خبر خوان تخصصی بین الملل
رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید بر توقف خشونت ها و بکارگیری سلاح در این کشور، دستیابی به تفاهم بین گروه های عراقی را خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق تمام طرف‌ها در این کشور را به جلوگیری از فتنه انگیزی و دستیابی به تفاهم دعوت کرد.
بر اساس این گزارش، الحلبوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد: اوضاع کنونی درباره یک خطر بزرگ هشدار می‌دهد و نمی‌توان در قبال آن سکوت کرد و اجازه داد با عدم دخالت عقلا و افراد تأثیرگذار از میان رهبران دینی، سیاسی، عشایری و اجتماعی تشدید یابد.
رئیس پارلمان عراق همچنین خویشتنداری و جلوگیری از هرج و مرج و ریختن خون مردم بیگناه عراق از طریق بکارگیری سلاح را خواستار شد.
الحلبوسی افزود: به صورت صادقانه و مخلصانه از تمام طرف‌ها می‌خواهیم که آتش فتنه را خاموش کرده و به منظور حفظ حاکمیت و ثبات ملی و جلوگیری از کشیده شدن به سمت درگیری که به زیان همه است، به تفاهم دست یابند.
لازم به ذکر است که در پی ناآرامی‌های اخیر در عراق، فرماندهی عملیات مشترک ارتش این کشور اعلام کرده است که در همه استان‌ها و مناطق این کشور از ساعت ۱۹ عصر روز دوشنبه (به وقت محلی) تا اطلاع ثانوی، مقررات منع آمد و شد برقرار می‌شود.
همزمان رسانه‌های عراقی اعلام کردند که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دستور آماده باش کامل به همه نیروهای امنیتی بغداد داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin