به گزارش “ورزش سه”، پس از دربی پایتخت، تصویری که بسیار مورد توجه قرار گرفت، چهره کاملا خونسرد و متمرکز کوین یامگا در لحظه زدن ضربه پنالتی بود. این موضوع زمانی جالب تر می شود که می دانیم مقابل او علیرضا بیرانوندی ایستاده بود که سابقه خوبی در مهار ضربات پنالتی داشت.

اگر لحظات پس از اعلام پنالتی به سود استقلال را مرور کنیم، می بینیم که این وینگر فرانسوی چندین متر دورتر از محوطه جریمه، توپ را در دست گرفته است و آرام آرام به سمت باکس حریف می رود، آن هم در شرایطی که پرسپولیسی ها در محوطه جریمه با بنیادی فر چانه می زنند ولی یامگا به تمام این اتفاقات بی توجه است.

وینگر فرانسوی در دقیقه 90+7 بزرگترین مسابقه باشگاهی ایران پشت توپ می ایستد و بدون اینکه کوچکترین استرسی در صورتش مشاهده شود، به خوبی علیرضا بیرانوند را فریب داده و توپ را به تور دروازه چسباند تا در لحظاتی که کمتر بازیکنی جرئت زدن پنالتی در دربی را دارد، او برای تیمش پیام آور شادی باشد.

1966899

این شانزدهمین ضربه پنالتی بود که قاتل خونسرد، آن را برای استقلال به گل تبدیل می کرد. پانزده پنالتی او مستقیم وارد دروازه شده بودند و تنها محسن فروزان در یک مورد موفق به مهار ضربه یامگا شده بود ولی این بازیکن در برگشت موفق شده بود آن را به گل تبدیل کند تا به یک پنالتی زن قهار در تیمش تبدیل شود.

در واقع می توان گفت از زمان جذب کوین یامگا، استقلالی ها دغدغه چندانی برای زدن ضربات پنالتی نداشته اند. این در شرایطی است که آبی ها تا پیش از این وینگر فرانسوی، پنالتی های متعددی را از دست داده بودند و این موضوع به معضل بزرگی برای آنها تبدیل شده بود.

1966901

دقایقی پس از پایان دربی پایتخت، ویدیوی جالبی از کوین یامگا منتشر شد که او با حضور در برنامه فوتبال برتر مقابل محمدحسین میثاقی نشسته است. مکالمات و دیالوگ عجیبی که میان میثاقی و وینگر فرانسوی رد و بدل می شود که دقیقا مو به مو آن، بیان اتفاقاتی است که در دربی 102 رخ داد.

جایی که میثاقی پس از صحبت در خصوص خونسردی یامگا و تسلط او روی ضربات پنالتی، بحث را به سمت دربی پایتخت می کشاند و اینکه آیا اگر در ثانیه های پایانی این مسابقه حساس یک ضربه پنالتی برای استقلال به دست بیاید او پشت توپ می ایستد یا نه، که واکنش کوین نیز در نوع خود جالب توجه است.

1966898

در این مکالمه، میثاقی به بازیکن استقلال می گوید: فکر کن که در ثانیه آخر دربی پنالتی به دست آمده است… استقلال هم یک بر صفر عقب است… علیرضا بیرانوند هم آمار خوبی دارد و فکر می کنم بالای 60 درصد پنالتی هایش را مهار کرده و آمار 10 پنالتی اخیر او هم عجیب و غریب است… ثانیه آخر است و پنالتی برای استقلال به دست آمده است. می روی پنالتی را بزنی؟

یامگا نیز پاسخ جالبی به مجری برنامه فوتبال برتر می دهد. او می گوید که همیشه برای زدن ضربات پنالتی به سمت توپ می رود و در واقع دقیقه مسابقه یا حریف آن روز برایش اهمیتی ندارد که او این ادعا را روز گذشته مو به مو ثابت کرد و در دقیقه 90+7 با یک پنالتی دقیق، بازی را به تساوی کشاند.

source

توسط