رشد پدیده سرمایه گذاری ESG
بیش از یک دهه پیش ، بحث در مورد سرمایه گذاری ESG توسط بسیاری از کارشناسان صنعتی و سازمان های غیردولتی مورد بحث قرار گرفته بود. انتقادات و اعتراضات به دلیل آلودگی محیط زیست ، بی عدالتی اجتماعی و مدیریت انحرافی در همه جا افزایش یافته است.
برای غلبه بر تعصب و رفتارهای غیراخلاقی ، مقامات چندین قانون و سیاست برای حفاظت از محیط زیست ، عدالت اجتماعی و شفافیت در حاکمیت وضع کرده اند. ESG مخفف محیط زیست مطالب بیشتر ، اجتماعی و حاکمیت است.
ESG Investing چگونه اجرا می شود؟
هنگام انجام فعالیت های تجاری ، شرکت ها قبل از تصمیم گیری با ارزیابی و در نظر گرفتن تمام خطرات و مزایا ، ESG سرمایه گذاری می کنند. تردیدی نیست که شرکت ها کاملاً از کلیه قوانین و سیاست ها پیروی کنند تا تأثیرات منفی بر محیط زیست را به حداقل برسانند.
این موارد شامل ایجاد محیط کار ایمن ، حفاظت از سلامت کارگران ، برخورد عادلانه با مردم ، کمک های غیرانتفاعی و سایر مسئولیت های اجتماعی است. در ارائه حاکمیت شرکتی خوب ، شرکت ها نیز در کلیه فعالیت های مدیریتی و مالی شفاف خواهند بود.
سال 2020 – روند صعودی در ESG Investing
اکثر شرکت ها بعد از ضرر سنگین خود در حین قفل Covid-19 در سرمایه گذاری ESG جدی هستند. در این دوره سهام ESG پایداری خود را نشان می دهد و از تمام قیمت دارایی های بازار پیشی می گیرد.
این امر باعث می شود شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی به اهمیت عوامل ESG پی ببرند. این شرکت با تقویت ثبات بیشتر مالی و کیفیت بهتر نسبت به رقبای خود ، برای طولانی مدت سود خود را از دست داد.
در مورد سرمایه گذاران خارجی ، ESG برجسته موجود در سبد سهام شرکت اطمینان بیشتری برای سرمایه گذاری در آن شرکت می دهد. تحقیقات نشان داده است که فاکتورهای ESG در طی روند سرمایه گذاری توسط 76 درصد از نسل های جوان در انگلیس ترجیح داده می شوند.
چالش های عمده در ESG Investing
در سرمایه گذاری ESG ، عوامل محیطی از نظر کیفی و قابل اندازه گیری توسط شرکت ها دشوار است. علاوه بر این ، در ارائه سهم اجتماعی خوب ، تصمیم گیری و عملکرد انسان در شرکت ها به طور طبیعی شامل احساسات و تمایل به تعصب است.
در حالی که برای حاکمیت ، اطمینان از شفافیت در مدیریت و فعالیتهای مالی همیشه دشوار است. برای سرمایه گذاران خارجی ، تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات شرکت ها به زمان زیادی نیاز دارد و باعث می شود فرصت های طلایی برای سرمایه گذاری در زمان مناسب را از دست بدهند.
AI چگونه از ESG Investing سود می برد؟
هوش مصنوعی (AI) از طریق جمع آوری ، تجزیه و تحلیل ، پردازش و فیلتر کردن اطلاعات ضروری آژانس ها ، سازمان ها ، م institutionسسات و گزارش های عمومی در تعیین سطح خطرات و کنترل خطرات در جهت حفاظت از محیط زیست ، به شرکت ها کمک می کند.
برای اطمینان از موفقیت در سرمایه گذاری ESG ، AI همچنین به شرکت ها کمک می کند تا با استفاده از داده های کمی ، گزارش ها و نتایج به عنوان معیارهایی برای دادن جوایز عادلانه ، برخورد عادلانه و ایمنی عالی در کار ، قضاوت و سهم اجتماعی خود را بهبود بخشند.
هوش مصنوعی همچنین با استفاده از نرم افزارها و سیستم هایی مانند Trello و نرم افزار حسابداری مبتنی بر ابر ، حاکمیت شرکتی را در شرکت ها بهبود می بخشد. این امر باعث خواهد شد که مدیریت عالی فعالیتهای روزمره تجاری را به راحتی کنترل کند.
هوش مصنوعی به سرمایه گذاران خارجی کمک می کند تا قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری پایدار درازمدت ، داده ها و اطلاعات مهم کافی را به سرعت به دست آورند.
به طور خلاصه ، سرمایه گذاری ESG بالاترین اولویت برای همه شرکت ها است تا اطمینان حاصل شود که کابوسی مانند Covid-19 هرگز تکرار نخواهد شد و هوش مصنوعی (AI) آن را آسان تر می کند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *