ایسنا/مازندران سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران اعلام کرد، ارزش انواع کالاهای اساسی وارد شده به کشور از طریق گمرکات مازندران با رشد۹۶ درصدی به یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون دلار رسید.

امیرجمشیدی با اشاره به واردات کالاهای اساسی در هفت ماه سال جاری، گفت: در این مدت دومیلیون و ۴۵۷ هزارتن انواع کالاهای اساسی به ارزش یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون دلار وارد کشور شد که با اختصاص ۹۴ درصد از وزن و ۹۰ درصد از ارزش کل واردات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱۹ درصدی در وزن و ۹۶ درصد افزایش در ارزش داشته است.

جمشیدی افزود: میزان واردات هفت ماهه سال جاری به گمرکات مازندران دو میلیون و ۶۰۵ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون دلار رسید که شاهد افزایش ۱۰۲درصدی در وزن و ۷۷ درصدی در ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی ادامه داد: پنج قلم عمده کالاهای وارداتی در این مدت به روغن‌های حیوانی و دامی با ۵۰۱ میلیون دلار، ذرت دامی با ۴۷۰ میلیون دلار و جو دامی با ۲۶۵ میلیون دلار، کک متالوزی با ۴۳ میلیون دلار و گندم با ۳۰میلیون دلار اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات مازندران، سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران، ۵ کشور عمده مبدا کالاهای وارداتی را به ترتیب شامل امارات متحده عربی با ۵۳۳ میلیون دلار، ترکیه با ۳۷۸ میلیون دلار، روسیه با ۱۹۱ میلیون دلار، انگلستان با ۶۹ میلیون دلار و عمان با ۶۴ میلیون دلار ذکر کرد.

این مسئول با اشاره به واردات کالاهای اساسی در هفت ماه سال جاری گفت: در این مدت دومیلیون و ۴۵۷ هزارتن انواع کالاهای اساسی به ارزش یک میلیارد و ۲۷۷ میلیون دلار وارد کشور شد که با اختصاص ۹۴ درصد از وزن و ۹۰ درصد از ارزش کل واردات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱۹ درصدی در وزن و ۹۶ درصد افزایش در ارزش داشته است.

وی در رابطه با اقلام عمده کالاهای اساسی، اظهار کرد: ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی و دامی‌، گندم دامی، جو دامی و خوراک آماده دام اقلام عمده کالاهای اساسی وارداتی به گمرکات مازندران بودند.

جمشیدی با اشاره به درآمد وصولی گمرکات مازندران حاصل از تجارت خارجی، اظهار کرد: درآمد گمرکات مازندران با رشد ۵۳ درصدی بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۲۱ میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام

source

توسط