محمود فکری پس از تساوی بدون گل تیم فوتبال هوادار تهران مقابل پیکان در هفته نهم لیگ برتر، اظهار کرد: شروع خوبی در نیمه اول داشتیم و فشار خوبی روی دروازه پیکان آوردیم. فکر می‌کردم بازی سخت‌تری داشته باشیم، اما با توجه به تلاش بازیکنان احساس کردم به گل می‌رسیم. در ادامه اما، حس به گل رسیدن ما کم بود و بازیکنان گویا منتظر گل خوردن بودند تا اقدام به گل زدن کنند! از موقعیت‌های‌مان در نیمه نخست استفاده نکردیم و نیمه دوم بازی نیز برابر بود و توپ روی دروازه‌ها. اواخر بازی موقعیت‌هایی داشتیم که موفق نشدیم به گل برسیم.

وی در ادامه افزود: شاید تنها خوشحالی من بسته ماندن دروازه‌مان و گل نخوردن بود. بازیکنان ما باید خودباوری بیشتری را در خودشان به وجود بیاورند و اعتمادبه‌نفس‌شان بیشتر شود. وقتی متوجه می‌شوند که می‌توانند ببرند باید تلاش بیشتری کنند. امروز می‌توانستیم سه امتیاز را بگیریم، ولی شاید بازیکنان‌مان به یک امتیاز راضی بودند. امیدوارم در بازی‌های آینده امتیازهای عقب افتاده را جبران کنیم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار راجع به کنار گذاشتن بابک مرادی تصریح کرد: یکسری اتفاقات قبل از بازی با استقلال در مورد بابک مرادی افتاده بود و او را تنبیه انضباطی کرده بودیم، ولی دوباره به تیم برگشت. الان هم این تصمیم به خاطر بازی با استقلال گرفته نشد و اتفاقاتی نیز قبل از این بازی افتاد که در نهایت تصمیم گرفتیم مرادی را در اختیار باشگاه بگذاریم.

فکری در مورد عدم استفاده از بازیکنان جوان در تیمش یادآور شد: قبل از بازی در نشست خبری عنوان کردم که بازیکنان باتجربه‌مان در شروع فصل آسیب‌دیدگی داشتند و آمادگی‌شان کامل نبود. رفته رفته آمادگی‌شان بهتر شد و تا زمانی که به‌عنوان بازیکن فیکس کمک کنند، از آنها استفاده خواهیم کرد. از بازیکنان جوان نیز به‌عنوان جانشین استفاده خواهیم کرد و در آینده اگر نیاز باشد این کار را خواهیم کرد. ما ترسی از استفاده از بازیکنان جوان نداریم. حق ما قرار گرفتن در اینجای جدول نیست و باید با تلاش بیشتر، سر و شکل بهتری در جدول پیدا کنیم.

وی درباره چشم‌اندازش برای تیم هوادار در این فصل یادآور شد: استراتژی ما یک رقمی بودن در جدول است، اما نباید انتهای جدول باشیم و بخواهیم در نیم‌فصل دوم نتیجه بگیریم. از روز اول باید جایگاه‌مان را با یکی دو پله تغییر مشخص کنیم. اینکه به صدر جدول بیاییم و فکر کنیم نیم فصل دوم به انتهای جدول خواهیم رفت، این اتفاق نخواهد افتاد. نتایج باید در خور توانایی تیم‌مان باشد. توانایی هوادار بیشتر و بهتر از این است و الان می‌توانستیم بالاتر از ۱۰ امتیاز داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در واکنش به درگیری‌های لفظی بین سرمربی و بازیکنان استقلال و پرسپولیس گفت: به‌عنوان دوست هر دو عزیز یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام صحبت می‌کنم. هر دو سکاندار دو تیم بزرگ هستند و چشم‌های زیادی به رفتار این دوستان است. خدا هنری به ما داده است و از این هنر می‌توانیم برای خوشحالی مردم تلاش کنیم. نباید با بداخلاقی حال مردم را خراب کنیم. مردم ما دیگر بیشتر از این، جا ندارند و باید بیشتر برای خوشحالی آنها تلاش کنیم. باید هنرهای‌مان باعث نشاط و شادی در جامعه شود. باید در کنار هم رقابتی سالم داشته باشیم و همینطور باید احترام همدیگر را حفظ کنیم. در رقابت سالم هر کسی بهتر نتیجه گرفت و تیمش را جمع و جور کرد، موفق‌تر است. از دوستان خواهش می‌کنم وارد این فضا نشوند و آلوده نکنند. روزهای زیادی در تیم ملی هم‌بازی بودیم و یک روزی نگاه‌مان به هم می‌افتد. مردم حداقل باید از دیدن فوتبال لذت ببرند. آنها باید از دیدن ورزشکاران لذت ببرند نه اینکه حال‌شان بد شود.

فکری راجع به لغو احتمالی هفته دهم لیگ برتر به دلیل بازی‌های تیم ملی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: این تعطیلات روی برنامه‌های ما تأثیر دارد و مشکل به وجود می‌آورد. هر چقدر بتوانیم به فوتبال دنیا نزدیک شویم فوتبال‌مان پیشرفت می‌کند. از یک طرف، نگاه‌مان به شکلی است که نتیجه‌گرا هستیم و اگر باختی به وجود آمد، نمی‌پذیریم. این برنامه‌ریزی‌ها نیز به فوتبال‌مان ضربه می‌زند. مصدومیت‌ها و پارگی رباط بازیکنان در هیچ لیگی نیست، اینها به خاطر فشار بالایی است که به بازیکنان وارد می‌شود. بازیکن از یک طرف به بازی‌های ملی یا آسیا می‌رود و سپس برای تیم باشگاهی‌اش بازی می‌کند. باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که بازیکنان در لیگ آماده شوند تا هم فوتبال ملی سود ببرد. بنابراین خیلی موافق تعطیلی لیگ نیستم، اما شاید جای امیر قلعه‌نویی باشم همین کار را بکنم، چون آن طرف ننشسته‌ایم که بدانیم شرایط چگونه است.

وی در واکنش به این پرسش که خودش با جواد نکونام در زمان هدایت استقلال وارد چالش شده بود و فکر می‌کند ریشه این اتفاقات چیست، تصریح کرد: برخی مواقع در یک بازی اتفاقاتی می‌افتد، مثل بازی فولاد خوزستان – استقلال. ممکن است در بازی پخش مستقیم دوربین روی صورت من باشد و رفتاری انجام دهم که باید آنجا من مراقب رفتارم می‌بودم اما وقتی بازی تمام شده است و دوربین‌های مختلف وارد زمین می‌شوند، در حالی که هر دوربینی حق ورود ندارد و کسانی باید وارد زمین شوند که مجوز داشته باشند. در بازی‌های دنیا هم می‌بینید که صحبت‌هایی می‌شود که بی‌احترامی است، اما به آن دامن نمی‌زنند. امروز آرامشی روی نیمکت و درون زمین بود. منِ محمود فکری نباید به هر قیمتی دنبال پیروزی باشم. اگر به هر قیمت دنبال پیروزی باشم باید دست به یکسری کارها بزنم. اگر حق‌مان است که در بازی ببریم تلاش می‌کنیم و اگر باختیم به حریف خسته نباشید بگوییم. برد و باخت‌های زیادی در فوتبال دیدیم و باید فضایی را به وجود بیاوریم که مردم از دیدن فوتبال لذت ببرند.

در ادامه همین مطلب بخوانید: هافبک سابق استقلال اخراج شد

source

توسط