اپل چند روز قبل سه مدل از سری آیفون ۱۴ (به غیر از آیفون ۱۴ پلاس) را راهی بازار کرد و از حالا روند انتشار شایعات مربوط به سری آیفون ۱۵ آغاز شده است. یک از افشاگران اکنون جزئیاتی از این گوشی‌ها را لو داده است.
به گفته‌ی او، سال آینده تمام مدل‌های آیفون با پورت USB-C راهی بازار می‌شوند که با توجه به قانون جدید اتحادیه اروپا، چنین چیزی قابل انتظار است. همچنین این افشاگر اعلام کرده که اپل قصد دارد نام پرو مکس را کنار بگذارد و در عوض آیفون ۱۵ اولترا به جای آن عرضه خواهد شد.
باید خاطرنشان کنیم مینگ‌-چی کو و مارک گورمن که هر دو از افشاگران مشهور به حساب می‌آیند، مدتی قبل به همین موضوع اشاره کرده‌اند. به نظر می‌رسد این مدل از امکانات بیشتری نسبت به آیفون ۱۴ پرو بهره می‌برد. به عنوان مثال به پشتیبانی این گوشی از فیلمبرداری ۸K اشاره شده که البته ممکن است این قابلیت به آیفون ۱۵ پرو هم راه پیدا کند. از طرف دیگر باید به احتمال بهره‌گیری از دوربین پریسکوپی هم اشاره کنیم که صرفا همین گوشی با چنین دوربینی راهی بازار خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های لو رفته از این گوشی می‌توانیم به بهبود عمر باتری اشاره کنیم که ظاهرا می‌تواند ۳ تا ۴ ساعت عمر بیشتری ارائه کند.
به نظر می‌رسد این ارتقاها منجر به افزایش قیمت این گوشی می‌شود. در حال حاضر آیفون ۱۴ پرو مکس با قیمت پایه ۱۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد ولی احتمالا سال آینده قیمت آیفون ۱۵ اولترا حداقل ۱۲۰۰ دلار خواهد بود. این افشاگر هم بهره‌گیری هر ۴ مدل از نمایشگر حفره‌دار را تایید کرده و در این زمینه شاهد تفاوتی بین مدل‌های مختلف نخواهیم بود. البته اپل قصد دارد رویکرد امسال خود برای بهره‌گیری از دو تراشه را سال دیگر هم تکرار کند. بنابراین مدل‌های پرو و اولترا با چیپست A17 از راه می‌رسند ولی کاربران با خرید آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس از تراشه‌ی A16 بهره‌مند خواهند شد.
برخی افشاگران بر این باور هستند که سیستم تشخیص چهره به طور کامل به زیر نمایشگر منتقل می‌شود و در نتیجه صرفا با بریدگی مربوط به دوربین سلفی روبرو خواهیم شد. اما هنوز در این رابطه جزئیات زیادی مطرح نشده و باید منتظر انتشار گزارش‌های بیشتری بمانیم.
با توجه به اینکه یک سال تا معرفی این گوشی‌ها فاصله داریم، طی ماه‌های آینده مطابق معمول هزاران شایعه و خبر در مورد این گوشی‌ها منتشر خواهد شد.
منبع: GSMArena


source

توسط admin