مایکروسافت در گذشته اعلام کرده بود که وقتی قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد نهایی شود، قصد دارد فراتر از قراردادهای فعلی سونی با اکتیویژن بلیزارد عمل کند و برای مدتی کال آو دیوتی را روی کنسول‌های پلی‌استیشن منتشر کند. با این حال، مدیرعامل و رئیس پلی‌استیشن یعنی جیم رایان (Jim Ryan) اعلام کرد که این تعهد در بسیاری از سطوح ناکافی است.
به نظر می‌آید که حواشی و اتفاقات پیرامون قرارداد عظیم خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به این زودی‌ها تمام نمی‌شود و اتفاقات پشت پرده‌ی آن هم ناخواسته به مقابل دیدگانمان قرار گرفته است.
هفته گذشته، فیل اسپنسر، رئیس و مدیرعامل بخش گیمینگ مایکروسافت، به وب‌سایت ورج گفت: «در ماه ژانویه، ما یک قرارداد امضا شده به سونی ارائه کردیم تا بازی کال آو دیوتی را روی پلی‌استیشن نگه داریم و این کار حداقل برای چندین سال دیگر و فراتر از قرارداد فعلی سونی این بازی را روی کنسول‌های پلی‌استیشن تضمین می‌کند؛ پیشنهادی که فراتر از قراردادهای معمول در صنعت بازی است.»
phil spencer
گفته می‌شود که قرارداد فعلی مورد اشاره‌ی اسپنسر، سه نسخه بعدی سری کال آو دیوتی از جمله بازی کال آو دیوتی: مدرن وارفر ۲ را شامل می‌شود. با این حال، جیم رایان در بیانیه‌ای به سایت GamesIndustry.biz گفت: «من قصد نداشتم درباره‌ی آنچه که می‌دانم یک بحث تجاری خصوصی است، نظر بدهم اما از آنجایی که فیل اسپنسر این موضوع را در معرض دید عموم قرار داده است، احساس می‌کنم که باید این جمله‌ی ثبت‌شده را تصحیح کنم.»
او در ادامه‌ی صحبت خود می‌گوید: «مایکروسافت پس از پایان قرارداد فعلی بین اکتیویژن و سونی، تنها پیشنهاد داده تا کال آو دیوتی به مدت سه سال روی پلی‌استیشن باقی بماند. پس از گذشت تقریباً ۲۰ سال از عرضه سری بازی‌های کال آو دیوتی روی پلی‌استیشن، پیشنهاد آن‌ها در بسیاری از سطوح ناکافی بود و نتوانسته تأثیر آن روی گیمرهای ما را در نظر بگیرد. ما می‌خواهیم تضمین کنیم که گیمرهای پلی‌استیشن همچنان بالاترین کیفیت تجربه را کال آو دیوتی خواهند داشت و پیشنهاد مایکروسافت این اصل را تضعیف می‌کند.»
همان‌طور که در مطلب مفصل‌تری اشاره کرده بودیم، در بریتانیا انتظار می‌رود که سازمان رقابت و بازارها پیشنهاد مایکروسافت برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد را برای مرحله دوم تحقیقات عمیق ارجاع دهد، مگر اینکه این دو شرکت تعهدات قابل قبولی در رابطه با رسیدگی به نگرانی از تأثیر این قرارداد بر رقابت در بازار بازی‌ها در بریتانیا ارائه دهند. در ایالات متحده، کمیسیون تجارت فدرال در حال حاضر وارد مرحله دوم تحقیقات خود شده است و درباره‌ی اینکه آیا این خرید تاثیر قابل‌توجهی بر رقابت خواهد گذاشت یا خیر، تحقیق می‌کند. از سوی دیگر، کمیسیون اروپا هنوز روند بررسی این پیشنهاد را آغاز نکرده است.
jim ryan
باوجود این تحقیقات، بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، در نامه‌ای در تاریخ ۱ سپتامبر گفت که پیشنهاد مایکروسافت برای تصاحب این شرکت از چند کشور تأییدیه دریافت کرده است و روند با تمام رگولاتورها به‌طورکلی همان‌طور که انتظار داشتیم پیش می‌رود.
با تمام همه‌ی این بررسی‌ها، به نظر می‌رسد که این قرارداد در نهایت تأیید شود و این را احتمالاً خود سونی هم می‌داند. با این حال، این اظهارنظرهای آن‌ها به احتمال زیاد به این خاطر است که آن‌ها می‌خواهند قبلاً از نهایی شدن این قرارداد تضمین‌های محکم‌تری را در رابطه با آمدن کال آو دیوتی در بلندمدت دریافت کنند.
منبع: Gematsu
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط admin