دنیای متفاوت تکنولوژیلاتاری گرین کارت آمریکا، برنامه‌ای است که هر ساله توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار می‌شود و طی آن، بسیاری از متولدین کشور‌های مجاز می‌توانند مشمول دریافت گرین کارت آمریکا شوند و به آمریکا مهاجرت کنند.
این در حالی است که نام کشور ایران نیز جزو کشور‌های مجاز برای ثبت نام لاتاری قرار دارد. در نتیجه ایرانیان می‌توانند نسبت به ثبت نام لاتاری اقدام کنند و مراحل مهاجرت به آمریکا را طی کنند. حال یکی از سوالاتی که پیش می‌آید آن است که آیا ثبت نام لاتاری ایرانیان خارج از کشور ممکن است یا حتما شخص باید در کشور ایران سکونت داشته باشد؟
ایرانیانی که در کشور‌های دیگر زندگی می‌کنند، در صورتی که پاسپورت ایرانی داشته باشند، می‌توانند برای ثبت نام لاتاری اقدام کنند. محل سکونت فعلی، هیچ تاثیری در ثبت نام لاتاری فرد نخواهد داشت و تنها داشتن پاسپورت کشور محل سکونت -که در اینجا کشور ایران است- برای ثبت نام لاتاری کافی خواهد بود.
در این صورت، شخص متقاضی به عنوان سهمیه ایران در لاتاری ثبت نام می‌کند. این یک مزیت بسیار بزرگ برای ایرانیان خارج از کشور است، زیرا از آنجایی که نرخ مهاجرین کشور ایران به آمریکا، خارج از برنامه لاتاری بسیار کم است، کشور ایران از ظرفیت بالایی در برنامه لاتاری برخوردار است و سالانه حدودا بین 5 تا 6 هزار برنده از کشور ایران انتخاب می‌شود.
بنابراین، ایرانیان ساکن در کشور‌های دیگر، در صورتی که پاسپورت ایرانی خود را داشته باشند، می‌توانند از سهمیه کشور ایران استفاده کنند. به همین منظور، در صورتی که پاسپورت فرد منقضی شده باشد، می‌تواند با مراجعه به کونسولگری ایران در کشور محل سکونت، نسبت به تمدید پاسپورت خود اقدام کند تا منعی برای ثبت نام لاتاری نداشته باشد.
در نظر داشته باشید که داشتن پاسپورت کشوری که در آن زندگی می‌کنید، ملاک ثبت نام لاتاری نخواهد بود، بلکه باید پاسپورت کشور محل تولد فرد در دسترس باشد. در نتیجه در صورتی که فرد متاهل باشد و همسرش متولد کشور ایران نباشد، ثبت نام باید تحت سهمیه کشور فرد متقاضی، صورت بگیرد.
به زبان ساده‌تر، در ابتدا باید توجه داشت که اگر زن و شوهر هر دو پاسپورت معتبر داشته باشند، می‌توانند دو شانسه ثبت نام خود را انجام دهند. یعنی یک بار مرد به عنوان فرد اصلی و همسرش به عنوان زیر مجموعه، و یک بار همسر به عنوان فرد اصلی و شخص به عنوان زیر مجموعه او می‌توانند ثبت نام لاتاری را انجام دهند.
حال در صورتی که زوجین، متولد کشور ایران باشند، ثبت نامشان بر اساس پاسپورت ایرانی آنها صورت خواهد گرفت و از شانس کشور ایران بهره خواهند برد. اما در صورتی که همسر فرد، متولد کشور دیگری باشد، در این صورت می‌توان ثبت نام فرد را به صورت تک شانسه و بر اساس پاسپورت ایرانی وی انجام داد. در این صورت، اطلاعات همسر وی نیز وارد مراحل ثبت نام می‌شود و در صورتی که فرد برنده شود، گرین کارت به همسر او نیز تعلق خواهد گرفت.
اما برای آنکه ثبت نام دوم از طرف همسر فرد صورت بگیرد، محل تولد همسر، باید جزو کشور‌های مجاز باشد. در صورتی که محل تولد همسر، جزو کشور‌های مجاز نباشد، ثبت نام شانس دوم از طرف همسر صورت نخواهد گرفت و تنها می‌توانند از شانس فرد اصلی استفاده کنند.
اما در صورتی که محل تولد همسر، جزو کشور‌های مجاز باشد، این بار همسر به عنوان فرد اصلی ثبت نام می‌شود و اطلاعات پاسپورت کشور محل تولد همسر وارد می‌شود. در این حالت نیز اگر همسر برنده شود، هم مرد و هم زن می‌توانند گرین کارت خود را دریافت کنند.
در صورتی که ثبت نام لاتاری فرد خارج از کشور، توسط مجموعه‌ای صورت بگیرد، باید اطلاعات به صورت کامل و واضح در اختیار آن مجموعه قرار داده شود. از آنجایی که هر کشور زبان مخصوص به خود را دارد و آدرس‌ها بر اساس آن بیان می‌شود، اطلاعات ارسال شده باید به صورتی باشد که مجموعه مربوطه بتواند به راحتی مراحل ثبت نام اطلاعات به زبان انگلیسی را انجام دهد.
در نتیجه پیشنهاد می‌شود، آدرسی که قرار است برای ثبت نام وارد شود، به زبان فارسی ارسال شود و از عبارات فارسی مانند “کوچه”، “خیابان”، “پلاک” و… استفاده شود. همچنین پاسپورت‌ها باید طبق محل تولد فرد ارسال گردد تا ثبت نام شخص به صورت دقیق صورت بگیرد.
منبع: کارت سبز
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط admin