به گزارش صنعت ماشین،

 سردار “حمید هداوند” روز پنجشنبه اظهار کرد : به دنبال ارجاع یک پرونده کلاهبرداری از طریق فروش خودرو با مدارک جعلی به پلیس آگاهی استان، رسیدگی به پرونده به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های اولیه مشخص شد که کلاهبرداران با جعل مدارک هویتی معتادان متجاهر برای خود و با استفاده از مدارک جعلی برای چند خودرو، با انتشار آگهی فروش آن در سایت دیوار با مالباختگان و سوژه‌های خود قرار ملاقات و بازدید گذاشته و پس از مورد قبول واقع شدن خودرو توسط مالباخته، اقدام به تنظیم یک مبایعه نامه و تنظیم سند وکالت‌نامه در دفتر اسناد رسمی با هویت غیر واقعی کرده و در ازای ثمن معامله سکه دریافت و با گرفتن سکه ها، با استفاده از سوییچ یدک در فرصت های مناسب متواری می شدند.

هداوند اضافه کرد: با انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی هویت سارق اصلی شناسایی و پس از ردزنی مخفیگاه او در شهر کرج، با هماهنگی مقام قضایی این شخص به همراه 2 نفر از همدستانش دستگیر شد.

وی بیان کرد : در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد قابل توجهی مدارک هویتی و مهرهای جعلی، چند خودرو با پلاک جعلی و یک دستگاه خودرو خارجی قاچاق به ارزش 30 میلیارد ریال کشف شد.

رییس پلیس البرز ارزش اموال مسروقهتوسط اعضای این باند کلاهبرداری را 10 میلیارد ریال اعلام کردو گفت : متهمان با تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

source

توسط