ورزشگاه بزرگ ماراکانا در ریودوژانیروی برزیل میزبان دیدار نهایی کوپا آمریکا در فصل ۲۰۲۳ بود؛ دیداری بین بوکاجونیورز و فلومیننزه دو تیم آرژانتینی و برزیلی که در نهایت فلومیننزه آن را ۲-۱ برد و قهرمانی را برای نخستین مرتبه در تاریخش جشن گرفت.

با وجود برتری بوکا در نیمه نخست، این فلومیننزه بود که با شوت زمینی خرمن کانو در دقیقه ۳۶ به گل رسید و پیروز به رختکن رفت. تیم برزیلی در نیمه دوم سعی کرد بازی را کنترل کند، اما در بسته نگه داشتند دروازه‌اش ناکام بود و در نهایت لوئیس آدوینکولا با تیزهوشی شوتی تماشایی از فاصله دور به گوشه دروازه تیم برزیلی زد که در دقیقه ۷۲ تبدیل به گل تساوی شد. این گل باعث شد تا بازی در ۹۰ دقیقه با تساوی ۱-۱ خاتمه پیدا کند و به وقت‌های اضافه برود.

در وقت‌های اضافه و در دقیقه ۹۹ باز هم فلومیننزه پیش افتاد. این مرتبه پاس کِنو را کندی با ضربه‌ای تماشایی به گوشه دروازه سرخیو رومرو فرستاد و بعد از دور افتخار و شادی گل عجیب و غریبش هم کارت قرمز گرفت. داور در دقیقه ۷+۱۰۵ هم با استفاده از VAR فرانک فابرا دفاع چپ بوکا را هم از زمین اخراج کرد. در نیمه دوم وقت‌های اضافه هم بوکا که با ۶ قهرمانی دومین تیم پرافتخار تورنمنت به شمار می‌رود موفق به جبران گل دوم نشد و در دستش از جام کوتاه ماند.

به این ترتیب با برتری ۲-۱ تیم برزیلی در خاک کشورش، این تیم برای نخستین مرتبه قهرمان کوپا لیبرتادورس شد. پیش از این فلومیننزه فقط یک مرتبه سال ۲۰۰۸ راهی فینال شده بود که در آن فینال به کیتو اکوادور باخت و نایب‌قهرمان شد.

source

توسط