گوگل در دادخواست آمریكا به پاره كردن فناوری تبلیغات دیجیتال متهم شد
توسط جان ولف
خبرنامه برای خبرنامه Business Insider ثبت نام کنید – انتخاب روزانه بهترین داستان های ما که دقیقاً برای شما تنظیم شده است. در حال بارگیری چیزی در حال بارگیری است. آدرس ایمیل با کلیک بر روی “ثبت نام” ، شما موافقت می کنید که ایمیل های بازاریابی را از Insider و همچنین سایر پیشنهادات شریک دریافت کنید و شرایط خدمات و سیاست حفظ حریم خصوصی ما را می پذیرید. (رویترز) – Google LLC شرکت Alphabet Inc روز دوشنبه با طرح دعوی در ایالات متحده مبنی بر کپی کردن فناوری تبلیغات دیجیتال ثبت شده توسط یک شرکت کوچکتر ، مورد حمله قرار گرفت.
Impact Engine Inc این شکایت را در دادگاه فدرال سان دیگو ، کالیفرنیا مطرح کرد و ادعا کرد که سیستم عامل های مختلف تبلیغات آنلاین گوگل ، از جمله Google Ads و Google AdSense ، شش حق اختراع را نقض کرده است.
حق ثبت اختراعاتی که از سال 2011 تا 2018 به Impact Engine مستقر در سن دیگو اعطا شده است ، مربوط به فناوری به اصطلاح “خلاق برنامه ساز” برای تولید سریع و شخصی سازی تبلیغات آنلاین است.
گوگل بلافاصله در مورد این موضوع توضیحی نداد.
اینجا بر اساس شکایت ، بین سال های 2005 و 2007 کارمندان Google ابراز علاقه به همکاری با بنیانگذاران Impact Engine کردند که نمونه های اولیه ، اسناد و کد منبع را فاش کردند.
Impact Engine ادعا کرد که ، پس از یک سری جلسات بین شرکت ها ، گوگل به جای ایجاد مشارکت تجاری ، از مالکیت معنوی آن کپی کرده است.
این دادخواست ادعایی غیر از نقض حق ثبت اختراع را شامل نمی شود.
نیل گریر ، مدیر ارشد اجرایی Impact Engine در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت: “ما دیگر نمی توانیم کنارمان بایستیم و تماشا کنیم در حالی که یکی از بزرگترین و با ارزش ترین شرکتهای جهان IP ما را نقض می کند و از تلاش سخت و اختراعات خلاق ما سود می برد.”
“ما مصمم هستیم که حقوق مالکیت معنوی خود را اجرا کنیم و از نوآوری های خود محافظت کنیم ، به خاطر خود Impact Engine و به خاطر شرکت های جوان دیگری که ممکن است قربانی جسمی مانند Google شوند.”
حدود 85٪ از درآمد Alphabet از طریق تجارت آگهی گوگل حاصل می شود که لینک ها ، بنرها و تبلیغات را در وب سایت ها و برنامه های خود و شرکای خود می فروشد.
(گزارش توسط جان ولف ؛ مطالب مرتبط ویرایش توسط تام براون)
گوگل ادوردز برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *