در حالی که پیش‌تر گوشی‌های هوشمندی نظیر شارپ AQUOS R7 و اکسپریا Pro-I سونی با سنسور دوربین ۱ اینچی (یا از نوع ۱ اینچی) عرضه شده بودند، شیائومی ۱۲S اولترا اولین گوشی هوشمندی بوده که از آن به درستی بهره برده و توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. ظاهراً قرار است تعداد گوشی‌های هوشمند مجهز به این سنسور در سال آینده نیز بیشتر شود، زیرا گفته می‌شود که شیائومی ۱۳ پرو به همراه چند گوشی هوشمند دیگر از شرکت‌های ویوو، اوپو و آنر با دوربین اصلی ۱ اینچی روانه‌ی بازار گوشی‌های هوشمند خواهند شد.
شیائومی ۱۲S اولترا با سنسور دوربین ۱ اینچی خود که در حال حاضر بزرگ‌ترین سنسور دوربین موبایل محسوب می‌شود، حواشی بسیار زیادی را ایجاد کرده است. انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۳، شرکت‌های بیشتری از این سنسور دوربین بهره ببرند. در همین راستا، جدیدترین اطلاعات منتشر شده، سه گوشی پرچم‌دار را نشان می‌دهند که قرار است با سنسور دوربین یک اینچی در اختیار کاربران قرار بگیرند.
طبق گفته‌ی افشاگر معروف حوزه‌ی فناوری یعنی «Digital Chat Station»، این سه گوشی پرچم‌دار جدید در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ با دوربین‌های ۱ اینچی وارد بازار خواهند شد. این گوشی‌ها به ترتیب با همکاری سه شرکت سازنده‌ لنز Zeiss، هاسلبلاد و لایکا عرضه می‌شوند و اکنون می‌توان فهمید که مربوط به چه برندی هستند. اولین مورد، گوشی هوشمند اوپو فایند X6 پرو خواهد بود.
همانطور که هفته‌ها پیش فاش شده بود، اوپو پرچم‌دار نسل بعدی خود را به دوربین ۱ اینچی مجهز می‌کند و شایعات همچنین ادعا می‌کنند که گوشی هوشمند وان‌پلاس ۱۱ پرو نیز می‌تواند از آن بهره‌مند شود. علاوه بر این، طبق ادعای Digital Chat Station، گوشی فایند X6 پرو مجهز به نمایشگر با وضوح تصویر ۲K خواهد بود و از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به عنوان قلب تپنده بهره خواهد برد.
 دوربین 1 اینچی
گوشی دوم، پرچم‌دار سال ۲۰۲۳ ویوو یعنی ویوو X90 پرو پلاس خواهد بود. باید اشاره کنیم که این برند با شرکت Zeiss شراکتی دارد که قدمت آن به سری X60 برمی‌گردد و به نظر می‌رسد این همکاری در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. در نهایت، شیائومی نیز از دوربین ۱ اینچی بر روی گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد و انتظار می‌رود که دوربین گوشی‌های پرچم‌دار این شرکت نیز با همکاری شرکت لایکا در اختیار کاربران قرار بگیرند.
به گفته‌ی افشاگری به نام «Assen»، گوشی هوشمند اوپو فایند X6 پرو به گوشی‌های ویوو X90 پرو پلاس، شیائومی ۱۳ پرو، شیائومی ۱۳ اولترا و آنر مجیک ۵ پرمیوم ادیشن در لیست گوشی‌های مجهز به دوربین ۱ اینچی سال آینده اضافه خواهد شد. باید دید در ماه‌های آتی چه شرکت‌های فناوری دیگری نیز تصمیم به استفاده از این سنسور دوربین در گوشی‌های هوشمند خود خواهند گرفت.
منبع: Notebookcheck


source

توسط admin