سهیل مهدی درمورد اینکه ظاهرا قرار است فردا نشستی با امیر قلعه‌نویی و مهدی نبی برای تصمیم گیری برگزاری دیدارهای هفته دهم لیگ برتر برگزار شود، اظهار داشت: هنوز از ما دعوت نشده است.

وی درمورد احتمال لغو هفته دهم، عنوان کرد: ابتدا باید دید در این جلسه چه اتفاقی می‌افتد. نباید پیش از برگزاری جلسه هدف خود را بگوییم. هر احتمالی ممکن است رخ بدهد. باید دید چه اتفاقی رخ می‌دهد و از ما چه می‌خواهند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درواکنش به این موضوع که ظاهرا استقلالی‌ها حاضر هستند دیدار این تیم با تراکتور زودتر از 20 آبان برگزار شود، گفت: بعید می‌دانم بتوانیم چنین کاری انجام بدهیم. دوشنبه قرار است 2 بازی سنگین در ورزشگاه آزادی برگزار شود و اگر بازی استقلال و تراکتور در همان زمان هم برگزار شود، به سود چمن استادیوم آزادی است.

مهدی درمورد اینکه آیا احتمال دارد بتوانند سرمربی تیم ملی را مجاب به برگزاری دیدارهای هفته دهم کنند، توضیح داد: همیشه گفته‌ام در اختیار تیم ملی هستیم و البته مشکلات خودمان را هم داریم. باید درمورد موارد مختلف با هم صحبت کنیم. خوشبختانه قلعه‌نویی یکی باتجربه‌ترین و باسابقه‌ترین سرمربیان لیگ است و فضای فوتبال و باشگاه‌ها را بهتر از خود من درک می‌کند. وقتی با او صحبت می‌کنم، خیالم راحت است. اجازه بدهید در جلسه پیش رو به جمع بندی برسیم.

وی درپاسخ به این سوال که آیا سازمان لیگ تمایل به برگزاری هفته دهم در زمان مقرر دارد، گفت: نیاز لیگ و برنامه‌ریزی مسابقات این است که بازی‌های این هفته در زمان مقرر برگزار شود اما فضایی که به تیم ملی امید دادیم، خیلی فرصت‌های ما را تنگ کرد. ای کاش می‌توانستیم از فرصت‌ها برای تیم بزرگسالان نیز به راحتی استفاده کنیم اما پیش از این تصمیم گرفتیم به تیم امید کمک شود. هر زمانی داشتیم، در اختیار این تیم گذاشتیم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ اضافه کرد: قلعه‌نویی هم به درستی عنوان کرد زمانبندی لیگ برتر تاکنون هیچ کمکی به تیم ملی نکرده است زیرا همه فضاها را برای تیم امید گذاشتیم. باید دید نظر قلعه‌نویی چیست و چه کاری می‌توانیم انجام بدهیم اما نیاز لیگ این است که هفته دهم پیش از اردوی تیم ملی به اتمام برسد.

مهدی درپاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد به این نتیجه برسند فقط برخی بازی‌های هفته دهم لغو شود، تاکید کرد: حتی برگزار نشدن یک بازی هم، شرایط اداره لیگ را سخت می‌کند. پرسپولیس و سپاهان در شرایطی در هفته دهم باید به مصاف هم بروند که درگیر لیگ قهرمانان هستند. اگر آنها درگیر این مسابقات نبودند، همزمان با لیگ قهرمانان می‌توانستیم بازی‌های معوقه را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در نیم فصل اول لیگ برتر چند تورنمنت همزمان داریم. جدا از لیگ برتر، درگیر لیگ قهرمانان، مقدماتی المپیک، بازی‌های آسیایی هانگژو بودیم و در کنارش فیفادی و اردوهای تیم ملی هم بود. شرایط خیلی سخت شد. در شرایطی که برنامه ما مشخص و مدون بود، هنوز لیگ به قوام لازم نرسیده است. البته فشرده بودن برنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا هم کار ما را سخت‌تر کرد. در سال‌های گذشته به این شکل نبود اما امسال یکی از فشرده‌ترین برنامه‌ها را داریم. 3-2 روز پس از فینال جام ملت‌ها، بازی‌های سنگین و حذفی مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان شروع می‌شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ تصریح کرد: هر تیمی به فینال جام ملت‌ها برسد، قطعا بازیکنانی در یک هشتم دارد. پس از یک تورنمنت سنگین 40-30 روزه تیم‌ها باید به کشور خود بازگردند و سپس نماینده آن کشور باید در مرحله حذفی لیگ قهرمانان بازی کند! بازی‌ها بسیار سنگین است.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد دیدارهایی که قرار است در روزهای 20 و 21 آبان برگزار شود، یک روز جلوتر برگزار کنند، عنوان کرد: مشکل همین است. چهار روز قبل از تاریخ 21 آبان پرسپولیس درگیر بازی با استقلال تاجیکستان است. البته سپاهان هم باید 15 آبان در آزادی بازی کند و سپس برای بازی با پرسپولیس به اصفهان برود. این تنگی فضا کار را سخت می‌کند.

258 258

source

توسط