چقدر باید رتبه الکسا در نظر گرفته شود
الکسا چیست؟
الکسا سرویسی از سایت amazon.com است که پیشنهاد می کند ترافیک دریافت شده توسط میلیون ها سایت از طریق اینترنت ، در بازه های زمانی 3 تا 6 ماهه ، بررسی شود. برای انجام این کار ، الکسا بازدید کنندگان منحصر به فرد را در صفحه اصلی در طول یک دوره یک روزه می شمارد ، و سپس یک رتبه را به طور انحصاری بر اساس این تعداد به سایت نسبت می دهد. هرچه رتبه سایت پایین باشد ، طبقه بندی سایت بهتر است. بدیهی است بیشتر بخوانید که در موقعیت های برتر سایت هایی مانند گوگل ، یاهو ، مایکروسافت را مشاهده خواهید کرد. سایت های عجیب و غریب چینی اخیراً در بالاترین موقعیت هایی مانند qq.com ظاهر شده اند که با داشتن 97٪ از چین ، در 10 رتبه برتر Alexa قرار دارند. نشانه ای از زمان ها!
الکسا چقدر مهم است؟
اگر این طبقه بندی پس از شمارش هر بازدید بی نظیر از سایت دریافت شود ، الکسا ابزاری جالب خواهد بود. در واقع ، الکسا فقط بازدید از کاربرانی را که نوار ابزار الکسا را ​​در مرورگر خود نصب کرده اند ، محاسبه می کند ، به این معنی که رتبه بندی الکسا فقط از تعداد نمونه مخاطبان بسیار کمی انجام می شود. تعداد بسیار کمی از آنها نوار ابزار الکسا را ​​نصب کرده اند ، بنابراین ممکن است هزاران وب سایت وجود داشته باشد که حتی اگر ترافیک زیادی داشته باشند ، رتبه بندی نخواهند شد.
مخاطب به خودی خود با هیچ معیاری توزیع نمی شود (سن ، مکان ، سابقه حرفه ای …). هنگام نصب م theلفه بر روی مرورگر ، فقط یک سiryال ساده و نه بسیار محتمل وجود دارد. هرکسی که نوار ابزار الکسا را ​​بخواهد می تواند آن را دریافت کند و نتایج جمع آوری شده توسط الکسا فقط بازدیدهای انجام شده توسط آن کاربران است. من معتقدم ، از آنجا که نوار ابزار الکسا خدمات و ابزارهای SEO (بهینه سازی موتور جستجو) را ارائه می دهد ، اکثر دارندگان سایت ها Alexa toobar را نصب کرده اند. علاقه به دریافت نوار ابزار الکسا برای یک کاربر کلاسیک وب سوال برانگیز است.
به عنوان مثال ، همسر من یک سایت بسیار محبوب در زبان روسی با بیش از 200000 بازدید در ماه دارد و یک طبقه بندی بسیار شنیع از نظر الکسا دریافت می کند. من یک دهم این بازدیدها را در سایت خود دریافت نمی کنم ، اما طبقه بندی من 10 برابر بهتر از آن است. تفاوت در این است که سایت من به انگلیسی است و الکسا توسط کاربران انگلیسی بسیار هدایت می شود. به عنوان مثال ، بیشتر بخوانید اگر qq.com به زبان انگلیسی نوشته می شد و توسط آمریکایی ها مورد استفاده قرار می گرفت ، پس ممکن است در الکسا ، در مقابل گوگل ، به رتبه یک برسد!
متأسفانه ، آنچه می درخشد اغلب مورد توجه قرار می گیرد و یک طبقه بندی خوب در الکسا اغلب مترادف سایت با بازدید بالا است. این ممکن است درست باشد ، زیرا آمار جمع آوری شده توسط الکسا تنها نمونه ای از آنچه در واقعیت اتفاق می افتد است. برعکس این درست نیست. سایتی با رتبه الکسای بد نمی تواند به هر نوع نتیجه گیری منجر شود.
نتیجه
اگر ایده اصلی الکسا جالب بود ، کمبود مخاطب هدفمند خود را به عنوان ابزاری گمراه کننده برای تجزیه و تحلیل داده های تولید شده توسط آن نشان می دهد. من توصیه می کنم از آن فقط به عنوان یک ابزار نشانگر استفاده کنید که برای هدایت استراتژی SEO شما باید با سایر موارد ترکیب شود. اگر سایت شما به زبانی متفاوت از انگلیسی است ، ممکن است رتبه ای را که گوگل ادوردز الکسا می دهد مهم ندانید.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *