زمان بندی پست ها در اینستاگرام یکی از قابلیت‌های کاربردی است که می‌تواند کمک بزرگی به مدیریت یک صفحه به‌شما کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه ارسال پست زمان دار در اینستا آشنا شویم.

مدیریت یک صفحه در اینستاگرام کار آسانی نیست و نیاز به دقت و توجه مداوم دارد. ارسال پست‌ها نیز مهمترین فعالیتی است که می‌توانید برای گسترش تعداد دنبال‌کنندگان و بالا بردن نرخ تعامل کاربران با صفحه انجام دهید. مهمتر از همه داشتن یک برنامه ثابت برای ارسال پست و شناسایی زمان‌هایی است که دنبال‌کنندگان شما در آن ساعات بیشترین فعالیت را دارند. اما حتی پس از شناسایی این ساعات، شاید در خیلی از مواقع در آن زمان‌ها به اینترنت دسترسی نداشته باشید تا بخواهید یک پست را ارسال کنید. در این شرایط زمان بندی پست در اینستاگرام می‌تواند کمک بزرگی برایتان باشد. در این مطلب پلازا قصد داریم به نحوه انجام این کار بپردازیم.

فهرست مطالب

آموزش زمان بندی پست های اینستاگرام

قابلیت زمان‌بندی پست‌ها یکی از ویژگی‌هایی بود که کاربران سال‌ها خواهان آن بودند. از آنجایی که این ویژگی در برنامه وجود نداشت، کاربران مجبور می‌شدند از ابزارهای متفرقه استفاده کنند و این ابزارها نیز یا احتیاج به خرید اشتراک داشتند و یا در خیلی از مواقع امنیت حساب را به‌خطر می‌انداختند. خوشبختانه اینستاگرام بالاخره در پایان سال 2022 این ویژگی را به قابلیت‌های برنامه خود اضافه کرد.

با قابلیت ارسال پست زمان دار در اینستا شما می‌توانید در هر روز حداکثر 25 پست را زمان‌بندی کنید. همچنین می‌توانید پست‌ها را تا 75 روز بعدی برای انتشار زمان‌بندی کنید؛ با این حال نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که قابلیت زمان بندی پست ها در اینستاگرام تنها برای صفحات بیزنس در دسترس است و در صفحات شخصی نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

برای زمان‌بندی پست در یک صفحه کاری، کافی است مراحل ارسال پست را مثل همیشه دنبال کنید. پس از آماده شدن پست، در صفحه آخر پیش از انتشار باید روی گزینه Advanced Settings در پایین صفحه کلیک کنید.

ارسال پست زمان دار در اینستاگرام
در صفحه بعدی گزینه Schedule this post را فعال کنید.

زمان بندی پست اینستاگرام
حالا از پایین صفحه، روز و زمان مدنظرتان برای انتشار پست را مشخص کرده و روی گزینه Done بزنید.

زمان بندی پست اینستاگرام
حالا به صفحه قبلی یعنی New post برگردید و گزینه انتشار را انتخاب کنید. پست شما در همان زمانی که مشخص کرده‌اید، به‌صورت خودکار منتشر می‌شود.

همچنین بخوانید :

نحوه پیدا کردن پست های زمان بندی شده در اینستا

پس از زمان‌بندی پست، ممکن است بخواهید یک پست جدید را در یک زمانی که قبلا به یک پست دیگر اختصاص داده‌اید منتشر کنید یا حتی ممکن است کلا از انتشار یک پست به‌خصوص منصرف شده باشید. در این مواقع می‌توانید مستقیما در یک بخش جداگانه به پست‌های زمان‌بندی شده دسترسی پیدا کنید. برای رفتن به این بخش به پروفایل صفحه خود بروید و روی آیکون منو همبرگری (سه‌خط بالای سمت راست صفحه) کلیک کنید. در منو نمایش داده شده گزینه Scheduled content را انتخاب کنید.

ارسال پست زمان دار در اینستاگرام
در صفحه بعدی می‌توانید تمامی پست‌هایی که زمان‌بندی کرده‌اید را همراه با زمان انتشار آن‌ها ببینید.

ارسال پست زمان بندی شده اینستاگرام
با انتخاب سه‌نقطه روبه‌روی هر پست می‌توانید آن پست را ویرایش یا حذف کرده یا زمان انتشار آن را تغییر دهید.

سخن پایانی

زمان بندی پست در اینستاگرام خوشبختانه دیگر نیازی به ابزارهای متفرقه ندارد و از طریق خود برنامه قابل انجام است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید تا حد زیادی در وقت خود صرفه‌جویی کرده تا دیگر نیازی نباشد برای انتشار پست‌ها همیشه آنلاین و در دسترس باشید. نظر شما در مورد این قابلیت چیست؟ آیا از آن استفاده می‌کنید؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

source

توسط