به گزارش “ورزش سه”، دو تیم بوکا جونیورز و فلومیننزه در چارچوب فینال مسابقات کوپا لیبرتادورس، در ورزشگاه ماراکانای برزیل، مقابل همدیگر صف‌آرایی کردند. بوکا جونیورز به دنبال کسب هفتمین قهرمانی‌اش بود و فلومیننزه می‌خواست اولین قهرمانی در کوپا لیبرتادورس را تجربه کند.

فلومیننزه بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۱۴ صاحب یک موقعیت شد اما ضربه سر کانو روی سانتر مارسلو را رومرو، دروازه‌بان بوکا جونیورز سیو کرد.

یک دقیقه بعد بوکا جونیورز پاسخ این حمله را داد. شوت پشت محوطه مرنتیل می‌توانست اولین گل بازی باشد اما فابیو توپ را گرفت.

در دقیقه ۲۱ باز هم کانو شانسش را امتحان کرد اما این بار شوت پای چپش خارج از چارچوب بود.

دقیقه ۳۶ فلومیننزه به گل رسید. پاس کاتبک کنو در سمت راست در مرکز محوطه جریمه به کانو رسید و او با شوت پای راست به مرکز دروازه، چراغ اول را روشن کرد.

1949766

نیمه اول یک بر صفر به سود فلومیننزه به اتمام رسید.

بوکا جونیورز در نیمه دوم فشارش را بیشتر کرد. دقیقه ۵۰ شوت پای چپ مدینا توسط فابیو سیو شد تا بازی یک-صفر بماند.

در دقیقه ۵۶ شوت پای چپ ادوینکولا به شکل خطرناک از کنار دروازه بیرون رفت.

هیجان بازی کم کم افت کرد و مسابقه پر برخورد و کم‌موقعیت دنبال می‌شد.

دقیقه هفتاد باز هم بوکا جونیورز به یک موقعیت رسید اما فابیو مانع گلزنی شد. او این دفعه شوت از راه دور فرناندز را سیو کرد.

در دقیقه ۷۲ بوکا جونیورز بالاخره مزد حملاتش را گرفت. شوت پست محوطه ادوینکولا به گوشه سمت چپ دروازه کرد و بازی ۱-۱ مساوی شد.

1949767

در ۲۰ دقیقه پایانی بازی اتفاقی رخ نداد تا سرنوشت قهرمان در وقت‌های اضافه مشخص شود.

در دومین دقیقه نیمه اول وقت‌های اضافه، سرخیو رومرو، شوت از راه دور کنو را دفع کرد تا او را بار دیگر ناکام بگذارد.

در ۹۹امین دقیقه باز هم فلومیننزه به گل رسید. کنو پاس ارسالی برایش را با ضربه سر برای کندی کاشت و او با یک ضربه محکم و زیبا فلومیننزه را در آستانه قهرمانی قرار داد.
او در هنگام خوشحالی به میان تماشاگران رفت و داور او را با کارت زرد جریمه کرد. این دومین کارت زرد او در بازی بود بنابراین از زمین بازی اخراج شد.

1949768
1949770
1949771

پس از این گل و ده نفره شدن فلومیننزه، بوکا جونیورز فشارهایش را افزایش داد. در دقیقه ۱۰۵ شوت محکم فیگال با اختلاف کم از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه ۲+۱۰۵، فرانک فابرا، بازیکن بوکا نیز به دلیل حرکت غیر ورزشی و سیلی به بازیکن حریف، کارت قرمز مستقیم دریافت کرد و او هم اخراج شد تا نفرات دو تیم در زمین برابر شود.

1949772

نیمه اول وقت‌های اضافه با نتیجه ۲-۱ به پایان رسید.

در نیمه دوم وقت‌های اضافه بازیکنان فلومیننزه عقب کشیدند و به خوبی از برتری‌شان دفاع کردند.

در دقیقه ۱۱۱ شوت راه دور توبوردا را فابیو سیو و از مساوی شدن بازی جلوگیری کرد.

تلاش‌های بوکا جونیورز در دقایق پایانی بازی نیز ادامه پیدا کرد اما بازیکنان فلومیننزه به شکلی عالی از دروازه‌شان دفاع کردند تا بازی با همین نتیجه ۲-۱ به پایان برسد.

بدین ترتیب، فلومیننزه اولین قهرمانی تاریخش در مسابقات کوپا لیبرتادورس را با سرمربی‌گری فرناندو دینیز به دست آورد.

source

توسط