به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با تاکید بر رعایت تقوای الهی افزود: تقوای الهی و عمل صالح بار و توشه آخرت محسوب می‌شود.

وی با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: شیعه بودن به لفظ و حرف نیست بلکه به عمل است و باید در مقابل شیطان بزرگ ایستادگی کنیم و اگر به وظایف انجام دهیم، شیعه محسوب می‌شویم.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دستغیب سومین شهید محراب افزود: طبق فرمایش آیت الله دستغیب، حقیقت انقلاب اسلامی، انقلاب انفسی است وباید دردل و روح و جان ما تحول ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شورا باید این مساله را نهادینه کند تا انقلاب انفسی در جامعه رخ دهد.

آیت الله لائینی به صدور قبض‌های نجومی میلیونی گاز در برخی مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: نباید از این ثروت خدادادی اسراف و تبذیر داشته باشیم وعده‌ای بیش از اندازه مصرف می‌کنند.

امام جمعه ساری افزود: مسئولان امر فقط نباید به جریمه بسنده کنند و باید نسبت به قطع گاز مشترکان پرمصرف اقدام کرد.

وی با عنوان این که نمی‌توان با جرایم تخلفات را ساماندهی کرد، افزود: اگر تکیه ماده ۹۹ و ۱۰۰ فقط بر جریمه باشد، شهر ساماندهی نمی‌شود زیرا با این جریمه‌ها مشکلات جامعه درمان نمی‌شود.

آیت الله لائینی حزب شیطان را از دیدگاه قرآن کریم، منافقان ذکر کرد و گفت: فلسفه انقلاب اسلامی مبارزه و مقابله با شیطان است و در طول چهار دهه با سرویس‌های جاسوسی و تیم‌های اغتشاشگران مقابله کردیم و نتیجه آن از بین رفتن استکبار و استقرار حکومت عدل امام زمان (عج) است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با گرامیداشت روز ۱۶ آذر و روز دانشجو، افزود: دانشجویان در عرصه‌های مختلف جانانه ایستادند و مقابله کردند.

source

توسط