به گفته امین سالمی این ارکستر که به پیشنهاد محمدرضا آقایی از همراهان و نوازندگان ارکستر طراحی شده، در قالب یک اجرای بی کلام پیش روی مخاطبان قرار گذاشته می‌شود.

در این اجرا ۳ قطعه ایرانی و ۱۴ قطعه از سینمای جهان انتخاب شده‌اند. تعدادی از این قطعات نیز در طول سال‌های اخیر با ارکسترهای مختلفی اجرا شده‌اند. البته ویژگی‌ مهم این اجرا مجموعه‌ای از بهترین موسیقی‌های دنیا است که در یک شب اجرا می‌شود این در حالی است که قطعات موسیقی فیلم‌های غیرایرانی علاوه بر اینکه با سازهای غیرایرانی ضبط‌شده در اجراها با همان گروه سازها هم اجرا می‌شود.

در تنظیم قطعات برای کنسرت پیشرو سازهای ایرانی چون تار، عود، سنتور، قانون، دف و تمبک نیز به ارکستراسیون اضافه شده اند ضمن اینکه تنظیم و ارکستراسیون قطعات نیز توسط محمدرضا آقایی و فیروز ویسانلو و امین سالمی صورت گرفته است.

در این اجرا ۳۸ نوازنده در ارکستر حضور دارند که بخش کلاسیک مشتمل بر ارکستر زهی و فلوت و پیانو، بخش پاپ شامل گیتار کلاسیک و اکوستیک، گیتار بیس،‌ هارمونیکا و ساکسفون،‌ درامز و کونکا و پرکاشن و گروه سازهای ایرانی شامل عود، تار،‌ سنتور، قانون،‌ تمبک و دف هستند.

«سینما پارادیزو»،‌ «فتح بهشت»، «بازی تاج و تخت»،‌ «پدرخوانده»، «لئون حرفه‌ای»، «خوب، بد، زشت»، «ابوعلی سینا»،‌ «کمال الملک» بخشی از قطعات در نظرگرفته این کنسرت هستند.

source

توسط irmusic4