وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرقیزستان منابع آب بسیار خوبی دارد و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری خصوصا در حوزه شیلات و دامپروری دارد که مورد استقبال بخش خصوصی ما قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، وزیر جهاد کشاورزی به منظور شرکت در سیزدهم اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و قرقیزستان به این کشور سفر کرد.

محمد علی نیکبخت در خصوص برنامه های سفر خود و هیات همراه گفت: از دیروز به همراه تعدادی از دستگاه های دولتی عضو کمیسیون و تعدادی از شرکت های بخش خصوصی وارد قرقیزستان شدیم و اجلاس نیز از دیروز آغاز شده است. دو جلسه اختصاصی با وزیر اقتصاد به عنوان رییس کمیسیون مشترک کشور قرقیزستان و یک جلسه نیز با وزیر کشاورزی کشور قرقیزستان برگزار کردیم.

وی ادامه داد: دستگاه های دیگر نیز با دستگاه های متناظر خود جلساتی داشتند و مسائل مربوط به اجلاس و برنامه های در دستور کار پیگیری می شود.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: شرکت های خصوصی هم با بخش های اقتصادی کشور قرقیزستان که در حوزه سرمایه گذاری و بازرگانی فعالیت دارند، جلسات موثر داشتند.

نیکبخت تصریح کرد: قرقیزستان دارای منابع آب بسیار خوبی است و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری خصوصا در حوزه شیلات و دامپروری دارد که مورد استقبال بخش خصوصی ما قرار گرفت و مقرر شد بازدیدهایی را در آینده داشته باشند. همچنین با هماهنگی هایی که با سفارت ایران در قرقیزستان خواهد شد برای سرمایه گذاری آمادگی لازم به وجود آمد.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: طرف قرقیزستانی هم آمادگی خود را برای برداشت موانع و تسهیل امور و کاهش بروکراسی ها انجام می دهد تا سرمایه گذاران ما بتوانند کشت فراسرزمینی را در بخش های مختلف کشاورزی در کشور قرقیزستان دنبال کنند.

وی اضافه کرد: در حوزه بازرگانی نیز فرصت های مناسبی وجود دارد که بتوانیم با ایجاد مراکز تجاری در دو کشور به صورت مشترک و برگزاری نمایشگاه های متعدد در فصول مختلف دنبال کنیم. همچنین کشور قرقیزستان به جمهوری اسلامی ایران هم به عنوان یک فرصت برای ترانزیت کالاهایش به جنوب خلیج فارس، غرب آسیا و شمال آفریقا نگاه می کند.

وی در پایان گفت: امروز دومین روز اجلاس را دنبال می کنیم و در افتتاحیه نمایشگاهی حضور خواهیم داشت تا بازرگانان، تجار و سرمایه گذاران ما با فرصت های بازرگانی و سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوند.

انتهای پیام

source

توسط