برخی از تکنیک های تصفیه زباله چیست
مدیریت پسماند فقط موضوعی نیست که به کشورهای توسعه نیافته مربوط می شود. کشورهای توسعه یافته صنعتی نیز درمقابل مشکل دفع صحیح زباله دست و پنجه نرم می کنند. منظور ما از دفع زباله ، زباله و آشغال های روزمره که از خانه ها و دفاتر کار شما می آیند ، بلکه تمام زباله های غیر قابل تجزیه زیست و مواد شیمیایی سمی هستند که تهدیدهای بالقوه ای برای سلامتی و محیط زیست هستند. اگرچه این موضوع موضوعی قدیمی است ، اما رشد جمعیت و انقلاب صنعتی وضعیت جدی تری به اوضاع بخشیده است. کارخانه های مدیریت و تصفیه زباله در چندین کشور ساخته شده اند و روش های دفع در حال پیشرفت هستند. در زیر بیشترین تکنیک های مدیریت پسماند استفاده شده است که در حال حاضر استفاده می شود.
کمپوست کردن
یکی از گزینه های بسیار معمول و قدیمی تصفیه پسماند کمپوست آن است. این روش ارزان و بدون خطر است. این یک فرآیند زیست تخریب پذیر طبیعی برای دفع زباله است که تمام پسماندهای آلی را کنترل می کند و آنها را به کود خاک برای رشد گیاهان و چمن های باغ تبدیل می کند. شما می توانید به راحتی تمام مواد زائد آلی آشپزخانه خود مانند مواد غذایی مانده ، پوست میوه و سبزیجات و سایر مواد زائد آلی را در حیاط خانه خود ریخته و منتظر بمانید تا میکروب ها تجزیه شوند. کمپوست ساده است ، اما فقط برای نوع خاصی از زباله مناسب است.
محل دفن بهداشتی
وقتی می گوییم دفن زباله های بهداشتی ، به بخش های دفع زباله که به درستی مهندسی شده اند و برای ایجاد دفع منظم زباله به لایه های مختلف تقسیم می شوند ، اشاره می کنیم. برخلاف محل دفن زباله های محلی که مردم خود به خود ایجاد می کنند ، محل های دفن بهداشتی بهداشتی اطمینان حاصل می کنند که هیچ تهدیدی برای محیط زیست در طی مراحل دفع وجود ندارد. پایین ترین لایه این محل های دفن زباله لایه آستری است که دارای خاک رس متراکم و یک لایه پلاستیک است تا از انتشار هرگونه ماده سمی در زیر زمین جلوگیری کند. دوم لایه جمع آوری مایعات است که کلیه مواد شیمیایی سمی و مایعات گیاهان صنعتی را کنترل می کند. سطح بعدی مجموعه گاز است که با ترکیبات گازی فرار سرو کار دارد. لایه بالایی با سطل زباله ای پوشانده شده است که می توانید با استخدام ارزانترین استخدام در شهر خود ، آنها را از بین ببرید.
عملیات حرارتی
سوزاندن یک ویژگی عملیات حرارتی است که پسماند را به گاز ، خاکستر و گرما تبدیل می کند. کارخانه های زباله سوز می توانند مقدار زیادی زباله را در مناطقی که محل دفن زباله مطالب بیشتر محدود است کاهش دهند. انرژی تولید شده پس از این فرآیند تصفیه می تواند در اهداف دیگری مانند پخت و پز ، گرمایش و تأمین برق مورد استفاده قرار گیرد زیرا بوی بد و متان مضر وجود ندارد. این یک روش ارزان برای دفع زباله است. با این حال ، در هنگام احتراق زباله ها ، به خصوص اگر این مواد شیمیایی داشته باشد ، به ادامه مطالب مراقبت دقیق نیاز است.
دفع دریای اقیانوس
بسیاری از دوستداران محیط زیست در برابر این اقدام دفع زباله در اقیانوس ایستاده اند زیرا مواد سمی و مواد شیمیایی تا حد زیادی بر زندگی دریایی تأثیر می گذارد. زباله های رادیواکتیو غالباً از زمین دور می شوند و به دریا یا اقیانوس ریخته می شوند تا بر زیستگاه انسان تأثیر نگذارد. دفع مواد زائد در آب یک روش ایمن برای محافظت از بشر است ، اما در نهایت مواد مغذی طبیعی خود را در اقیانوس ها و آب دریا پاره می کند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *