موقعیت رقابتی برای سازمان های غیرانتفاعی
نحوه ایجاد بیانیه موقعیت تجاری
این یک سوال مهم است که هر سازمانی باید از خود بپرسد: چه چیزی شما را از رقابت متمایز می کند؟
توجه کنید که من گفتم “سازمان”. فکر نکنید فقط به این دلیل که بخشی از یک در اینجا بیشتر بخوانید سازمان غیر انتفاعی هستید و نیازی به صرف وقت و تلاش برای برندسازی ندارید! سازمان های غیرانتفاعی باید از ارتباط بین ارزش استراتژیک یک برند و تأثیر سازمانی آن آگاه باشند.
در اینجا چند مورد وجود دارد که می تواند اتفاق بیفتد اگر وقت و تلاش خود را برای ایجاد این جمله ساده و در عین حال قدرتمند صرف نکنید:

* احتمالاً با سازمانهای مشابه اشتباه گرفته می شوید.

* پیام رسانی شما همه جا خواهد بود.

* اهدا کنندگان بالقوه به شما اعتماد نخواهند کرد.
درست است که موسسات خیریه بزرگ از مزایای یک تیم بازاریابی برخوردار هستند: بنیاد بیل و ملیندا گیتس مدیر برند و نوآوری جهانی دارد ، در حالی که یونیسف رئیس ساخت برند است.
خوشبختانه ، حتی اگر فقط شما باشید ، ارائه بیانیه موقعیتی که شما را از رقابت های خیرخواهانه جدا کند ، بیش از حد دشوار نیست. یعنی اگر قبل از شروع تایپ کردن ، مایلید کمی تحقیق و تفکر عمیق انجام دهید.
موقعیت تجاری چیست؟
ابتدا اجازه دهید تعریف موقعیت برند را بیان کنیم. این هنر مطابقت پیام بازاریابی شما با باورها ، احساسات و خواسته های مشتری ایده آل شماست.
شما این کار را با ایجاد “نمایان بودن” خود به عنوان نوعی سازمانی که فرد به آن جذب می شود ، انجام می دهید.
با این حال ، این بیانیه مانند شعار تبلیغاتی شما مشتری پسند نیست. آن را به عنوان بیانیه ای داخلی تصور کنید که از ایده ها قبل از ایجاد پیام های بازاریابی خاص پشتیبانی می کند.
همچنین مهم است که به یاد داشته باشید موقعیت نام تجاری غیرانتفاعی کمی متفاوت از نام تجاری انتفاعی است. در اینجا دلیل بیانیه ها برای یک موسسه خیریه در مقابل یک مشاغل انتفاعی متفاوت است: شما می خواهید مردم به هدف شما کمک مالی کنند ، اما روی پیام رسانی در پایین ترین قیمت مانند Walmart یا بزرگترین انتخاب نمایشگاه مانند Ikea متمرکز نیستید. است.
موقعیت رقابتی برای سازمان های غیرانتفاعی بیشتر بر روی “چرا” متمرکز شده است: ماموریت شما چیست؟ محصول شما همان کاری است که شما انجام می دهید.
به عنوان مثال ، “چرا” یونیسف “حمایت از حقوق هر کودک” است.
یونیسف متمرکز بر این نیست که رقابت خود را کاهش دهد یا اینکه بگوید آنها بهترین موسسه خیریه در آنجا هستند. (همچنین ، برخی از خیریه ها مایل به همکاری و حمایت از دیگران در تلاش های خود هستند ، نه لزوماً در برابر آنها رقابت می کنند).
نحوه ایجاد بیانیه موقعیتی غیر انتفاعی
اکنون که تفاوت را روشن کردیم ، بیایید ببینیم که چگونه بیانیه موقعیت یابی غیرانتفاعی خود را ایجاد کنیم:
پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود (USP) را تعریف کنید.
بسیار جالب است که بسیاری از موسسات غیرانتفاعی از دلایل مختلف حمایت می کنند ، اما این بدان معنی است که مردم با انتخاب تعداد زیادی مواجه هستند. شما می خواهید آنها مال شما را انتخاب کنند.
در حالی که شما محصولی را نمی فروشید ، در حال فروش تعهدی هستید – خواه این امر برای تأمین آب تمیز به روستاها باشد یا لاک پشت ها را از نابودی نجات دهد. USP شما چیزی منحصر به فرد است که باید ارائه دهید.
همانطور که یک صاحب مشاغل کوچک قبل از تعریف مارک تجاری خود تحقیقات رقابتی انجام می دهد ، شما نیز باید همین کار را برای سازمان خیریه خود انجام دهید. در مورد موسسات خیریه مشابه تحقیق کنید و بدانید:

* مخاطبان آنها چه کسانی هستند؟

* آنها چگونه برند خود را موقعیت بندی می کنند؟

* آنها چه کاری خوب انجام می دهند؟

* آنها چه ضعیفی اینجا انجام می دهند؟
در اینجا یکی از راههای خیریه وجود دارد: آب خود را از سایر سازمانهای غیرانتفاعی مشابه جدا می کند. آنها فقط بر این واقعیت تمرکز ندارند که آب آشامیدنی تمیز را به کشورهای توسعه نیافته ارائه می دهند. آنها برجسته می کنند که هر پروژه را “با مختصات GPS و سنسورهای از راه دور برای اطمینان از جاری بودن آب” اثبات می کنند.
از جسارت نترس
به روش های خلاقانه ای فکر کنید که اهدا کنندگان بالقوه را ترغیب می کند تا به هدف شما بپردازند. وب سایتی با چند پاراگراف کم فروغ و دکمه اهدا نمی تواند آن را قطع کند. هیچ یک از نسخه ها نیز دارای پیام مشابه خیریه های مشابه نیستند.
به طور سنتی ، سازمان های غیرانتفاعی بر پیام رسانی بی خطر و خنثی تمرکز کرده اند. که اکنون تغییر کرده است. فقط به F ** k Cancer نگاه کنید ، یک سازمان بهداشتی که برای شناسایی و پیشگیری زود هنگام سرطان در سراسر جهان کار می کند!
در حالی که نیازی به استفاده از توضیحات در بیانیه موقعیت تجاری نام تجاری غیرانتفاعی خود ، برچسب ، آرم یا سایر مواد ندارید ، به پیام های خارج از پیام “ما کار خوبی انجام می دهیم” فکر کنید و کمی مضطرب باشید.
داستان کامل خود را بگویید.
اهداکنندگان بالقوه را امتحان نکنید و دریابید که چرا آنها باید از ابتکار عمل شما حمایت کنند. مدتی را صرف تفکر عمیق درباره بیانیه موقعیت یابی غیرانتفاعی خود کنید زیرا مربوط به داستان شما است.
آیا یکی از اعضای خانواده با بیماری که برای ریشه کن کردن بودجه جمع می کنید مقابله کرده است؟ آن را شخصی کنید. آیا وقتی حیوان خانگی را از یک پناهگاه پذیرفتید ، نسبت به حقوق حیوانات شور و اشتیاق پیدا کردید؟ آن زاویه را در نظر بگیرید.
برای الهام گرفتن به صفحه درباره ما نگاهی بیندازید. در اینجا یک داستان محلی برای نجات سگ وجود دارد که بخشی از هر کاری است که آنها انجام می دهند.
به جای اینکه فقط روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید ، یک داستان در مورد نام تجاری خود ایجاد کنید. برای خیریه ها انجام این کار به ویژه بسیار مهم است ، زیرا بسیاری از مردم به طور طبیعی به افرادی که پول می خواهند مشکوک هستند.
دانش را به اشتراک بگذارید.
تهیه یک موقعیت عالی غیرانتفاعی یک چیز است ، اما سوار شدن همه افراد ضروری است. در حالت ایده آل ، تیم شما باید درگیر توسعه استراتژی موقعیت یابی برند شما باشد.
حداقل ، آنها باید دلیل وجود آن و نحوه استفاده از آن را بفهمند. هرکسی که عضوی از سازمان شما باشد ، یک سفیر برند است ، بنابراین ابزار لازم را در اختیار آنها قرار دهید تا خبر را به اهدا کنندگان بالقوه ، خانواده ، دوستان ، کارمند فروشگاه مواد غذایی
وقتی گزاره موقعیت یابی غیرانتفاعی خود را ایجاد کردید ، فقط آن را در اعماق کشوی میز یا یک پوشه فایل در رایانه فراموش نکنید. اگر اغلب در حال نوشتن کپی وب سایت ، توسعه طرح های آرم و مرور مطالب شخص دیگری هستید ، به این موارد مراجعه کنید.
با استفاده از آن برای تأثیرگذاری بر همه چیزهایی که ایجاد می کنید ، یک پیام ثابت در سراسر وثیقه بازاریابی خود خواهید داشت که منجر به افزایش آگاهی ، اعتماد و کمک های مالی می شود.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *