مایکروسافت در کنار کامپیوترهای سرفیس، از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تبدیل متن به تصاویر رونمایی کرد. این ابزارها از همان تکنولوژی هوش مصنوعی به کار گرفته شده در سیستم مشهور DALL-E 2 بهره می‌برند.
یکی از ابزارها Microsoft Designer نام دارد که به مجموعه نرم‌افزاری آفیس افزوده می‌شود. مانند دیگر سیستم‌های هوش مصنوعی مشابه، کاربران با بهره‌گیری از این ابزار می‌توانند عبارتی را بنویسند و سپس بر اساس متن نوشته شده، تصاویر ایجاد می‌شود. این ابزار در کنار مجموعه آفیس، به مایکروسافت اج هم اضافه می‌شود که ظاهرا قرار است برای جذاب‌تر کردن پست‌های شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین باید به افزودن شدن ابزار Image Creator به موتور جستجوی بینگ هم اشاره کنیم که آن هم از سیستم هوش مصنوعی مشابه Designer استفاده می‌کند. هنوز مشخص نیست این ابزارها چه زمانی برای عموم کاربران ارائه می‌شود و مایکروسافت فعلا در حال بررسی آن‌ها است تا قبل از ارائه‌ برای تمام کاربران، مشکلات آن‌ها را برطرف کند.
هوش مصنوعی مایکروسافت
طی ماه‌های گذشته ابزارهایی مانند DALL-E 2 سروصدای زیادی راه انداخته‌اند و کاربران با پرداخت مبالغی می‌توانند تصاویر متعددی را با هوش مصنوعی ایجاد کنند. با وجود اینکه این ابزارها پولی هستند، ولی در این میان باید به سیستم کاملا رایگان Stable Diffusion اشاره کنیم که به طور داخلی در کامپیوتر کاربران اجرا می‌شود و با توجه به متن‌باز بودن کدهای آن، با سرعت شگفت‌انگیزی در حال بهبود است. سرعت پیشرفت این نوع سیستم‌های هوش مصنوعی بسیار بالاتر از حد انتظار است و به نظر می‌رسد به‌زودی برخی هنرمندان با چالش‌های جدی برای پیدا کردن شغل روبرو خواهند شد.
منبع: CNET


source

توسط admin