محمد علی شاه‌حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد در نشست ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه گفت: مسائل زیست محیطی یکی از مهمترین مسائل و دغدغه‌های مردم استان یزد می‌باشد که می‌توان با سوق دادن سرمایه‌گذاران به صنایع پاک شاهد برطرف شدن این مسائل باشیم.
 
او طرح بورسیه شغلی، صنعتی و تحصیلی دانشجویان نخبه دانشگاه‌های یزد را یکی از رویداد‌های حائز اهمیت در حوزه نوآوری عنوان کرد و افزود: هر چند استان یزد در سال‌های متمادی رتبه‌های بسیاری خوبی در کنکور داشته است، اما خروجی دانشگاه‌ها و شرایط شغلی دانشجویان یک نقطه سوال و یکی از دغدغه‌های جدی دانشجویان و خانواده‌های آنان است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد ابراز کرد: در همین راستا طرح بورسیه صنعتی و تحصیلی در یزد اجرا شد به این ترتیب که دانشجو به محض ورود به دانشگاه مورد حمایت یکی از صنایع قرار گرفته و در طول تحصیل در کنار درس، در کارگاه مربوطه نیز فعالیت دارد. سپس خدمت سربازی را به‌عنوان سرباز نخبه طی کرده و پس از آن در همان واحد صنعتی استخدام می‌شود.
 
محمد علی شاه‌حسینی با اشاره به تعامل بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان یزد، گفت: بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در استان وجود دارد با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی حل می‌شود.
 
در یکصد و بیستمین نشست ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه پرونده پنج واحد تولیدی مطرح و در جهت رفع مشکلات و موانع پیش روی آن‌ها تصمیمات لازم گرفته شد.

source

توسط