چرا و چرا ISO_IEC مطالب بیشتر 17025
ISO / IEC 17025: 2005 این استاندارد به عنوان یک استاندارد خاص برای آزمایشگاه ها تهیه شده است تا شرایط عمومی صلاحیت فنی آنها را مشخص کند. در حالی که استاندارد عمومی است ، اما همچنین تشخیص می دهد که برای اهداف تأیید اعتبار ، (به عنوان مثال برای تشخیص مستقل صلاحیت آزمایشگاه برای انجام آزمایش های خاص یا کالیبراسیون) ، ممکن است استاندارد نیاز به تدوین دستورالعمل هایی برای توضیح استفاده از آن در مناطق خاص آزمایش یا اندازه گیری داشته باشد.
ISO / IEC 17025 -2005 دارای دو م majorلفه اصلی است ، یعنی الزامات مدیریتی و الزامات فنی. الزامات مدیریت به زبان مربوط به عملکرد آزمایشگاه نوشته شده است اما برای تأمین نیازهای سیستم ISO 9001-1994 و ISO 9002-1994 ساخته شده است.
چرا ISO / IEC 17025؟

* کیفیت بهبود یافته

* بهبود کارایی ، بهره وری و اثربخشی.

* سطح ارتقا انگیزه ، همکاری ، کار و آگاهی از کیفیت.

* بهبود ارتباطات و اطلاعات با کیفیت و آگاهی بیشتر از کیفیت

* کنترل بیشتر فرآیندها و فعالیتها در کل سازمان

* یک سفر بهبودی بصورت مداوم امکان پذیر است.

* نکات داغی در مورد تجزیه و تحلیل داده ها و همچنین اندازه گیری عدم اطمینان و ثبت کامل سوابق ارائه دهید.

* راهنمایی برای انجام آزمایش و اندازه گیری با جزئیات ارائه دهید.

* ارائه راهنماها و کنترل بهتر برای نگهداری ابزار ، کنترل محیط ، حفظ سوابق آزمون و غیره

* ایجاد بهترین سیستم برای نگهداری و حمل و نقل محصول.

* در رسیدگی به موضوعات پیاده سازی استانداردهای آزمایشگاهی OSHA (ارزیابی شغلی ، ایمنی ، بهداشتی) و همچنین عضو اعتبارسنجی کمک می کند.

* راهنمایی برای واکنش اضطراری آزمایشگاه برای آتش سوزی ، تابش ، ریختن مواد شیمیایی ، نشت بیولوژیکی ، و صدمات شخصی و همچنین کاهش حوادث.

* در تهیه کتابچه راهنمای آموزش کامل با جزئیات کلیه مراحل آزمون کمک می کند و به شما در آموزش کارکنان جدید و همچنین سازگاری کیفیت تست علی رغم جابجایی زیاد کارکنان کمک می کند.
چرا ISO / IEC 17025 نیست؟

* نمی خواهید هزینه کنید.

* تامین کننده انحصار.

* نمی خواهید صادر کنید.

* مشتریان اهمیتی نمی دهند.

* منابع نامحدود

* به درگیر كردن افراد اعتقاد نداشته باشید.

* نمی خواهید کارمندان آموزش دهید.

* از اطفا حریق و رفع سریعات لذت ببرید.

* باور کنید – کیفیت مطالب بیشتر جواب نمی دهد.

* نمی خواهید کاری را روی کاغذ انجام دهید.

* انتظار غلبه بر معجزه ها را دارید تا از چالش عبور کنید.

* منابع درآمد دیگری داشته باشید و نمی خواهید رشد کنید.
مستندات ISO / IEC 17025: 2005
کل مستندات مربوط به یک سیستم مدیریت جامع تحت ISO / IEC 17025 را می توان با سیستم چهار لایه در هرم نشان داده شده در شکل – 1 نشان داد.
کتابچه راهنمای کیفیت: این سیاست سیاست کیفیت را بیان می کند و سیستم مدیریت سطح کلان را شامل جزئیات نحوه تحقق الزامات استاندارد در شرکت می کند.
رویه های کیفیت: این کتاب به طور معمول به عنوان کتاب راهنمای مدیریت میانی شناخته می شود و فعالیت های بخش را برای رویکرد سیستمی برای تهیه یک محصول با کیفیت ثابت توصیف می کند. آنها هسته اصلی اسناد سیستم و اسناد محرمانه در نظر گرفته می شوند. آنها توصیف می کنند که چگونه وظایف و وظایف بخشهای مختلف باید مطابق با الزامات استاندارد ISO / IEC 17025: 2005 و سیاست کیفیت شرکت انجام شود.
دستورالعمل کار / روش کار: این اسناد برای هدف آزمایش و یا کالیبراسیون لازم است در غیر این صورت کیفیت آزمایش و یا کالیبراسیون را تحت تأثیر قرار می دهد
سوابق کیفیت ، فرم ها: فرم ها ، سوابق و غیره اسناد پشتیبانی هستند که توسط شرکت برای ثبت اطلاعات برای روش های مختلف دنبال شده استفاده می شود.
اهداف جهانی اجرای ISO / IEC 17025: 2005 عبارتند از:

* ایجاد کیفیت در آزمایش و قابلیت اطمینان

* برای جلوگیری از خطر

* برای تشخیص انحرافات

* برای اصلاح خطاها

* برای بهبود کارایی

* برای اطمینان از کیفیت و یکپارچگی داده ها
مشاور ایزو 17025 اطلاعاتی در مورد اجرای استاندارد ISO 17025 و الزامات آن را ارائه می دهد. در گواهینامه ISO 17025 الزامات اساسی ISO 17025 دستی ، روش کیفیت ISO ، SOP و پیاده سازی سیستم کیفیت است.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *