اینتل به طور اشتباهی مشخصات ۳ تا از پردازنده‌های نسل ۱۳ را در یکی از سایت‌های خود قرار داده و البته به سرعت این مشخصات را پاک کرده است. اما تعدادی از کاربران خیلی سریع از این مشخصات اسکرین‌شات گرفتند و حتی این تغییر در کش موتور جستجو گوگل هم ثبت شده است.
در این سایت مشخصات سه پردازنده‌ی Core i5-13600K، Core i7-13700K و Core i9-13900K اشتباها قرار گرفته است. بر اساس این اطلاعات، Core i9-13900K از ۲۴ هسته و ۳۲ رشته بهره می‌برد. این پردازنده می‌تواند حداکثر سرعت ۵.۴ گیگاهرتز را ارائه کند. i7-13700K قرار است با ۱۶ هسته و ۲۴ رشته و حداکثر سرعت ۵.۳ گیگاهرتز راهی بازار شود. در نهایت باید به بهره‌گیری i5-13600K از ۱۴ هسته و ۲۰ رشته اشاره کنیم که حداکثر سرعت ۵.۱ گیگاهرتز به ارمغان می‌آورد.
اینتل نسل 13
اینتل هنوز تاریخ معرفی این پردازنده‌ها را اعلام نکرده ولی وعده داده که نسبت به نسل قبلی در زمینه‌ی تک‌رشته‌ای و چندرشته‌ای بهبود ۱۵ و ۴۱ درصدی عملی می‌کنند. مدتی قبل AMD از جدیدترین پردازنده‌های خود رونمایی کرد که در میان آن‌ها می‌توانیم به پردازنده‌ی ۱۶ هسته‌ای Ryzen 9 7950X با حداکثر سرعت ۵.۷ گیگاهرتز اشاره کنیم. این در حالی است که اینتل می‌گوید حداقل یکی از پردازنده‌های نسل ۱۳ بدون نیاز به اورکلاک می‌تواند به سرعت ۶ گیگاهرتز دست پیدا کند.
ظاهرا اینتل قصد دارد در تاریخ ۵ مهر از این پردازنده‌ها رونمایی کند. گفتنی است نسل جدید پردازنده‌های AMD در همین تاریخ راهی بازار می‌شوند.
منبع: The Verge


source

توسط admin