یکی از مسئولان فدراسیون کشتی آمریکا در حاشیه رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان رسماً از رئیس فدراسیون کشتی ایران برای حضور در جام جهانی در این کشور دعوت کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی کشورمان در حاشیه برگزاری رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد صربستان، با اشاره به دعوت آمریکایی‌های از ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲، گفت: بابت سال گذشته گلایه کردم که آنها به سه کشتی‌گیر و سه مربی و چند نفر از ما ویزا ندادند. البته این مسئول آمریکایی خیلی هم در جریان آن موضوع نبود. جام جهانی مثل سال گذشته یک دیدار دوستانه نیست و زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی برگزار می‌شود. آمریکایی‌ها باید به همه اعضای تیم ویزا بدهند و اعلام کردم اگر حتی به یک نفر ویزا ندهند، ما در جام جهانی شرکت نمی‌کنیم. ما نباید سه ساعت در صف سه کیلومتری سفارت بایستیم. تیم من در صف نمی‌ایستد، تعارف هم نداریم.
وی افزود: زمانی بحث ویزای شخصی است و مشکلی وجود ندارد اما اینکه از ما دعوت کنند فرق می‌کند. نه آمریکا، بلکه هیچ کشوری نباید این کار را انجام دهد. ما هر زمان آمریکا را دعوت کردیم به آنها احترام گذاشتیم. برای ما احترام و دریافت ویزا مهم است، این موارد را اعلام کردم چرا که جنگ اول به از صلح آخر است.
دبیر در پایان با بیان اینکه، آمریکایی‌ها ۸۰۰ هزار دلار به اتحادیه جهانی پول دادند تا میزبانی جام‌های جهانی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را بگیرند، خاطرنشان کرد: ما اگر بیشتر پول می‌دادیم، میزبان می‌شدیم. البته برای آینده میزبانی می‌گیریم. آمریکایی‌ها برای آنکه این هزینه‌ای که کردند را جبران کنند، احتیاج دارند تیم ایران هم برود چرا که با حضور تیم ایران، ایرانی‌ها می‌آیند و چند برابر این پول را درمی‌آورند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

source

توسط admin