اگرچه اپل واچ سری 9 عمر نسبتاً کوتاهی دارد، اما حالا شاهد انتشار گزارشی درباره نسل بعدی آن هستیم. به نظر می‌رسد اپل واچ سری 10 به قابلیت نظارت روی فشار خون و آپنه خواب کاربران مجهز می‌شود تا از نظر ویژگی‌های سلامتی، یک گجت کامل‌تر باشد.

قابلیت‌های سلامتی جدید برای اپل واچ سری 10

بلومبرگ در گزارشی مدعی شده است که اپل واچ سری 10 می‌تواند روی فشار خون کاربران و همچنین آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب (یک نوع از اختلال خواب) نظارت داشته باشد.

درحالی‌که مدت‌هاست شاهد انتشار گزارش‌ها درباره قابلیت اندازه‌گیری قند خون توسط اپل واچ هستیم، این ویژگی ظاهراً به نسل بعدی ساعت هوشمند اپل اضافه نخواهد شد. البته این ویژگی عملکردی مشابه دستگاه‌های پزشکی نخواهد داشت و به‌طور کلی بیشتر روی تغییرات سطح قند خون تمرکز می‌کند و در صورت ورود به مرحله پیش دیابت، به کاربران هشدار می‌دهد.

رویکرد اپل برای بررسی قند خون، مبتنی بر طیف‌سنجی جذب مادون قرمز موج کوتاه خواهد بود که نور را از طریق پوست میان رگ‌های خونی و سلول‌ها می‌تاباند و سپس از طریق نور بازتاب‌شده، گلوکز یا قند جریان خون را می‌خواند.

ظاهراً موضوع ردیابی قند خون مربوط به اولین نسل اپل واچ می‌شود. بلومبرگ در گزارش خود می‌گوید در روزهای اولیه توسعه این محصول که روزهای پایانی مدیرعاملی استیو جابز در اپل بود. جابز چندین مدیر بالارده را مأمور کرده بود تا روی قابلیتی برای نظارت غیرتهاجمی روی قند خون کار کنند. اپل در ادامه استارتاپ Avolonte Health را ایجاد کرد که در فاصله کوتاهی از مقر اپل قرار داشت، اما همان‌طور که می‌دانیم، قابلیت نظارت روی قند خون هنوز به اپل واچ اضافه نشده است.

در کنار این قابلیت، اپل در ابتدا به‌دنبال سازگاری اپل واچ با دستگاه‌های اندرویدی بود، اما درنهایت برای اینکه فروش آیفون را افزایش دهد، از این ایده عقب‌نشینی کرد.

source

توسط