پرسپولیس در دیدارهای رودررو مقابل سپاهان در ورزشگاه نقش جهان جدید شکست نخورده است.

پرسپولیس در حالی یکشنبه مقابل سپاهان قرار خواهد گرفت که از زمان بازگشت زردهای نصف جهان به ورزشگاه نقش جهان در این استادیوم شکست نخورده است.

آخرین باخت پرسپولیس به سپاهان در ورزشگاه نقش جهان به اول اردیبهشت سال ۱۳۸۵ مربوط می‌شود که تیم پرسپولیس تحت رهبری آری هان به سپاهان با هدایت ادسون تاوارس برزیلی دو بر صفر باخت. گل‌های آن مسابقه را جابا موجیری و رسول خطیبی زدند.

بعد از آن تا تاکنون که ۱۷ سال و ۷ ماه گذشته پرسپولیس در این ورزشگاه شکست نخورده هر چند چیزی حدود ده سال بازی‌های این تیم در اصفهان در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شد.

پرسپولیس در بازگشت به ورزشگاه نقش جهان در بازی نیمه نهایی حذفی در دوره برانکو تیم قلعه‌نویی را در وقت اضافه شکست داد. بعد از آن یک بار سپاهان به خاطر حاضر نشدن در زمین با حکم کمیته انضباطی سه بر صفر شکست خورد. بازی بعدی در لیگ یک – یک مساوی شد که آل کثیر برای پرسپولیس و محبی برای میزبان گل زدند.

بازی‌های دو تیم در لیگ دو فصل قبل با حکم کمیته انضباطی در شهرهایی غیر از تهران و اصفهان برگزار شد که پرسپولیس بازی رفت در اراک برنده شد و سپاهان در سیرجان و بازی برگشت به پیروزی رسید.

فصل قبل بازی دو تیم در نقش جهان بدون گل به پایان رسید اما پرسپولیس در یک هشتم نهایی جام حذفی در وقت‌های اضافه سپاهان را ۴ بر ۲ شکست داد تا از نظر آماری شرایط خوبی در ورزشگاه نقش جهان داشته باشد.

حالا پرسپولیس یحیی گل محمدی با علم به شکست ناپذیری در بازی‌های قبلی نقش جهان به مصاف حریف قدرتمندشان می‌روند که این می‌تواند یک برتری روانی برایشان ایجاد کند هر چند موفقیت در این مسابقه بزرگ به مولفه‌های مهمتر و تعیین کننده‌تر دیگری نیاز دارد.