Jump to navigation
جام جهانی 2022 احتمالا آخرین جام جهانی لیونل مسی 35 ساله به حساب می‌آید و از این‌رو این فوق ستارۀ دنیای فوتبال می‌خواهد هر طور که شده این رقابت‌ها را با قهرمانی به پایان برساند تا تنها جام مهم باقی‌مانده در کلکسیون افتخاراتش را تکمیل نماید.
این یادداشت که نهمین قسمت از سری یادداشت‌های معرفی تیم‌های حاضر در جام جهانی است، مروری بر تاریخ سیاسی، عملکرد گذشته و تیم اعزامی آرژانتین به جام جهانی 2022 قطر خواهد داشت.
اختصاصی طرفداری| آرژانتین همواره یکی از کشورهای پرافتخار دنیای فوتبال به شمار می‌آید و در هر جام جهانی از آنها به عنوان یکی از تیم‌های مدعی یاد می‌کنند. آلبی سلسته تاکنون پنج بار در فینال‌های جام‌های جهانی حاضر بوده که در این بین آن‌ها موفق به کسب دو قهرمانی در سال‌های 1978 آرژانتین با غلبه بر هلند و 1986 مکزیک با پیروزی برابر آلمان غربی شده‌اند. فوتبالیست‌های آرژانتینی با انگیزۀ بالایی پای به قطر می‌گذارند تا حذف زودهنگام خود در دورۀ پیشین این مسابقات در روسیه 2018 را به دست فراموشی بسپارند. رقابت‌های جام جهانی 2022 به احتمال بسیار زیاد آخرین دورۀ حضور فوق ستارۀ آنها یعنی لیونل مسی در این تورنمنت مهم خواهد بود.
آرژانتین از 23 استان و یک شهر مستقل که همان پایتخت این کشور بوده، تشکیل شده است. هر کدام از این استان‌ها قوانین خاص خود را دارند، اما تحت یک سیستم فدرال مرکزی اداره می‌شوند. مردم آرژانتین شیفته گوش دادن به رادیو هستند. آرژانتینی‌ها به طور متوسط 20 ساعت در هفته به رادیو گوش می دهند، که این رقم از هر کشور دیگری در دنیا بیشتر است. ارنستو چه گوارا یکی از مهم‌ترین شخصیت انقلابی قرن بیستم و پاپ فرانسیس اول، رهبر کنونی کاتولیک‌های جهان اهل آرژانتین هستند. آرژانتین دارای تاریخ غنی در ادبیات جهان است که سرشناس‌ترین نویسنده آن خورخه لوئیس بورخس است. از دیگر نویسندگان، شعرا و روشنفکران مهم آرژانتین می‌توان به ارنستو ساباتو، اسوالدو سوریانو، آلفونسینا استورنی و ماریا النا والش اشاره کرد.
آرژانتین که پس از برزیل دومین کشور وسیع آمریکای جنوبی و هشتمین کشور پهناور دنیا شناخته می‌شود، قدمتش به بیش از هشت هزار سال قبل برمی‌گردد. نام آرژانتین از کلمه ی لاتین “آرژنتوم” به معنای نقره گرفته شده است. مهاجران اولیۀ اروپایی بر این باور بودند که این کشور پر از نقره است. پایتخت آن شهر بندریِ بوینس آیرس است که بزرگترین شهر آرژانتین است. شهر زیبای بوینس آیرس که به پاریس آمریکای جنوبی مشهور است، بزرگترین شهر آرژانتین و بعد از سائوپائولو دومین شهر بزرگ آمریکای لاتین است و بیش از سیزده میلیون نفر جمعیت دارد. تمدن‌های مهمی همچون اینکاها و مایاها در شمال این کشور ساکن بوده‌اند و بعد از کشف توسط دریانوردان اسپانیایی در قرن شانزدهم میلادی، این کشور دوران مختلفی را در طول تاریخ پشت سر گذاشته است. آرژانتین در دوران حیات سیاسی‌اش، همواره شاهد حکومت‌های دیکتاتوری و استبدادی بوده و در چند مقطع تاریخی هم دولت‌های حاکمی که در این کشور بر سر کار بوده‌اند، توسط نظامیان سرنگون گشته‌اند.
 آرژانتینی‌ها در تاریخ 25 می سال 1810 میلادی توانستند استقلال خود را از استعمار اسپانیا به دست آورند که این دستاورد مهم به انقلاب ماه می معروف است. پس از یک دهه از استقلال آرژانتین، این کشور به مدت 35 سال درگیر جنگ‌های داخلی بود و مردمان این سرزمین شاهد هرج و مرج و شورش‌های وسیعی بوده‌اند. در دوران معاصر، آرژانتین هم همانند سایر کشورهای منطقۀ آمریکای جنوبی شاهد حضور دیکتاتورهای خونریزی بوده است. کودتای سال 1976 از سیاه‌ترین دوران تاریخی آرژانتینی‌ها به حساب می‌آید و تا سال 1983 نظامی‌ها قدرت را در این کشور در اختیار داشتند. در دهه 80 میلادی، آرژانتین شاهد یکی از جنگ‌های خونین خود در طول تاریخ بوده که از آن به نبرد فالکلند یاد می‌شود. نبردی 74 روزه میان دولت آرژانتین و بریتانیا در زمان نخست وزیری مارگارت تاچر که در آن به مرگ 255 بریتانیایی، 649 آرژانتینی و 3 نفر از ساکنان فالکلند انجامید. جنگ فالکلند دارای تأثیرات فرهنگی و سیاسی عمیقی در این کشور آمریکای جنوبی بود. شکست آرژانتین در این جنگ منجر به سرنگونی حکومت دیکتاتوری نظامی ژنرال لئوپولدو گالتیری شد، که بعدها به علت بی‌کفایتی در حین جنگ، در بوئنوس‌آیرس زندانی شد.
آرژانتینی‌ها مدعی تملک بر قطب جنوب یا قاره جنوبگان هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید در سال 1977، آرژانتین یک خانم باردار را به قطب جنوب فرستاد تا بتواند مدعی بخش‌هایی از این قاره شود. پسری که در این جریان به دنیا آمد، اولین انسانی است که در قطب جنوب متولد شده است. آرژانتین سرزمین زیبایی‌هاست. این کشور دارای مناظر شگفت انگیز، حیات وحش عجیب و غریب، شهرها و روستاهای مملو از غذاهای عالی و فرهنگی سرزنده است.
 لیست برترین‌های آماری تاریخ آرژانتین از حیث بازی ملی و گل را که به طور اختصاصی از سوی حسین خسروی برای طرفداری تهیه شده را مشاهده می‌کنید. توضیح اینکه ردیف‌های کم‌رنگ مربوط به بازیکنان بازنشسته این تیم و ردیف‌های پررنگ مربوط به بازیکنان فعال است.
لیونل مسی، فوق ستارۀ آرژانتین و دنیای فوتبال که از سال 2005 تاکنون یک پای ثابت بازی‌های آلبی سلسته به شمار می‌آید با انجام 164 بازی، رکورددار حضور در تیم ملی آرژانتین است. خاویر ماسکرانو طی 15 سال بازی برای آلبی سلسته، 147 بازی انجام داده تا رده دوم را به خود اختصاص دهد. خاویر زانتی و آنخل دیماریا با 145 و 123 بازی ملی، در رده‌های سوم و چهارم هستند و روبرتو آیالای سرشناس هم با 115 بازی در جایگاه پنجم قرار گرفته است. در بین 10 بازیکن برتر آرژانتین از حیث بازی ملی، تنها سه بازیکن هنوز در مستطیل سبز مشغول به بازی هستند و می‌توانند در تورنمنت قطر 2022 و سایر رقابت‌های مهم دیگر به شمار بازی‌های خود در پیراهن آرژانتین بیفزایند.
در بخش گلزنان ملی باز هم این لیونل مسی است که در جایگاه نخست فوتبال آرژانتین قرار گرفته است. شمارۀ 10 آلبی سلسته با زدن 90 گل در طول 164 دیداری که تاکنون پیراهن آرژانتین را در میادین مختلف بین‌المللی پوشیده است با اختلاف فاحش در ردۀ اول برترین گلزنان برتر فوتبال آرژانتین ایستاده است. لیونل مسی می‌تواند با گلزنی در جام جهانی 2022 قطر و تورنمنت‌ها و بازی‌های ملی دیگر بر شمار گل‌های خود در این رده اضافه کند. پس از لیونل مسی، دیگر مهاجم نام آشنای آرژانتینی یعنی گابریل باتیستوتا قرار گرفته است. باتی گل طی 78 بازی خود برای آلبی سلسته، 56 گل به ثمر رسانده تا در جایگاه دوم برترین گلزنان فوتبال آرژانتین قرار گیرد. سرخیو آگوئرو و هرنان کرسپو دیگر رده‌های برتر را با 41 و 35 گل به خود اختصاص داده‌اند.
آرژانتین یکی از تیم‌های پرافتخار دنیای فوتبال در تورنمنت مهمی چون جام جهانی به حساب می‌آید. آلبی سلسته تاکنون پنج بار در فینال‌های جام‌های جهانی حاضر بوده که در این بین آن‌ها موفق به کسب دو قهرمانی در سال‌های 1978 آرژانتین با غلبه بر هلند و 1986 مکزیک با پیروزی برابر آلمان غربی شده‌اند. جالب آنکه دو شکست آن‌ها در فینال‌های جام جهانی هم مقابل کشور آلمان رقم خورده است. در اولین دوره جام جهانی در سال 1930 که به میزبانی اروگوئه انجام گرفت، آن‌ها با شکست مقابل میزبان و در فینال‌های جام جهانی 1990 ایتالیا و 2014 برزیل این آلمان بوده است که توانسته با پیروزی برابر این تیم آمریکای جنوبی به مقام قهرمانی برسد.
آرژانتینی‌ها همچنین با 18 بار حضور در جام‌های جهانی پس از تیم‌هایی چون برزیل با 22 و آلمان با 20 حضور مشترکا با تیم ملی فوتبال ایتالیا در ردۀ سوم از این حیث قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه آلبی سلسته از سال 1974 و جام جهانی آلمان غربی تا به امروز در تمامی دوره‌های این مسابقات مهم حضور داشته است. آرژانتین به همراه برزیل، فرانسه و آلمان تیم‌هایی هستند که در سه جام معتبر فوتبال (جام جهانی، جام کنفدراسیون‌ها و المپیک) به قهرمانی رسیده‌اند. آلبی سلسته همراه با برزیل، اسپانیا و آلمان تیم‌هایی هستند که در خارج از قاره خود به قهرمانی جام‌جهانی رسیده‌اند. ستارگان زیادی از فوتبال آرژانتین در طول این تورنمنت مهم خوش درخشیده‌اند که معروف‌ترین آن‌ها بی‌شک فوق ستاره‌ای چون دیگو آرماندو مارادونا بوده است. مارادونا نقش به‌سزایی در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 1986 مکزیک و همچنین نایب قهرمانی آن‌ها در سال 1990 داشته و از این‌رو بسیاری مارادونا را در کنار پله، اسطورۀ فوتبال برزیل، از چهره‌های شاخص جام جهانی قلمداد می‌کنند. گل این ستارۀ آرژانتینی در جام جهانی 1986 و مقابل انگلیس که با دریبل زدن بازیکنان حریف همراه بود، به عنوان یکی از صحنه‌های ماندگار تاریخ جام‌های جهانی و همچنین به عنوان گل قرن برگزیده شده است. همچنین گل او باز هم مقابل انگلیس که با دست صورت گرفت و به گل دست خدا مشهور شده است، نیز از قاب‌های ماندگار این رویداد مهم دنیای فوتبال به شمار می‌رود. از دیگر چهره‌های مهم آرژانتینی‌ها در مسابقات جام جهانی می‌توان به ستارگانی چون لیونل مسی، خاویر زانتی، دنیل پاسارلا، گیرمو استابیله و ماریو کمپس اشاره کرد.
استبداد اما چهرۀ زشت خود را علاوه بر سیاست در فوتبال آرژانتین هم به رخ کشیده است. فوتبال این کشور از سال 1938 تا 1958 از تمام تورنومنت‌های جهانی کنار رفت و بسیاری از بازیکنان آرژانتینی همچون عمر سیوری، آنجلیلو و خوان ماسکیو راهی کشور‌های اروپایی شدند. بیشتر این مشکلات به علت اختلاف فیفا با سیاسیون این کشور بوده است. فوتبال به‌حدی در فرهنگ کشور آرژانتین نقش مهمی را ایفا کرده که مردان سیاست این کشور سعی می‌کردند از این ورزش برای منافع خود بهره‌برداری کنند. برای مثال ژنرال خوان پرون، دیکتاتور آرژانتین از ورزشگاه‌ها و فوتبال آرژانتین برای تبلیغات خود استفاده می‌کرد. بسیاری از بازیکنان فوتبال آرژانتین به دلایل سیاسی نمی‌توانستند در بازی‌های مهم ملی شرکت کنند. یکی از مهم‌ترین این بازیکنان که از بازی در جام جهانی 1978 آرژانتین محروم شد، دیگو مارادونایِ 17 ساله بود.
تیم ملی آرژانتین مربی‌های بسیاری را در دل خود دیده که اثرات زیادی در تاریخ فوتبال این کشور و جهان گذاشته‌اند. لوئیس منوتی که بعد از جام جهانی 1974 هدایت تیم ملی آرژانتین را برعهده گرفت، یکی از تاثیرگذارترین مربیان آلبی سلسته بود. آلفیو باسیله و آلخاندرو سابه‌یا از مربی‌های بسیار معروف آرژانتین هستند.
آرژانتین در مجموع 17 دوره حضورش در جام جهانی، 81 مسابقه انجام داده که حاصل آنها 43 برد، 15 تساوی و 23 شکست بوده است. آنها 137 گل زده و 93 گل دریافت کرده‌اند و با مجموع 144 امتیاز، در رده چهارم جدول امتیازی تمام ادوار جام جهانی پس از برزیل، آلمان و ایتالیا قرار دارند. بهترین عملکرد آلبی سلسته در جام جهانی، همان طور که گفته شد، دو عنوان قهرمانی در سال‌های 1978 و 1986 و سه عنوان نایب قهرمانی در سال‌های 1930، 1990 و 2014 بوده است.
دیگو مارادونا با 21 بازی در 4 دوره، رکورددار بازی در جام جهانی برای آرژانتین است و پس از این فوتبالیست افسانه‌ای، خاویر ماسکرانو با انجام 20 و لیونل مسی با 19 بازی در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. اگر مشکلی از نظر مصدومیت برای لیونل مسی در جام جهانی 2022 پیش نیاید، مسی می‌تواند احتمالا در قطر رکورد بازی در جام‌های جهانی برای آرژانتین را از دیگر اسطورۀ این تیم یعنی مارادونا پس بگیرد. همچنین گابریل باتیستوتا با 10 گل زده در سه جام جهانی رکورددار گل زده برای آلبی سلسته در این رقابت‌های مهم به شمار می‌آید. ماشین گلزنی آرژانتینی‌ها در جام جهانی 1994، چهار گل، جام جهانی 1998، پنج گل و جام جهانی 2002 یک گل به ثمر رسانده است. بعد از باتی گل، گیرمو استابیله و دیگو مارادونا مشترکا با 8 گل در رده‌ دوم قرار گرفته‌اند.
آرژانتینی‌ها در جام جهانی قطر با پیراهن همیشگی خود که متشکل از ترکیب سنتی نوارهای راه راه آبی روشن و سفید است پا به میدان خواهند گذاشت و رنگ بنفش با طرح‌های منحصر به فردی که روی آن دیده می‌شود هم به عنوان پیراهن‌ دوم این تیم انتخاب شده است. آنها برای اسپانسری پیراهن‌های خود سراغ آدیداس رفته‌اند و یکی از 7 کشور مسابقات هستند که با این برند مشهور آلمانی در جام جهانی بازی خواهند کرد. 
تیم ملی فوتبال آرژانتین با انجام 17 بازی و کسب 39 امتیاز پس از برزیل 45 امتیازی به عنوان تیم دوم از منطقۀ آمریکای جنوبی راهی جام جهانی 2022 قطر شد. آلبی سلسته از همان ابتدای دور مقدماتی، شروع قدرتمندی داشت و با پیروزی 1-0 مقابل اکوادور که با گل مسی همراه بود، توانست عزم جدی خود را برای صعود به جام جهانی نشان دهد. آرژانتین همچون برزیل بدون شکست راهی قطر شد و لیونل مسی، فوق ستارۀ این تیم نقش بسزایی در صعود آن‌ها به جام جهانی داشت. مسی در انتخابی جام جهانی موفق به ثمر رساندن 7 گل شد که سه گل از این تعداد را برابر بولیوی در برد 3-0 آرژانتین مقابل این تیم زده است. می‌توانید روند نتیجه‌گیری و صعود این تیم در جریان بازی‌های مقدماتی جام جهانی قطر را به تفصیل در تصویر مشاهده کنید.
لیونل سباستین اسکالونی که هدایت آرژانتین در این رقابت‌ها و همچنین جام جهانی 2022 قطر را بر عهده دارد، از سال 2018 کار خودش را در کسوت سرمربیگری این تیم شروع کرده است. جام جهانی 2022 احتمالا آخرین جام جهانی لیونل مسی 35 ساله به حساب می‌آید و از این‌رو این فوق ستارۀ دنیای فوتبال می‌خواهد هر طور که شده این رقابت‌ها را با قهرمانی به پایان برساند تا تنها جام مهم باقی‌مانده در کلکسیون افتخاراتش را تکمیل نماید. خط حملۀ آلبی سلسته در قطر و با تفکرات اسکالونی، به احتمال زیاد متشکل از ستارگانی چون لیونل مسی، دی ماریا و لائوتارو مارتینز باشد که یک خط حمله قابل اعتماد به حساب می‌آید. در خط هافبک آرژانتینی‌ها می‌توانند از حضور بازیکنانی نظیر دی پائول، پاردس و بوئندیا بهره ببرند و آکُنیا و مونتیل هم فولبک‌های راست و چپ آن‌ها قلمداد گردد. اوتامندی و رومرو در مرکز خط دفاعی این تیم قرار می‌گیرند و دروازه‌بان آرژانتین در این جام هم کسی جز امیلیانو مارتینز نخواهد بود.
آرژانتینی‌ها که در دورۀ قبلی این مسابقات در روسیه نتوانستند انتظارات هوادارانشان را برآورده سازند، این بار بسیار امیدوار هستند تا با کاپیتانی لیونل مسی، به سومین جام زرین خود در جام‌های جهانی پس از 36 سال دست یابند. انتظاری که البته با حضور رقبای قدرتمند آن‌ها از اروپا و آمریکای جنوبی کار بسیار سختی به نظر می‌آید.
معرفی کشور آرژانتین در جام جهانی 2018 / از میدانِ ایران تا خانه دایناسورها
اخبار داغ 
زنده باد میریم برای قهرمانی
آرژانتین تیم دوستداشتنی ای هست البته اگه کودکان هشسلونا خایمالی بازیکن پاریس رو نمیکردن .))))
اگه فقط جام‌های جهانی رو ملاک قرار بدیم، مسی برای بهترین بودن رقیبای بزرگی داره و در صورت قهرمانی با آرژانتین، مسی می‌تونه در رقابت با بزرگان تاریخ جام جهانی هم بالاتر از خیلی از بهترین‌های این تورنمنت قرار بگیره. ولی بدون قهرمانی هم در کنار پله، مارادونا، کرویف، زیدان، رونالدو نازاریو، بکن باوئر، پلاتینی و … یکی از بهترین‌های تمام ادوار جام جهانی بوده.
نباید فراموش کنیم که جام جهانی یه تورنمنت حذفی یک ماهه‌ست که خیلی وقت‌ها پدیده‌ها و ستاره‌های متفاوتی داره و لزوماً سوپر استارها ستاره‌هاش نیستن.
ولی فوتبال فقط جام جهانی نیست و در مجموع، هیچ بازیکنی در طول تاریخ به گرد پای مسی هم نمی‌رسه.
میریم که تو نیمه نهایی پروژه ۴از۵رو استارت بزنیم
سال ۲۰۱۸ فردوسی پور گفت «…ارژانتین حذف میشه ،و اخرین فرصت ارژانتین برای قهرمانی با اصل مسی تموم میشه»
خداوندگار فوتبال
خودشید فوتبال
بعد از تو تماشای فوتبال برای من هیچ لطفی نداره…
ای به مثل ِ تو صنم چشم ِ فلک نادیده
وی به مثل ِ تو وَلد مادرِ ایام عقیم …
دوست دارم قهرمان بشن…
قطعا تواناییشو دارن
برای آرژانتین
میانگین گل باتیستوتا حدود ٠.۷۱ در هر بازیه
ولی میانگین مسی حدود ٠.۵۵ در هر بازیه
تنها انگیزه ام بزای تماشا این دوره جام جهانی قهرمانی آرژانتین با مسی هست دیگه بقیه نتایج برام مهم نیست همونطور که زندگی هم دیگه برام اهمیتی نداره
هیچ شکی ندارم حذف گروهی یا حذف در ۱/۸ برای آرژانتین رخ میده
اگه مسی اماده و رو فرم باشه
دیماریا میتونه یه قهرمانی دیگه براش بیاره
به امید قهرمانی آرژانتین و خدای فوتبال
متحد ترین و بالانس ترین آرژانتین ممکن هست این نسخه آرژانتین ( البته در دوران فیکس شدن لئو مسی و ترکیب فیکس نه صرفا اسم ها بدون حتی دعوت شدن یا فیکس شدن ) . فقط صد افسوس که این تیم به نسخه پیر لیونل مسی رسیده که دیگه شادابی و طراوت سابق رو نداره . بزرگترین مزیت این آرژانتین وحدت و اتحاد و هم بستگی و روحیه اش هست چیزی که تو هیچ کدوم از چند دوره اخیر نداشته خصوصاً جام 2018 و پارامتر به شدت مهمی در تورنمنت های کوتاه مدت الخصوص تو بازی های حذفی هست . فرم بازیکن های اصلی و ستون تیم امیلیانو مارتینز ؛ رومرو ؛ دی پائول ؛ دی ماریا ؛ لوتارو و صد البته مسی به شدت تعیین کننده هست . امیدوارم همشون با بهترین فرم ممکن برسند از جمله مسی که خیلی مهمه فرمش از لحاظ جاگیری ؛ فینیشینگ و دریبل زنی . همچین امیدوارم لوسلسو مصدومیتش رفع بشه و با آمادگی برسه . یکی از مهره های خوب آرژانتین هست که بازیش شاید به چشم نیاد ولی خیلی تاثیر داره بودنش

از نقاط ضعف آرژانتین اول میشه به ضعف تاکتیکی تیم های آمریکا جنوبی در برابر اروپایی ها و دوم نبود بازیکن تاپ در بعضی خطوط اشاره کرد . تیم های آمریکا جنوبی متاسفانه جلو اروپایی ها به شدت از نظر تاکتیکی عقب افتادن ؛ امیدوار بودم چند بازی تدارکاتی با تیم های اروپایی بازی کنند که متاسفانه انجام نشد و مطمئنم ضررش هم میبینه . آرژانتین جز ایتالیا افت کرده با هیچ تیم خوب اروپایی بازی نکرد تا ضعف های تاکتیکی تیمش نمایان بشه . ضعف دوم هم برمیگرده به نبود یک هافبک دفاعی خیلی شاخص ؛ وینگر چپ و دفاع راست . پارادس اگه یک درصد آمادگی نداشته باشه آرژانتین کارش به شدت سخت میشه و گره میخوره ؛ همچنین خود پارادس هم از نظر دفاعی خیلی شاخص‌ نیست . تو دفاع راست آرژانتین مونتیل و مولینا رو داره . تو کوپا آمریکا نوبتی بازی کردن . بازی با کلمبیا دیاز یک تنه اتوبان کرده بود اون سمت رو . البته مونتیل نسبت به کوپا آمریکا پیشرفت کرده . وینگر راست هم تو کوپا آمریکا نیکو گونزالز فیکس بود که به شدت هم رو اعصاب بود . البته آلوارز می‌تونه گزینه قابل قبولی باشه تو اون پست . یکی از ضعف های کوچ کردن اسکالونی عقب کشوندن تیم بعد جلو افتادن هست که هم جلو اکوادور هم کلمبیا هم برزیل کم بود کار دست آرژانتین بده . آرژانتین توانایی هجومی خوبی داره نباید بعد گل خوردن بره تو دفاع ؛ از نظر تاکتیکی هم مشکلی اصلی آرژانتین اینه که نمی‌تونند خودشون رو از زیر پرس حریف در بیارن که جلو تیم هایی مثل آلمان می‌تونه بالا جونشون بشه

خلاصه یک عالمه پارامتر باید دست به دست هم بده تا آرژانتین قهرمان بشه که خیلی سخته اتفاق افتادنش
جام جالبیه
شخصا دوست دارم آرژانتین قهرمان بشه ولی نه به خاطر مسی بلکه بخاطر زانتی و اورتگا و کامبیاسو اینا حقشون یه قهرمانی بود
دو زمان خیلی برای کینگ مسی حسرت خوردم
یکی فینال جام جهانی ۲۰۱۴ و یکی هم نیمه نهایی چمپیونز لیگ بازی برگشت با لیورپول و اون کامبک معروف
امیدوارم امسال جامو بگیره تا ناراحتی های این چند سالو بشوره ببره
این دوره ایران شانس اول قهرمانیه بعدش اسپانیا و برزیل هم شانس خوبی دارن😉
مسی امسال با ارژانتین قهرمان ج ج بشه میتونه جایگاه خودشو بعنوان دومین بازیکن برتر تاریخ بعد از کریستینو تثبیت کنه
درسته دورانی زندگی کردیم که پر از مشکل بود اما خوش شانس بودیم که مسی و بازیهاش رو زنده تماشا کردیم
امیدوارم با قهرمانی کارش رو تموم کنه که تنها حسرتشه
با خودم از ۲۰۱۴ عهد کردم ارژانتین قهرمان جهان شد
دیگه هیچوقت پیگیر جدی فوتبال نباشم
چون به همچی رسیدم
هم اشک ریختم هم از شادی رفتم اسمون ها برای این فوتبال لعنتی

source

source

توسط admin