نمایندگان اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم ایران با برتری مقابل رقبایشان، راهی مرحله یک چهارم نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان شدند.
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های ۳ وزن پایانی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۴ نفر شرکت کرده‌اند، رضا اطری در دور نخست مقابل بصیر علی لی از مقدونیه با نتیجه ۱۱ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد به مصاف اسلام بازرگانوف از آذربایجان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست برابر جون سوک یون از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر یک به برتری رسید. وی در دور بعد نیز برابر اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان با نتیجه قاطع ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. حاجی علی اف دارنده مدال های طلای جهان و نقره و برنز المپیک از آذربایجان در بالای جدول قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی با عموزاد برخورد نخواهد کرد.
اما در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۲۳ نفر شرکت کرده‌اند، محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف ساموئل شرر از سوئیس رفت و در پایان در همان تایم نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. محمدیان در دور بعد و برای رسیدن به نیمه نهایی باید از سد محمد زکریف از اواکراین عبور کند.
کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا تا دیدار نیمه نهایی با محمدیان روبه‌رو نخواهد شد.
تاکنون محمد نخودی در ۷۹ و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره شده‌اند و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز به مدال برنز رسیده است.
امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم طبق اعلام کادر فنی تیم ملی سر وزن نرسید و علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفته است.
امشب(شنبه) نیز کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم برای کسب مدال طلای جهان به مصاف جی دن کاکس قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از آمریکا می رود و یونس امامی نیز در وزن ۷۴ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به روی تشک خواهد رفت.
انتهای پیام

source

source

توسط admin