در راهنمای تور Oaxaca مکزیک
هنگامی که من برای اولین بار از وکالت در تورنتو به نفع بازنشستگی پیش از موعد در اوخاکا صرف نظر کردم ، فرض کردم که سالهایی که با رهبری یک زندگی بدون استرس در مکزیک به زندگی خود اضافه خواهم کرد ، توسط مراقبت های بهداشتی پایین تر از دست خواهند رفت سیستمی که در معرض آن قرار می گیرم ، تحت آن قرار می گیرم و محدود می شوم. بنابراین ، این ارزیابی من از میزان دقیق پیش فرض های من همراه با اطلاعات و مشاوره برای هر دو مسافر و یا میهن پرست سابق ساکنان اوخاکا است.
گذشته از بیمارستان های خصوصی و کوچک که اغلب به آنها کلینیک می گویند ، چهار بیمارستان با بودجه عمومی و مبتنی بر بیمه در شهر وجود دارد و همچنین یک بیمارستان در خارج از شهر که برای تعدادی از بیماری های جدی درمان های تخصصی ارائه می دهد. مرکز صلیب سرخ در دسترس همه است که اغلب فقط برای درمان اورژانس استفاده می شود. بیمارستان مدنی خدمات و یا درمان رایگان را با هزینه ای ناچیز بر اساس مقیاس کشویی احترام می گذارد. ISSSTE یک تسهیلات بودجه ای فدرال است که فقط به کارمندان دولت که عضو اتحادیه هستند محدود می شود. سرانجام ، IMSS ، یک برنامه بیمه فدرال در دسترس ساکنان سابق و شهروندان مکزیکی ، با شبکه گسترده ای از پزشکان کلینیک و یک بیمارستان بزرگ وجود دارد. بودجه آن تا حد زیادی توسط صاحبان مشاغل تأمین می شود. به غیر از این بیمارستان ها ، چندین کلینیک کوچک ، به راحتی قابل دسترسی در محله های حومه و روستا وجود دارد.
برای متقاضی و سابق سابق ویزا که اجازه اقامت در کشور را دارد ، متداول ترین روش برای دریافت درمان اضطراری از طریق Red Cross ، IMSS (که بیماران را بدون پوشش به ازای پرداخت خدمات دریافت می کند) یا یک بیمارستان خصوصی با این حال ، آخرین مورد از این سه مورد تنها موردی است که در آن می توانید از حضور به موقع پرسنل بسیار شایسته و کارآمد اطمینان حاصل کنید.
چه تعطیلاتی باید انجام شود
اگر از پوشش بهداشتی خارج از کشور برخوردار نیستید ، حتماً قبل از عزیمت به سفر خود خارج شوید و آن را بخرید. با این حال ، توصیه می شود ابتدا از شرکت کارت اعتباری خود سال کنید و بررسی کنید که آیا در واقع حداقل به دلیل داشتن کارت طلا یا پلاتین ، حداقل پوشش داده اید. سپس می توانید با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید که آیا پوشش را بخرید یا نه ، و اگر چنین است در چه سطحی. از طرف دیگر ، یک شکستگی پا ، مشکل دستگاه گوارش یا سایر بیماری های غیر تهدید کننده زندگی می تواند توسط یک پزشک خصوصی یا کلینیک بدون شکستن بانک حضور یابد. البته برای هزینه ای بیش از 100 دلار ، بازپرداخت آن خوب است.
اگر قصد دارید از شرکت خصوصی حمل و نقل ، شرکت کارت اعتباری یا برنامه مراقبت های بهداشتی با بودجه دولتی ادعا کنید ، اطمینان حاصل کنید که نه تنها همه رسیدها را نگه دارید ، بلکه یک طرح کتبی برای تشخیص و درمان درخواست می کنید و نسخه هایی که به شما داده می شود برای چه مواردی نشان می دهد برای هر دارویی که تجویز می شود (به عنوان مثال آنتی بیوتیک ، ضد درد ، و غیره). بسیاری از پزشکان تمام اطلاعات مورد نیاز را به سادگی و بصورت طبیعی تهیه می کنند. روش پذیرفته شده ، حداقل به استثنای مواردی که داروهای مخدر تجویز می شوند ، این است که داروخانه فرم های تجویز شده را به شما برگرداند. اغلب برنامه های پزشکی به ترجمه هر سندی نیاز دارند که به عنوان پیش شرط پردازش و بازپرداخت به آنها ارائه می شود. در صورت تردید ، کلیه اسناد و مدارک را به همراه ادعای خود ارائه دهید و مطمئن شوید که آیا اصل مورد نیاز است یا خیر و نسخه ها را نگه دارید. غالباً ، مانند مورد انتاریو ، این یک فرایند دو مرحله ای است. رسیدهای درمانی و تشخیص به طرح استانی ارائه می شود. هنگامی که از عدم پوشش بخشی مطلع شدید ، رسیدهای نسخه ای به همراه درخواست بازپرداخت مبلغی که تحت پوشش استان نیستند ، به برنامه خصوصی فرد ارسال می شوند. از لحاظ تئوری ، بین این دو طرح ، 100٪ بازپرداخت حاصل می شود.
می توانید از مدیر هتل یا تختخواب و صبحانه خود بخواهید که با ترجمه هر یک از اسناد پشتیبان خود لطف شما را انجام دهد تا در هنگام بازگشت به خانه شما را از این مشکل نجات دهد. نرخ تبادل رایج در آن زمان را یادداشت کنید و محاسباتی را با اسناد و مدارک خود به برنامه خود ارائه دهید تا پرداخت آسان تر شود. هنگامی که یکی از کارمندان دفتری اداری در حال رسیدگی به ادعای شما باشد ، تمایل شما برای کنار گذاشتن شما برای یک روز یا هفته دیگر کمتر خواهد بود ، در صورتی که از قبل حاوی تمام داده های لازم و مرتبط باشد ، که در قالب قابل خواندن تنظیم شده است.
در مورد محل مطالب بیشتر مراجعه در صورت بیماری یا اورژانس ، میزبان محل اقامت شما باید بتواند برای پزشکان انگلیسی زبان با مشاغل خصوصی و کلینیک های خصوصی توصیه کند. با توجه به صلاحیت سابق ، در حالی که یک دانشکده پزشکی در اوخاکا وجود دارد ، بسیاری از پزشکان برای تحصیلات خود پس از تحصیل در خارج از کشور مانند دانشگاه های مکزیکو سیتی یا ایالات متحده به خارج از کشور سفر می کنند و به طور مرتب در کنفرانس ها و دوره های ارتقا شرکت می کنند. برخی از آنها در چارچوب آموزش تخصصی خود به خارج از کشور سفر می کنند. به نظر می رسد مردم Oaxacan توجه پزشکان را جلب کرده و آنها را ترجیح می دهند که قادر به نشان دادن دیپلم خارجی هستند.
تجربه شخصی ما در زمینه معالجه اضطراری طی 10 سال گذشته چیزی جز مثبت برای خود ما ، خانواده و میهمانانمان در بیمارستان های کارمن و مولینا ، هر دو در مرکز شهر نبوده است … از نظر صلاحیت ، سرعت حضور در آن و حضور پزشکان ER انگلیسی صحبت می کنند. از طرف دیگر ، ما نمی توانیم بخشهای اورژانس در بیمارستان مدنی یا IMSS را به دلیل تأخیر در دریافت درمان توصیه کنیم ، و حداقل در صورت عدم دسترسی IMSS به پرسنل پزشکی واجد شرایط 24 ساعت شبانه روز برای حضور در حتی یک اورژانس معمول (به عنوان مثال بخیه زدن) با گفتن این نکته ، بسیاری از جراحان عالی با مشاغل خصوصی در بیمارستان های غیر خصوصی جراحی انجام می دهند که تجهیزات پیشرفته و پیشرفته تری دارند.
محدوده طبیعی قیمت برای مشاوره با پزشک خانواده ، متخصص یا دندانپزشک ، 20 تا 50 دلار است (همه ارقام به دلار آمریکا بیان شده و تقریبی برای سال 2008 است ، مگر اینکه خلاف گفته شود).
روشهای کاملاً انتخابی و آرایشی
طی چند سال گذشته اوآخاکا به مقصدی محبوب برای آمریکایی ها و کانادایی ها تبدیل شده است که به دنبال جراحی پلاستیک و کار گسترده دندان پزشکی هستند. شایستگی و کیفیت کار هر دو متخصص جراحی دندانپزشکی و طبی و البته هزینه های بسیار معقول آنها نسبت به کسانی که به پزشکان شهر خود پرداخت می شود ، گسترش یافته است. بسیاری از خارجی ها ، و همچنین مکزیکی ها از مکزیکو سیتی و سایر مناطق کشور برای لیفت صورت ، کاهش و افزایش پستان ، لیپوساکشن و سایر روش های تقویت ظاهر به اوخاکا می آیند. دوستی که چند سال پیش توسط یک جراح پلاستیک مشهور برای جراحی پلاستیک در اوخاکا شرکت کرده بود ، اخیراً اظهار نظر کرد که مقاله ای را در یک مجله کانادایی خوانده است که نشان می دهد هزینه همان روشی که 500 دلار انجام داده بود ، 3500 دلار بوده است. – 5000 دلار در خانه. در واقع او یک سفر رایگان به اواکساکا داشت و با پول اضافی در جیبش به خانه بازگشت.
تجربه شخصی ما در مورد درمان دندانپزشکی بسیار مثبت بوده است. هزینه ها تقریباً یک سوم تا نیمی از قیمت های آمریکا و کانادا است ، به عنوان مثال برای تاج و پل ها ، کاشت ها ، کانال های ریشه ، لثه و استخوان و غیره. در حالی که هنوز از اکسید نیتروژن (گاز خنده) استفاده نشده است در بیشتر شهرهای مکزیک ، دندانپزشکی با لمس ملایم می تواند کمبود موقت موقع صندلی را جبران کند.
حل و فصل نتیجه گیری EX-PAT
هر نوع پوشش را هم در کشور خود و هم در مکزیک در دسترس شما قرار دهید ، البته با توجه به قیمت مناسب.
به نظر من ، با توجه به اینکه پوشش IMSS سالانه زیر 400 دلار برای یک زوج هزینه دارد ، صرف نظر از پوشش دیگری که قبلاً دارید ، به دنبال آن نروید. سپس IMSS را با پوشش بین المللی صدمات فاجعه بار تکمیل کنید مگر اینکه بیمه مشابه دیگری از منبع دیگری داشته باشید. دوستان اواکساکان ما تمایل به اختلاف نظر ندارند ، اما فکر آنها طرز تفکر متفاوتی است که در طول تاریخ بیمه به طور کلی تحت فشار قرار نگرفته است ، اعم از خانه ، اتومبیل یا سلامتی.
برخی از آشنایان آمریکایی با استفاده از IMSS قسم می خورند زیرا این خدمات مراقبت منظمی از جمله اقدامات پیشگیرانه را ارائه می دهد ، پزشکان شاغل دولت از جمله متخصصان ، آزمایشات آزمایشگاهی ، دارو و بستری در بیمارستان را مجبور می مطالب مرتبط کنند. در سال اول ثبت نام محدودیت هایی وجود دارد و اخطارها نیز وجود دارد. سطح نظافت در محیط کلینیک معمولاً کمتر از استانداردی است که بیشتر ما در آمریکا و کانادا رشد می کنیم. بسیاری از پزشکان کیفیت آموزش پزشکی همتایان خصوصی خود را دریافت نکرده اند. داروهایی که از طریق داروخانه کلینیک ارائه می شوند ، به دلیل هزینه ، اغلب بهترین راه های درمان یک بیماری خاص در بازار نیستند. اغلب انتظار برای مراجعه به پزشک تعیین شده یا آزمایشات آزمایشگاهی طولانی می شود و برای هر مرحله از این کار نیاز به یک تعهد نیم روزه دارید: مراجعه به پزشک عمومی ، مراجعه به یک سری آزمایشات ، سپس برای آزمایش دیگر و در آخر مراجعه به یک متخصص .
پس چرا با همه این نکات منفی باید با IMSS اذیت شد؟ این یک شکست نیست ، نوع دیگری از اطمینان است که در صورت یک بیماری طولانی مدت و جدی از شما مراقبت خواهد کرد. همانطور که قبلاً گفته شد ، اغلب این بزرگترین بیمارستانها مانند IMSS هستند که بهترین تجهیزات را دارند و جراحانی که کارهای خصوصی انجام می دهند بعضی از جراحی ها را انجام می دهند. و در صورت داشتن پوشش کامل IMSS ، هزینه اضافی برای بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد. در حالی که حضور در یک کلینیک خصوصی بیشتر شبیه تجربیات شما قبل از انتقال به مکزیک است ، اگر شما باید مدت طولانی در بیمارستان بمانید ، هزینه انجام این کار در یک کلینیک می تواند بسیار سنگین باشد – درست مثل خانه.
مراجعه به پزشکان خصوصی و حتی گاز گرفتن گلوله و انجام آزمایشات در آزمایشگاه های خصوصی ، منطقی شما را از کیفیت آشنایی مراقبت اطمینان می دهد. همراه با پوشش IMSS ، اکنون می توانید اطمینان داشته باشید که تقریباً از همه لحاظ تحت پوشش هستید. در صورت طولانی شدن مدت اقامت در بیمارستان ، می توانید تا آنجا که لازم است در آنجا باشید. برای تشخیص و معالجه شما از بهترین تجهیزات موجود محلی استفاده می شود و شما احتمال معقول این را دارید که در جراحانی حضور پیدا کنید که وقت خود را بین عمل خصوصی و کار در کلینیک و انجام اقدامات در یک یا چند بیمارستان بزرگ تقسیم کنند.
ما پوشش IMSS را حفظ می کنیم ، اما به ندرت از آن استفاده می کنیم ، ترجیح می دهیم تا جایی که لازم باشد ، برای مراجعه به متخصصان روی شبکه های اجتماعی Oaxacan خود ضربه بزنیم. و در هر صورت ، پس از چند سال اقامت در اوآخاکا ، ما که پنجاه سال به بالا هستیم ، قبلاً به طیف گسترده ای از متخصصان معرفی شده ایم. اشتغال به کانادایی بودن و عضویت در فلسفه مراقبت پزشکی برای پرداخت همانطور که هنوز عجیب است ، اما در هر صورت با شبکه ایمنی IMSS اهداف ما را دنبال می کند.
تحت شرایط خاص ممکن است نخواهید به بهترین اواکساکا که ارائه می دهد اعتماد کنید. در واقع جریان اوخاکان ها که به مکزیکو سیتی سفر می کنند سریع و گسترده جریان دارد. طبقات متوسط ​​و متوسط ​​با تماس در پایتخت کشور ، به سرعت در جستجوی بهترین افراد از نظر پزشکان و تجهیزات پیشرفته ، برای تشخیص و درمان بیماری های تهدید کننده زندگی هستند.
حتی پزشكانی كه در بیمارستانهای IMSS و ISSSTE در اوآكاكا كار می كنند می توانند ترتیبی اتخاذ كنند كه بیمارانی كه در اینجا در مكزیكو سیتی یا مراكز بزرگتر تحت درمان قرار نمی گیرند ، تحت درمان قرار گیرند با این حال ، این روند می تواند کند باشد. ما از یک مورد سراغ داریم ، آن هم یک کودک دو ماهه با مشکلات قلبی که سرانجام برای جراحی به پوبلا فرستاده شد تا در ISSSTE جراحی شود تا فقط قبل از انجام عمل بمیرد.
راه حل ، مگر اینکه شما به عنوان بخشی از برنامه بازنشستگی بازنشستگی خود از پوشش خارجی با کیفیت برخوردار باشید ، خرید بیمه ای است که برای درمان در مکزیکو سیتی یا بهتر از آن در سراسر جهان پرداخت می کند تا زمانی که بتوانید به یکی از شرکت کنندگان راه پیدا کنید بیمارستانهای سطح بالا. در مورد من ، من حق بیمه سالانه کم ، با کسر بالا است که در صورت تصادف معاف است. باز هم ، این یک مکانیسم ناامن است در صورت ، به عنوان مثال ، یک تصادف جدی اتومبیل ، یا سرطان ، سکته مغزی ، حمله قلبی ، یا سایر بیماری های فاجعه بار که در غیر این صورت مقرون به صرفه نیست. اواخاکا کمتر از بهترین تجهیزات تشخیصی و امکانات درمانی دارد. برنامه من 10 هزار دلار کسر حق بیمه سالانه 2000 دلار ، با بیمارستان های خصوصی عضو در اوخاکا ، مکزیکو سیتی و جاهای دیگر جمهوری و البته خارج از کشور از جمله ایالات متحده ، با کلینیک مایو در روچستر در آن شرکت می کند.
به طور خلاصه ، پوشش پزشکی و برنامه درمانی من به شرح زیر است. ما پزشک خانواده منظم خود را داریم ، که به همراه دوستان اواکساکان ما را به متخصصانی ارجاع می دهد که در آنها نهایت اطمینان را داریم و به ازای هر ویزیت به آنها پرداخت می کنیم. همین امر در مورد درمان دندانپزشکی صدق می کند. ما تحت پوشش IMSS هستیم که با اکراه (چون از آن استفاده نمی کنیم) به صورت سالانه تمدید می کنیم ، اما معتقدیم در صورت نیاز به بستری طولانی مدت در بیمارستان یا انجام اقدامات جراحی که در کلینیک های خصوصی انجام نمی شود ، ارزش آن را دارد. و من پوشش فاجعه باری دارم که امیدوارم هرگز نیازی به دسترسی به آن نداشته باشم.
مراقبت و پوشش پزشکی می تواند ارزان باشد و به همین راحتی هزینه بر است. این مسئله مربوط به این است که فرد یا خانواده قبل از انتخاب برای رفتن به اوخاکا ، فلسفه یا اولویت هایی داشته باشد. شما باید تعیین کنید که چگونه می خواهید زندگی خود را از نظر متعادل سازی با درآمد قابل استفاده کمتر در نتیجه هزینه های پزشکی و بیمه پیش ببرید ، با داشتن آرامش خاطر بیشتر در دانستن اینکه هر آنچه در راه شما قرار دارد به بهترین شکل ممکن مراقبت می شود زندگی جدید شما در یک سرزمین خارجی. اگر نمی توانید در حل این مسائل و تصمیمات به درجه راحتی برسید ، پس شاید حرکت برای شما مناسب نباشد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ برای نکات و نکات مفیدتر ، نکاتی که می توانید تأمل کنید و به خاطر بسپارید ، تکنیک ها و بینش های مربوط به Google Adsense ، لطفاً برای اطلاعات بیشتر در وب سایت های ما جستجو کنید.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *