مربیگری و انگیزه_ اثر زالزالک
برای بهبود سریع انگیزه ، ما به یک روش سریع و بدون درد نیاز داریم تا بفهمیم چه عواملی باعث می شود مردم تیک بزنند. من توصیه می کنم یک پرسشنامه بسیار ساده تهیه کنید که در آن سال شود:
بیشتر از چه جنبه ای از شغل خود لذت می برید؟
از کدام جنبه از شغل خود کمترین لذت را می برید؟
دوست دارید بیشتر کدام جنبه از کار شما ثابت بماند؟
آنها را چاپ کنید و اطمینان حاصل کنید که هر عضو تیم یک نسخه از آن را دریافت می کند. شاید لازم باشد توضیح دهید که به دنبال روشهایی برای بهبود انگیزه هستید و نقطه شروع گرفتن ایده بهتری است که باعث می شود چه چیزی آنها را تیک بزنید.
من دوست دارم از مردم بخواهم برای تشویق برخی از مالکیت ها نام خود را روی برگه ها بگذارند ، اما اگر فکر می کنید پاسخ صادقانه تری دریافت می کنید می توانید این کار را به صورت ناشناس انجام دهید.
اگر فکر می کنید صدور پرسشنامه کمی سنگین است ، سوالات را روی صفحه چسب یا صفحه سفید بیاورید و درمورد آنها اینجا بحث تیمی آزاد داشته باشید. در غیر اینصورت اگر یک بررسی یا ارزیابی عملکرد برنامه ریزی شده وجود دارد ، س questionsالات را در بحث های یک به یک خود قرار دهید.
در هر صورت شما اطلاعات ارزشمندی را در مورد سطح و انواع انگیزه در تیم جمع خواهید کرد که می توانید برای توسعه یک رویکرد طولانی مدت استفاده کنید. اما من قول دادم که این نکته انگیزه را بلافاصله بهبود ببخشد و همین امر نیز خواهد شد. نحوه کارکرد این روش: با پرسیدن سوالاتی از مردم ، به آنها توجه خواهید کرد و از “اثر هاثورن” بهره مند خواهید شد ، شاید مشهورترین آزمایشات انگیزه را محقق المنت مایو و تیم وی در شرکت الکتریک وسترن انجام دهند. گیاه زالزالک در شیکاگو. بین سالهای 1924 و 1932 ، پنج مجموعه آزمایش برای تلاش برای فهمیدن اینکه چه چیزی کارگران بیشتری را برای مونتاژ تجهیزات تلفنی کار می کند ، انجام شد. برای شروع آزمایشات بر روی بهبود نور متمرکز شده اند. بهره وری در واقع بهبود یافته است ، اما در هنگام کم شدن نور نیز بهبود یافته است. این نتیجه به ظاهر عجیب و غریب در آزمایش های دیگر که نظارت ، مشوق های پرداخت و دوره های استراحت را درنظر گرفته بود نیز بازگشت. مایو دو نظریه را ارائه داد.
وی در ابتدا اظهار داشت که درگیر شدن در یک آزمایش کارگران را به بهره وری بیشتر ترغیب می کند. این امر باعث ایجاد علاقه و دخالت در کارهای تکراری آنها شد و مدیران آنها نسبت به احساس آنها علاقه مند شدند. مایو همچنین نظریه پردازی کرد که تعامل اجتماعی تأثیر مهمی بر انگیزش دارد. این آزمایش خود کارگران را در تیم هایی با یک رابطه مثبت با یک سرپرست گرد هم آورده بود. در هر صورت به نظر می رسید که کارگران به سادگی از تغییر آزمایشات قدردانی می کنند ، احساس ارزش بیشتری می کنند و به طور کلی شادتر هستند و بنابراین عملکرد آنها بهبود می یابد. بنابراین فقط با صدور پرسشنامه نشان می دهید که به افراد مطالب مرتبط خود علاقه مند هستید و برای مشارکت آنها ارزش قائل هستید. باید ببینید که نتایج حتی در صورت انجام کار بیشتر بهبود می یابد.
این رویکرد پرسشگری با مربیگری در قلب مدیریت نهفته است. اگر از نقش مربیگری پذیرفته باشید ، هر روز به این نوع توجه کیفی به کارکنان خود توجه خواهید کرد. پیشرفت هایی که در پی می آیند می توانند کاملاً سرسام آور باشند. با مربیگری به عنوان سبک غالب ، می توانید سطح ثابت انگیزه خود را تضمین کنید ، نه فقط پر کردن سریع با تکان دادن هویج یا چوب.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *