به گزارش تجارت‌نیوز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه نشست خبری مشترک با اسموتریچ با تلفات سنگین ارتش این رژیم در جنگ غزه اذعان کرد و گفت که «متأسفانه در میان نیروهایمان تلفات داریم و (با وجود تلفات زیاد) مصمم هستیم به اهداف جنگ دست یابیم».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعا کرد که «در حال رسیدن به موفقیت‌های چشمگیری هستیم و ما این جنگ را تا تحقق پیروزی ادامه خواهیم داد».

به نقل از ایرنا، همچنین بزالل اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که «با خسارت اقتصادی و بحران مالی بی‌سابقه‌‎ای در طول تاریخ اسرائیل مواجهیم».

همزمان «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفت که «لحظات بسیار سختی را سپری می‌کنیم و اوضاع بدتر هم خواهد شد و هدف ما تغییر اساسی وضعیت موجود در غزه است».

گانتس افزود: تصاویر دریافتی از نبرد در غزه بسیار دردناک است، وقتی صحنه‌های کشته شدن نظامیان تیپ گعفاتی را می‌بینیم، اشکمان سرازیر می‌شود.

جنگ غزه سخت و طولانی خواهد بود

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پس از دیدار با خانواده‌های اسیران صهیونیست در غزه، در نشست خبری گفت، اسرائیل در روزهای اخیر حملات هوایی خود را برای کمک به نیروهای خود برای ورود زمینی بیشتر کرده و مدعی شد یگان ویژه ارتش اسرائیلی شامگاه شنبه به شمال نوار غزه وارد شد و در آنجا اقدامات زمینی انجام داد.

وی مدعی شد، «اسرائیل در حال جنگ انسانی علیه بربریت است و دوستان ما در کشورهای عربی و جهان می‌دانند که اگر ما پیروز نشویم، نوبت آنها خواهد بود.» به گفته این صهیونیست، هدف این رژیم روشن است و آن «نابودی» قابلیت نظامی حماس و آزادی اسیران است.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه با بیان اینکه به مردم غزه هشدار داد به جنوب این منطقه بروند، بار دیگر ادعاهای خود علیه جنبش حماس درباره استفاده از بیمارستان‌ها و غیرنظامیان را تکرار کرد.

آنطور که ایسنا نوشته است، وی در ادامه گفت، با خانواده‌های اسرا دیدار کرده و به آنها گفته است که کابینه‌اش هر کاری برای بازگرداندن آنها می‌کند و رایزنی‌ها برای آزادی آنها ادامه دارد و گسترش عملیات زمینی با تلاش‌ها برای آزادی این اسیران مغایرتی ندارد.

بنیامین نتانیاهو درباره عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین که هفتم اکتبر علیه رژیم اسرائیل آغاز کرد، اذعان کرد آنچه اتفاق افتاد یک «شکست بزرگ» بود و همه باید پس از جنگ پاسخ دهند، زیرا اکنون اولویت، نجات این رژیم است‌ و بعد، این شکست بررسی خواهد شد.

نتانیاهو مدعی شد، این رژیم اسرائیل است که «پیروز» خواهد شد. او گفت: «تل‌آویو در هفته‌های اول جنگ، دشمن را به شدت درهم شکست تا به نیروهای خود کمک کند به امن‌ترین راه وارد زمین شوند و تازه ابتدای راه است. جنگ غزه سخت و طولانی خواهد بود و فعالیت شدید در این منطقه با موافقت جمعی کابینه گسترش یافته است.»

source

توسط