به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز ایران و فرانسه، پیرو برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع آب در ایران ویژه عکاسان مقیم ایران، با همکاری مرکز ایران و فرانسه، موسسه و گالری عکاسی ایتاک (Ithaque)، موسسه موج نو و نیز با حمایت معنوی انجمن عکاسان ایران، برگزیدگان این مسابقه معرفی شدند.

رومین محتشم، با اکثریت آرای هیات داوران این مسابقه عکاسی متشکل از داوران ایرانی و فرانسوی به عنوان برنده این مسابقه عکاسی شناخته شد.

همچنین ۴۰ اثر از ۲۳ هنرمند عکاس به انتخاب الکساندر آرمنجون مدیر گالری ایتاک و کمیسر نمایشگاه عکس آب در ایران طی ۲ نمایشگاه در پاریس به نمایش در خواهند آمد.

اسامی هنرمندانی که آثارشان در پاریس به نمایش در خواهند آمد به شرح زیر است:

بهادر بهادران، درسا بسیج، الهه اشرفی، عرفان سامان فر، فائزه قجاوند، فرید ثانی، غزاله رضایی، غلامرضا یزدانی، جلال شمس آذران، مینا نوشهر، معین بهرامی، محمد اهنگر، محمد امین پورحیدر، محمد رضا فتحی، محترم صدرالذاکرین، رومین محتشم، سید حمید هاشمی، شاهین اسفندیاری، داود ایزپناه، داریوش محمد خواه، فرهاد مطاعی، اسحاق آقایی منصورآباد و مجید حجتی.

در این رویداد هنری، ابتدا نمایشگاهی در محل ایتاک از ۲۲ شهریور الی ۱۲ مهر ۱۴۰۳ برابر با ١٢ سپتامبر تا ۳ اکتبر ۲۰۲۴ برگزار و سپس نمایشگاه دیگری از این آثار از ۱۶ مهر الی ۲۷ مهر ۱۴۰۳ برابر با ٧ تا ١۸ اکتبر ۲۰۲۴ در محل فرهنگستان علوم سرزمین های ماورای البحر فرانسه واقع در خیابان لاپروز Laperouse پاریس برگزار خواهد شد.

این مسابقه عکاسی با رویکرد پرداختن به مسایلی نظیر آب های شیرین و شور، محیط زیست زمینی و اقیانوسی، فعالیت های انسان و بشر مرتبط با آب، فناوری و تمهیدات مرتبط با آن در مناطق مختلف ایران برگزار شد و ریاست افتخاری این مسابقه به عهده فرانسین کوستو رییس بین المللی ژاک-ایو کوستو و ژان-میشل الیور رییس «آکادمی آب» است.

source

توسط irmusic4