اگر بخواهیم به سقف قرارداد تعیین شده از سوی سازمان لیگ اشاره کنیم باید مدعی شویم که تیم های مدعی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه می کنند و دیگر تیم ها هم میزان هزینه هایشان به این عدد می رسد اما کمتر استادیومی در لیگ برتر زمین با کیفیتی دارد تا شاهد فوتبال خوب روی زمین باشیم.

خمس پیش از بازی این هفته و در کنفرانس خبری گفت: گاه در دیدارهای خارج از خانه در زمین‌های بازی می‌کنیم که حتی گوسفندان هم به آن نمی‌روند. خیلی ها به این مربی خارجی خرده گرفتند و گفتند نباید سرمربی خارجی تیم تراکتور این گونه صحبت می کرد و این به منزله توهین به تلاش های صورت گرفته برای بهبود زمین استادیوم های ایران است!

صرف نظر از قضاوت در مورد این ادبیات که بر خلاف اخبار برخی رسانه ها محرومیتی از سوی کمیته انضباطی برای این مربی به همراه نخواهد داشت، باید گفت تنها اشاره به واقعیت است. در ایران تیم ها برای همه چیز هزینه می کنند به جز زمین و امکانات سخت افزاری! در حالی که زمین خوب اولین ابزار برای یک تیم است و کمک می کند همه تیم ها فوتبال زیباتری ارایه دهند. هزینه برای زیرساخت ها، گویی در فوتبال ایران جرم است.

مادامی که به زمین در بازی های لیگ برتر اهمیت داده نشود آن هم از سوی باشگاه ها، به طور حتم سطح کیفی بازی های لیگ برتر در همین حد باقی خواهد ماند و مشخص نیست چه زمانی این توصیه و این طعنه های تلخ جدی گرفته می شود.

source

توسط