به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی، چشم و گوش سازمان هستند، مهم‌ترین وظیفه و هدف اصلی مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی را روان‌سازی آنتن بر اساس سند تحول دانست و تأکید کرد که همه ما خدمتگزار محتوای آنتن هستیم و باید موانع مسیر برنامه‌سازان را برطرف کنیم.

جبلی در نشست مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی سازمان صداوسیما با چشم‌اندازی بر سند تحول، تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان را صاحبان اصلی رسانه ملی دانست و اظهار کرد: زمانی که در چهارمین نشست افق تحول صحبت از آنتن رسانه ملی به میان آمد، از تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان به عنوان نزدیک‌ترین بخش بدنه سازمان به آنتن یاد کردم و اکنون نیز تأکید می‌کنم که آن‌ها از مدیران تصمیم‌گیر به آنتن نزدیک‌تر هستند.

وی با تأکید بر لزوم برداشتن گام‌های عملی برای تحقق اهداف سند تحول، به توصیه‌ها و راهبردهای اعلامی رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت نگاه تحول‌گرایانه در فرآیندها و سیاستگذاری‌های رسانه ملی به عنوان مهم‌ترین و مؤثرترین دستگاه فرهنگی در کشور نیز توجه داد و گفت: آنچه دستمان را پر کرده رهنمودهایی است که رهبر انقلاب در این چهار دهه در جلسات خصوصی و عمومی به رسانه ملی ابلاغ کرده‌اند و این رهنمودها در کنار اهداف انقلاب و نظام اسلامی تبدیل به سند تحول شده‌است.

رئیس رسانه ملی ادامه داد: البته سند تحول، سندی تازه و نو در رسانه ملی نیست، بلکه بخش عمده‌ای از این سند بر اساس آسیب‌شناسی عملکردی سازمان شکل گرفته و برآیند عقل جمعی و آسیب‌شناسی مدیران قبلی رسانه ملی از روند حرکت رسانه ملی با توجه به چالش‌های پیش‌رو، به همراه مطالبات مقام معظم رهبری است که پیش از این نیز تدوین شده بود، اما در دوره جدید با نگاهی به آسیب‌های موجود به اجرا در آمده‌است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به لزوم تغییر شیوه رسانه‌های سنتی گفت: بقای رسانه‌های سنتی در گرو رقابت با رسانه‌های نوین است و با تغییر سلیقه‌ها، باید در این میدان حضور زنده و روزآمد داشته‌باشیم. ضمن اینکه با چالش‌های مختص به رسانه خودمان هم روبه‌رو هستیم. رسانه ملی تنها رسانه حاکمیت است که بار اصلی تولید محتوا را بر دوش گرفته است. این مسئولیت سنگین در فضای پرچالش رسانه‌های رقیب بر دوش ماست، باید بیدار باشیم و زمان را از دست ندهیم.

جبلی با بیان اینکه مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی چشم و گوش سازمان هستند، از مدیران برنامه‌ریز با عنوان سربازان ایجاد تحول در خط مقدم سازمان صداوسیما یاد کرد و خطاب به آنها گفت: اصلاح و بازنگری بر عهده شماست و نظرات تکمیلی شما در مسیر سیاست‌های سازمان برای ما اهمیت دارد. همه ما خدمتگزار محتوای آنتن هستیم و باید موانع را از سر راه برنامه‌سازان برداریم. هدف اصلی مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی نیز باید روان‌سازی آنتن و تولید محتوا براساس سند تحول باشد.

رئیس رسانه ملی با اشاره به همراهی مدیران برنامه‌ریز با تهیه‌کننده‌ها بیان کرد: همه ملزم هستیم به سند تحول به‌عنوان نقشه راه توجه کنیم و باید برای اجرای 12 محور سند تحول برنامه داشته باشیم. در این مسیر، مدیران و برنامه‌سازان باید احساس کنند که مدیران اطلاعات و برنامه‌ریزی همراه و کمک آنها هستند و باید مشکلات و خواسته‌هایشان را بدون لکنت به این بخش از رسانه ملی منتقل کنند تا به پیشبرد اهداف تحولی رسانه ملی کمک شود.

انتهای پیام/

source

توسط