یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
تفاهمنامه همکاری در ۸ محور انرژی
بورس نیوز: جواد اوجی، وزیر نفت با عظیم احمد خوجه‌اف، سرپرست وزارت انرژی ازبکستان برای همکاری دو کشور در بخش‌های مختلف انرژی تفاهمنامه امضاء کرد.
هیئت عالی‌رتبه ایران و ازبکستان در این دیدار بر روی اجرای مشترک طرح‌های پتروشیمی در ایران، انجام فعالیت‌های زمین شناسی و اکتشاف در حوزه نفت و گاز، عرضه محصولات پتروشیمی ایران در ازبکستان، مبادله نفت خام و فرآورده‌های نفتی، تحقیق مشترک برای توسعه و تجاری‌سازی کاتالیزور‌ها و مواد شیمیایی برای کارخانه‌های پتروشیمی، ارائه کمک‌های مالی و حمایت از همکاری‌های بانکی برای توسعه صنایع نفت و گاز پتروشیمی در هر دو کشور، تأمین تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز، همکاری در زمینه ایجاد و تأمین تجهیزات آزمایشگاهی و تبادل دانش در حوزه صنایع شیمیایی نفت و گاز و تربیت نیروی انسانی ماهر در صنعت نفت به توافق رسیدند.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز گذشته برای شرکت در نشست اجلاس سران سازمان همکاری شانگ‌های وارد سمرقند ازبکستان شد و جواد اوجی وزیر نفت، رییس جمهوری را در این سفر همراهی می‌کند.
سازمان همکاری شانگ‌های در ۱۵ ژوئن ۲۰۰۱ (۲۵ خرداد ۱۳۸۰) در شانگ‌های از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تأسیس شد و هند، قزاقستان، چین، قرقیزستان، پاکستان، فدراسیون روسیه، تاجیکستان و ازبکستان هشت کشور این سازمان اقتصادی منطقه‌ای شانگ‌های هستند.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin