راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها
بلاگ دیوار –
یک‌ هزار و ۶۲ دستگاه خودروی خارجی رسوبی که از سال ۹۶ با عنوان قاچاق در انبار‌های گمرکات ۹ استان کشور دپو شده بود، پنج‌شنبه گذشته به مزایده گذاشته شد. مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از برگزاری دور جدید مزایده خودروهای رسوبی وارداتی خبر داد.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این مورد اعلام کرد:
پس از مزایده فوق العاده شماره ۵۶۵ خودروهای خارجی رسوبی، از میان حدود ۱۰۶۲ دستگاه حدود ۷۵ دستگاه به فروش نرفت. ۵۸ دستگاه به دلیل مغایرت در مشخصات از مزایده خارج شد و ۱۷ دستگاه خودرو نیز به فروش نرفت. استارت مزایده این ۷۵ دستگاه از امروز زده می‌شود و اطلاعیه‌های مربوطه منتشر خواهد شد تا تکلیف این خودروها تا قبل از ۱۵ آبان‌ماه مشخص شود.
فرایند مزایده تعیین تکلیف ۱۰۶۲ دستگاه خودروهای رسوبی وارداتی از هفتم مهرماه آغاز و روز گذشته اسامی برندگان این مزایده اعلام شد. به گفته اجتهادی و به نقل از روابط عمومی سایت سازمان اموال تملیکی، بیش از ۱۳ هزار نفر در این مزایده فوق‌العاده شرکت کردند. ۹۶۵ خودرو به ارزش ۲۸۱۳ میلیارد تومان به فروش رفت که متوسط رشد قیمت‌های پیشنهادی ۸۵ درصد بوده است.
وی با این توضیح که نیمی از مجموع متقاضیان ضمانت‌نامه بانکی به ادارات کل اجرایی استان‌ها تحویل داده‌اند، ادامه داد: ۱۲۶۰ ضمانت‌نامه برابر ضوابط قانونی به دلیل نرسیدن اصل ضمانت‌نامه و یا مغایرت‌های اسنادی و اطلاعاتی ابطال شدند.
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تعداد افراد نهایی شرکت‌کننده را ۱۲ هزار و ۷۱ نفر بیان کرد و گفت: متقاضیان و برندگان نهایی  می‌توانند تمامی جزئیات و اطلاعات مربوط به این مزایده را از طریق سامانه ستاد الکترونیک دولت (ستاد) دریافت کنند.
این درحالی است که به طور میانگین در کشورهای توسعه‌یافته، عمر مفید خودرو حدود ده سال است. برای مثال خودروها در آمریکا بعد از ۱۱ سال فرسوده محسوب می‌شوند، این مدت‌زمان برای انگلستان ۱۰ سال و برای ژاپن هفت سال است. یعنی خودروهای دپو‌شده در گمرکات و بنادر ایران، نیمی از عمر مفید خود را طبق استاندارد کشورهای توسعه‌یافته گذرانده‌اند و تا پنج سال آینده فرسوده محسوب می‌شوند.
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
***
اخبار خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
برنامه ایران خودرو برای تولید انبوه نسل جدید موتور EF۷
وام خرید خودرو برای بازنشستگان آموزش و پرورش
Tf21؛ خودرویی اقتصادی که جانشین پژو ۲۰۶ می‌شود
وام خرید خودرو بازنشستگان تامین اجتماعی | شرایط و جزئیات
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

source

source

توسط admin