تانگ در سال‌های اخیر به واسطه خلق و انتشار داستان‌های مصور و کمیک در نشریات معتبری چون هافینگتون پست و گودریدز و برخی نشریات مختص کمیک استریپ و آثاری از جمله عشق کتاب و دختری ساکت در دنیای شلوغ به دلیل کسب مخاطبانی جهانی، از شهرت بسیاری برخوردار شده است.

عشق کتاب داستانی است با محوریت زنی جوان و همسرش. زن عاشق کتاب و خواندن است و در زندگی هیچ کاری نیست که او با کتابخوانی آن را آمیخته نکرده باشد و همین موضوع موقعیت‌هایی عجیب و گاه شیرین را برای او پدید می‌آورد که مولف ترجیح داده بیشتر آنها را در قالب تصویرهایی از یک داستان مصور به نمایش بکشد.

در «عشق کتاب» با زن جوانی روبرو هستیم که دیوانه‌وار عاشق کتاب و مطالعه است و تمامی فعالیت‌های شخصی و جمعی روزانه خود را با همراهی کتاب‌ها به انجام و فرجام می‌رساند. او هر موقعیتی را دستمایه و بهانه مطالعه کتاب‌خوانی قرار می‌دهد، یک روز بارانی یا یک روز آفتابی. یک قرار معمولی برای پیاده‌روی و یا قدم زدن زیر باران. حضور در کتابخانه و کافه یا حضور در یک کتابفروشی قدیمی.

به گفته برخی منتقدان دبی تانگ در این کتاب سیمای واقعی یک محتکر کتاب را ترسیم کرده است. کسی که به هر دری می‌زند تا برای خود نسخه‌ای از یک کتاب که دوست دارد تهیه کند. این محتکر گرچه برای خوانندگان موقعیت‌هایی کمیک و طنزآمیز مهیا ساخته اما راوی آن در واقع سیمای یک فرد کتابخوان و اهل مطالعه را پیش چشم مخاطبان کتاب ترسیم کرده و به آنها گوشزد می‌کند که کتاب‌ها در چه موقعیت‌هایی چه نیازهایی را می‌توانند برآورده سازند. به همین دلیل قهرمانان کتاب او در نگاه اول جذاب و طناز اما با کمی تامل بسیار نکته‌سنج و راوی نکاتی جذاب درباره کتابخوانی و نیز خصوصیات یک کتابخوان برای دیگران است.

کتاب تانگ در واقعی تصویرکننده احساسات و لحظاتی است که کتاب‌ها می‌توانند در زندگی ما و برای ما بسازند و تاکیدی است بر این موضوع که کلمات، روایت‌ها و کتاب‌ها چطور می‌توانند زندگی و در یک کلام تمامی لحظات موجود در زندگی را به تسخیر خود در بیاورند.

به باور بسیاری از منتقدان این کتاب بهترین هدیه برای کسانی است که هنوز کتابخوانی را دریچه‌ای لذت‌بخش و امیدوارکننده در سیاهی حاکم بر دنیای کتاب می‌پندارند و به آن دلبسته‌اند.

۵۷۵۷

source

توسط