سیاه Homeownership_ که چگونه نابرابری های گذشته علت نابرابری های امروزی هستند
من قربانی شیوه های ناعادلانه مسکن شده اند. متاسفانه کاری از دستم بر نمیاد چون این پیامد شیوه هایی است که دهه هاست در بازی بوده است. قانون مسکن عادلانه سال ۱۹۶۸ (FHA) برای تنظیم شیوه های املاک و مستغلات تبعیض آمیز ناعادلانه طراحی شده بود؛ به نوبه خود، کاهش تفاوت های مسکن بین سیاه پوستان و سفیدپوستان در این کشور است. این اتفاق نیفتاد! یک شکاف ۳۰٪ بین صاحب خانه سیاه و سفید وجود دارد که در حال حاضر بیشتر از آن است که قبل از تصویب FHA بود (یونگ هیون چویی، مؤسسه شهری).
میانگین ملی برای صاحب خانه ۶۴٪ است. صاحب خانه سیاه ۴۳٪ است که پایین ترین از تمام گروه های قومی است. چطور يجوري به اينجا اومديم؟ همان طور که در “رنگ قانون” ریچارد روتشتاین اشاره شد، شیوه های محلی، ایالتی و ملی اجازه می داد تا جوامع مسکن جدید با هزینه های بسیار پایین توسعه یابند و به فروش برسانند، تا زمانی که ماموران املاک و صاحب خانه ها به آمریکایی های آفریقایی تبار نفروشند. این موضوع سال ها ادامه داشت. در حالی که آمریکایی های سفیدپوست اجازه داشتند با هزینه های پایین از این جوامع جدید و در حال توسعه بهره ببرند، مردم سیاه پوست و براون به محله های توسعه یافته و جوامع مسکن عمومی سقوط کردند. آمریکای سفید در حال به دست آوردن حقوق صاحبان سهام بود. آمریکای سیاه هیچ سهامی برای به دست آوردن نداشت. در حالی که آمریکای سفید در حال ساخت ثروت بود، آمریکای سیاه آن را از دست می داد.
پول در آوردن، صرفه جویی در پول، و سرمایه گذاری پول 3 کلید برای ساخت ثروت در طول زمان است. درآمد آمریکایی آفریقایی ۶۰٪ درآمد سفید پوستان است. این اختلاف با وجود آموزش، مکان، سن، و موقعیت شغلی (جان شوئن، سی ان بی سی) وجود دارد. اگر پول کمتری در می آورید، چیز زیادی برای صرفه جویی و حتی کمتر سرمایه گذاری وجود ندارد و مانعی برای ثروت سازی ایجاد می کند. صاحب خانه جزء اصلی ثروت و سرمایه گذاری برای بیشتر خانوارهای آمریکایی (سوزان واچتر، مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا) است. با شیوه های مسکن تبعیض آمیز ناعادلانه اواسط قرن فوق و دومینو که بر آن تأثیر گذاشته است، نباید جای تعجب داشته باشد که ثروت آمریکایی آفریقایی تنها ۱۰٪ ثروت سفید پوستان است (ساموئل دو بوآ، مرکز کوک در حقوق صاحبان سهام اجتماعی)!
در حالی که آمریکایی های سفیدپوست توانستند اکثریت ثروت خود را از طریق صاحب خانه بسازند، فرصت های دیگری نیز برای آن ها فراهم شد که آمریکایی های سیاه پوست فقط نداشتند. کمتر سیاه پوستان آمریکایی به احتمال زیاد قادر به ساخت و قرض گرفتن سهام از خانه های خود، تنها به این دلیل که آنها صاحب 30٪ خانه های کمتر است. جایی که خانه های خود را انجام می دهند، خانه هایشان کمتر با ارزش محسوب می شوند. خانه هایی که در اواسط قرن بیستم به طور انحصاری به آمریکایی های سفیدپوست فروخته می شدند، هم اکنون به قیمت ۳۰۰٬۰ دلار یا بیشتر می فروشند (ریچارد روتشتاین، رنگ قانون)، در حالی که خانه های فروخته شده توسط سیاه پوستان آمریکایی اغلب کم ارزش هستند، به طور متوسط، ۴۸٬۰ دلار (موسسه بروکینگز و گالوپ گزارش مشترک مطالعه).
سود و حقوق صاحبان سهام از صاحب خانه به خانواده ها اجازه می دهد تا بسیاری از جنبه های زندگی را متفاوت تجربه کنند. والدین فرزندان خود را از طریق مدرسه خصوصی و کالج با حقوق صاحبان سهام و سود خانگی قرار می دهند. این صندوق ها اغلب در زمان رکود اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرند. این وجوه گاهی برای هزینه های پزشکی و فوریت های پیش بینی نشده محفوظ است. در اغلب موارد، این وجوه به عنوان سهمی در جهت خرید خانه خود به کودکان منتقل می شود. اگر سهام خانگی یا مبلغ توده ای پول نقد برای استفاده در این شرایط داري، چيکار ميکني؟ شما را از وام برای کالج، شما متحمل بدهی از طریق هزینه های پزشکی، و شما مجبور به اجاره و یا گرفتن وام مسکن بزرگتر از همتایان سفید پوست خود را.
قانون مسکن عادلانه سال ۱۹۶۸ همراه با برنامه هایی که اداره مسکن و شهرسازی در آن قرار داده است، اینجا «تلاش» کرده است تا به شکاف بین صاحب خانه سیاه و سفید بپردازد. شیوه هایی در جای خود مطالب بیشتر قرار داده شده است که باید برای کمک به بیشتر سیاه پوستان صاحب خانه کار کند، پس چرا تفاوت های بیشتری نسبت به آنچه از دهه ۱۹۵۰ دیده ایم می بینیم؟ قانون مسکن منصفانه در کنار برنامه ها و قوانین دیگر هرگز به نابرابری های گذشته که عامل نابرابری های امروزی است نپردید! اگر صاحب خانه سفید در 74 ٪ و صاحب خانه سیاه و سفید است در 43 ٪ ، وام FHA ، پیش پرداخت برنامه های کمک ، غیرقانونی تبعیض بر اساس نژاد در هنگام فروش ، اجاره و یا تامین مالی یک خانه است رفتن به تعمیر آنچه ما را در اینجا در درجه اول. کسری اولیه دسترسی و صاحب خانه باید به آن پرداخته شود.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *