بیشتر
زمان استفاده (و عدم استفاده) از Ultrasonicator Systems_
سونیکاتورهای پروب اولتراسونیک سیستم های همه کاره ای هستند که در بسیاری از مناطق کاربرد دارند. کاربردهای آنها از جمله آماده سازی امولسیون ، پراکندگی و استخراج پروتئین ، تا تولید مواد آرایشی ، آماده سازی بافت و گاززدایی مایعات از جمله موارد دیگر است. در حالی که از سیستم های فراصوت مختلف برای کاربردهای مختلف استفاده می شود ، هر سیستم از سه عنصر تشکیل شده است: یک ژنراتور برق که منبع تغذیه ورودی را تأمین می کند. مبدل (شامل مبدل پیزوالکتریک) که انرژی الکتریکی حاصل از ژنراتور را به ارتعاشات مکانیکی با فرکانس بالا تبدیل می کند. و یک پروب یا یک شاخ که این ارتعاشات را با انبساط و انقباض طولی تقویت می کند در حالی که آنها را به صورت امواج اولتراسونیک به داخل نمونه منتقل می کند. شدت ارتعاشات در نوک پروب بیشترین است در نتیجه باعث ایجاد حفره و منجر به انفجار حبابهای میکروسکوپی می شود. این انرژی عظیمی را آزاد می کند که می تواند برای پردازش نمونه استفاده شود.
سیستم های مدرن به پزشکان امکان می دهد دامنه نوک را با توجه به نمونه در حال پردازش کنترل کنند. سیستم های اولتراسونیکاتور همچنین به کاربر امکان می دهد تا پردازش نمونه را در حالت پالس تنظیم کند یا از مکانیزم نظارت بر دما برای حفظ یکپارچگی نمونه ها استفاده کند. با این حال ، کاربردهایی وجود دارد که سونیت کننده های پروب اولتراسونیک گزینه مناسبی برای پردازش نمونه نیستند. برخی از پارامترهای کلی برای ارزیابی اینکه آیا مطالب مرتبط هموژنایزرهای اولتراسونیک برای یک برنامه خاص مناسب هستند یا نه:

* sonicators پروب اولتراسونیک هنگامی که نمونه پردازش شده به طور معمول مایع یا ذرات جامد کوچک در مایعی است که نیاز به همگن سازی یکنواخت دارد ، نتایج بزرگی ایجاد می کند. در نتیجه ، برنامه های ایده آل شامل اختلال سلول ، پراکندگی نانوذرات و استخراج DNA است که به چند مورد اشاره می شود. از طرف دیگر ، اگر نمونه حاوی مواد جامد بیشتری نسبت به مایع باشد ، استفاده از سیستم های صوتی ممکن است نتایج نامطلوبی ایجاد کند. سیستم های اولتراسونیکاتور ممکن است بهترین گزینه برای پردازش مستقیم بافت های بزرگ سخت نباشد.

حساسیت به گرمای نمونه یک پارامتر مهم برای تصمیم گیری در مورد عدم استفاده از پردازش اولتراسونیک است یا خیر. از آنجا که هموژنایزرهای اولتراسونیک مقدار زیادی گرما تولید می کنند ، پردازش نمونه هایی که به گرما بسیار حساس هستند ممکن است نامناسب باشد. حتی اگر در بعضی موارد که از دستگاه های صوتی استفاده می شود ، باید مراقب استفاده از حالت پالس یا تنظیم حلقه چرخش مجدد متشکل از دستگاه صوتی ، راکتور اولتراسونیک و ژاکت خنک کننده بود. در نتیجه ، از آنجا که سنجش های متشکل از RNA به گرما حساس هستند ، استفاده از فراصوت برای پردازش آنها نامناسب است.

* اثر پردازشی مورد نظر روی نمونه شما برخی از برنامه ها به اثر برشی بر روی نمونه نیاز دارند در حالی که برخی دیگر نیاز به برش یا از هم گسیختن نمونه دارند. سیستم های اولتراسونیکاسیون یک گزینه ایده آل برای دسته قبلی کاربردها ، مانند برش DNA است. متناوباً ، اگر شما نیاز به از بین بردن نمونه های خود دارید ، دستگاه های صوتی دستگاه سنجش پروب گزینه ایده آل را تشکیل نمی دهند. برنامه هایی که در این گروه قرار می گیرند شامل پردازش بافت ها و سلول های حیوانی سخت هستند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *