فناوری اطلاعات کارمندان باتجربه تری را به دست خواهد آورد. خدمات ICL با اجازه دادن به کار نیمه وقت و تنظیم ساعت کار با جدول زمانی و امتحانات در دانشگاه ، دانشجویان را استخدام می کند و از نظر تحصیلات مدارا می کند.
ارتباطات را در ذهن داشته باشید
خدمات ICL:
• با HEI کار می کند ، در روزهای شغلی و روزهای باز درها شرکت می کند.
• زمینه ها ، پروژه ها و برنامه های درسی امیدوارکننده را به مجموعه دانش آموزان ارائه می دهد.
• اطلاعات مربوط به ابتکارات خود را در محیط IT (در انجمن های صنعت ، انجمن ها) تبلیغ می کند.
• برای برقراری ارتباط در شبکه های اجتماعی باز است.
این شرکت باید برای دانشجویان IT قابل مشاهده باشد. در غیر این صورت حتی بهترین برنامه آموزشی نیز بدون مخاطب باقی می ماند.
خلاصه
ویکتور دیاچکوف ، مدیر کل گروه شرکت های ICL ، معتقد است که کار سیستماتیک با دانشجویان نتایج خوبی در کسب و کار به همراه دارد: “ما بیش از 100 استعداد جوان را جمع آوری کرده ایم که کل گروه مهندسان در آن مرکز هستند”. شرکت شما همچنین می تواند از تجربه خدمات ICL بهره ببرد.
** طبق گزارش Kommersant Money و CNews Analytics
*** طبق نظر مشاوران Tadviser و Pierre Audoin
**** با توجه به IAOP

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *