پس از انتشار عمومی سیستم‌عامل جدید iOS 16، اپل تأیید کرده است که برای کاربران مدل‌های قدیمی‌تر آیفون، درصد شارژ باتری iOS 16 در نوار وضعیت نشان داده نمی‌شود.
همانطور که احتمالاً در جریان هستید، در جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل iOS یعنی iOS 16، اپل آیکون باتری آیفون‌های مجهز به قابلیت فیس‌آیدی را به‌روزرسانی کرده تا درصد شارژ باتری را به جای نمایش تصویری از وضعیت شارژ باتری به کاربران نشان دهد. در واقع، طراحی جدید سیستم‌عامل iOS 16 فضای جدیدی را به آیکون باتری اضافه می‌کند تا درصد شارژ گوشی در یک نمای بهبودیافته‌تری نسبت به طراحی قبلی به کاربران نشان داده شود، اما ظاهراً این قابلیت برای برخی آیفون‌ها در دسترس نیست.
در همین راستا، غول فناوری آمریکایی اعلام کرده که کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۱ و آیفون XR نمی‌توانند از این قابلیت بهره ببرند. اپل هیچ اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چرا این دستگاه‌ها این قابلیت جدید را ندارند، ارائه نداده است. اما می‌توان حدس زد که دلیل آن کمبود و محدودیت فضای نوار وضعیت است.
 درصد شارژ باتری iOS 16
این شرکت بزرگ فناوری پیش‌تر نیز نمایش درصد شارژ باتری را در نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS 16 به کاربران ارائه کرده بود. باید اشاره کنیم در بازطراحی مجدد آیکون باتری آیفون، رنگ‌ها بر اساس وضعیت باتری و رنگ تصویر زمینه گوشی هوشمند شما تغییر می‌کند. برای مثال هنگام شارژ، نماد باتری سبز است و روی باتری علامت شارژ دیده می‌شود. همچنین درصد باتری را می‌توان در اپلیکیشن تنظیمات در بخش باتری فعال یا غیرفعال کرد.
از زمانی که گوشی هوشمند آیفون X با بریدگی نمایشگر روانه بازار گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار شده، کاربران از اپل خواسته‌اند تا بتوانند وضعیت باتری آیفون خود را مستقیماً در نوار وضعیت مشاهده کنند. با این حال اما، این اقدام اپل حواشی زیادی نیز به همراه داشته است. ظاهراً در دو طرف بریدگی آیفون X که سخت‌افزار دوربین TrueDepth قرار گرفته‌اند، فضای کمی برای این قابلیت وجود دارد و کاربران نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند.
درصد شارژ باتری iOS 16، درون آیکون باتری به کاربران نشان داده می‌شود و دیگر در سمت چپ آن قرار ندارد. تا زمانی که درصد شارژ گوشی شما به ۲۰ درصد برسد، آیکون باتری سفید باقی می‌ماند. درصد شارژ زیر ۲۰، رنگ آیکون باتری را قرمز می‌کند. زمانی که شما گوشی را به شارژ بزنید، رنگ آن سبز خواهد شد. برای مقایسه باید اشاره کنیم که در سیستم‌عامل iOS 15 و نسخه‌های قبلی آن، آیکون باتری تصویری از وضعیت باتری را نشان می‌دهد، اما درصد شارژ گوشی در اختیار کاربران قرار ندارد. کاربران این سیستم‌عامل‌ها باید برای دریافت این اطلاعات، بخش Control Center را باز کنند تا ویجت باتری را ببینند.
 درصد شارژ باتری iOS 16
سیستم‌عامل iOS 16 با قابلیت‌های بسیار جالبی و البته جدیدی در اختیار کاربران قرار گرفته که در مطلبی جداگانه به بررسی کامل آن‌ها پرداخته‌ایم. اما به طور کلی می‌توان گفت که این سیستم‌عامل جدید بخش زیادی از تمرکز خود روی موضوع شخصی‌سازی قرار داده و در بخش‌های متعددی این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا به دلخواه خود به شخصی‌سازی تنظیمات مختلف بپردازند.
منبع: Macrumors


source

توسط admin