دستیابی به اهداف
برنامه خود را داشته باشید یا در برنامه شخص دیگری قرار بگیرید …
واقعیت شماره 1 – تقریباً همه نتایج ، خارج از طبیعت (که البته به هر حال انسان ها را نیز شامل می شود) به دلیل اعمال یا رفتارهای انسان ها ، بروز می کنند. شرایط اقتصادی ، رویدادهای سیاسی ، تغییرات اجتماعی ، پیشرفت های صنعتی ، تجاری و علمی و حتی بسیاری از بیماری ها و بیماری ها به دلیل اقدامات (مثبت یا منفی) افراد ایجاد می شود.
این که آیا شما در حال تعیین اهداف شخصی یا شغلی هستید ، نتایجی که تجربه خواهید کرد مستقیماً تحت تأثیر اعمال شما یا شخص دیگری یا کمبود آنها خواهد بود.
واقعیت شماره 2 – تعیین اهداف موثر به معنای تفکر و برنامه ریزی است. اکثر مردم به سادگی نمی توانند خودشان را وادار کنند که حتی مقدار کمی از وقت خود را صرف فکر کردن در مورد آنچه می خواهند ، کارهایی که باید برای بدست آوردن آن کنند ، احساساتشان و آنچه باید یاد بگیرند ، کنند. به عبارت دیگر ، ضرب المثل قدیمی امروز نیز مانند گذشته صادق است:
مردم قصد شکست ندارند ، بلکه برنامه ریزی نمی کنند
واقعیت شماره 3 – حتی بهترین برنامه ریزان نیز نمی توانند در مورد برنامه های خود اقدامی انجام دهند. تنها چیزی که باعث می شود هر چیزی اتفاق بیفتد عمل است. گفتگو آسان است ، همانطور که خیال پردازی ، آرزو و امید است. در نهایت ما فقط آنچه را که حق تجربه کسب کرده ایم از زندگی می گیریم. به عبارت دیگر ، همه ما در زمان دستیابی به خواسته های خود ، هر آنچه را که شایسته آن هستیم ، به دست می آوریم زیرا بدست آوردن آنچه می خواهیم ناشی می شود:
• تصمیم گیری و تعریف آنچه می خواهیم
• برنامه ریزی برای دستیابی به آن
• احساس اینکه برای رسیدن به آنجا باید چه احساسی داشته باشیم
• انجام اقدامات مداوم درست
• بررسی عملکردهای ما در برابر نتایجی که تجربه می کنیم
• تجدید قوا و تغییر اقدام در صورت لزوم ، و
• حفظ نتایج درست با حفظ تلاش های خود
mind به ذهن خود انگیزه دهید و موفقیت خود را چندین برابر کنید ‘

* دیوید گرین – بیش از بیست سال گذشته یا بیشتر در مورد تعیین هدف نوشته شده است. از دیدگاه تجاری اهداف به عنوان اهداف منطقی ، ملموس و عملی در نظر گرفته می شوند که عموماً در جهت افزایش گردش مالی و / یا سودآوری هستند.
اهداف در واقع چیزی بیشتر از مقصد نیستند. آنها ممکن است مقصد نهایی در یک مسیر طولانی دستیابی به موفقیت یا مجموعه ای از نقاط توقف در امتداد جاده باشند اما با این وجود از هر دو طرف مقصد هستند.
بهترین راه برای رسیدن به هر چیزی این است که بدانیم چه چیزی است که می خواهیم به آن دست پیدا کنیم. همه موارد دیگر ما را طعمه موج زندگی و بادهای مداوم تغییر می کند. من این را خودم برای خودم کشف کردم سالها پیش وقتی یکی از مدرسین دانشگاهم از آزمایشی که حدود 21 سال قبل در دانشگاه ییل انجام شده بود برای ما گفت. شما احتمالاً داستان را می دانید.
از صد دانش آموز س wereال شد که آیا اهداف مشخص و مکتوبی با برنامه مشخص برای دستیابی به آنها دارند؟ 97٪ هیچ کس نداشتند اما 3٪ اهداف ملموس ، مکتوب و برنامه ریزی شده داشتند. در سال 1973 محققان مجدداً از اعضای بازمانده آن طبقه از سال 1953 بازدید کردند و آنها چیز بسیار جالبی را کشف کردند. 3٪ دانش آموزانی که اهداف مشخص و مکتوبی داشتند ، ثروت مالی بیشتری داشتند که 97٪ دیگر آنها جمع شده بود.
صرف نظر از جنبه مالی داستان ، به نظر می رسد که تحقیق ارزش و اهمیت تعیین هدف را تأیید کرده است. شما می توانید ناامیدی من را تصور کنید که چند سال بعد ، سعی کردم تحقیق اصلی را در آن مطالعه دانشگاه ییل پیگیری کنم و دریافتم که هیچ یک وجود ندارد. به نظر می رسد که کل داستان یک افسانه شهری است و هیچ کس کاملا نمی داند از کجا شروع شده است. صرف نظر از این ، این اصل در مورد تعیین هدف نکته مهمی را بیان می کند و ما به طور مستقل می دانیم که 95٪ از مردم هدف تعیین نمی کنند در حالی که تقریبا 5٪ از آنها هدف تعیین نمی کنند.
آنچه در این آمار تلخ است این است که 95٪ برای 5٪ کار می کند! واضح است که بیشتر بخوانید در مورد این آمار یا 5٪ افرادی که اهداف تعیین می کنند ، نکته بسیار گویایی وجود دارد. چیه؟ هم افسانه شهری و هم آمار بسیار مهم درباره علت و معلول و چگونگی تأثیر این قانون طبیعی بر زندگی ما را نشان می دهد:
اگر برای زندگی خود (شغل یا حرفه خود) برنامه خاصی ندارید ، مطمئناً در نهایت در برنامه زندگی شخص دیگری قرار می گیرید!
بسیاری از افراد در تعیین اهداف مشکل دارند و برخی حتی هرگز به آنها فکر نمی کنند. برای بسیاری از افراد اهداف آنها نامشخص و مشخص نیست ، و این باعث می شود بیشتر به آرزو شباهت داشته باشند.
و همانطور که همیشه می گویم …
تنها تفاوت بین رویاها و اهداف این است که یکی در ذهن می ماند در حالی که دیگری در نتیجه مستقیم اقدام به عمل می آید.

* دیوید گرین – البته همه بلند پرواز نیستند و هیچ مشکلی وجود ندارد اما همه ما درباره آینده امید و آرزو داریم. بدون آنها دیگر بلند شدن از صبح معنی نخواهد داشت. چیزی که بسیاری از مردم متوجه آن نیستند این است که انسانها اهداف طبیعی هستند. درون هر یک از ما سازوکاری طبیعی برای دستیابی به آن نهفته است. مغز ما از نظر ژنتیکی برنامه ریزی شده است تا بر اساس زنده ماندن ما اقدامی انجام دهد و با تنظیم فشار خون ، ضربان قلب ، تنفس و ترمیم آسیب های بدن به طور مداوم به هدف خود می رسد.
این اقدامات به طور ژنتیکی از قبل در مغز برنامه ریزی می شوند. با این حال اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید چه چیزی می بینید؟ در سراسر جهان میلیاردها انسان در حال دستیابی به اهدافی مانند ازدواج ، بچه دار شدن ، خانه داری ، تعطیلات و شغل خود هستند. درباره موفقیت های تجاری و موفقیت کارآفرینی مطالب زیادی نوشته شده است ، و با این حال درباره موفقیت توده ها و قدرت شگفت انگیز اراده و عزم راسخ که برای حفظ امنیت و تأمین یک خانواده در این جهان همیشه در حال تغییر و ناامن است ، چیزهای کمی منتشر شده است. .
موفقیت اشکال مختلفی دارد مطالب بیشتر و موفقیت می تواند معنای مختلفی داشته باشد. جهان اکنون شاهد موفقیت در شرایط مالی ، تجاری ، شغلی یا مادی است و در عین حال شادی ، رضایت و رضایت شخصی اغلب از جای دیگری حاصل می شود. از خانواده ، بهداشت ، سرگرمی ها ، ورزش و اهداف آموزش و یادگیری. در واقع امروزه بسیاری از مردم تمایل دارند که از “نژاد موش” خارج شوند و سبک زندگی طبیعی تر و با استرس کمتری ایجاد کنند.
هرچه از زندگی می خواهید راهی برای بدست آوردن آن وجود دارد. مهم نیست چقدر هدف شما متواضعانه یا چالش برانگیز است ، فرایندی طبیعی ، منطقی ، عملی و قابل دستیابی وجود دارد که می توانید به آن دست یابید. NLP ابزارهای ارزشمند روانشناختی و عملی برای انجام این کار را در قالب مدل نتایج خوش فرم ارائه می دهد. این مجموعه مهارت ، دستیابی به اهداف ، چرایی ، چگونگی ، مکان و زمان را برای شما فراهم می کند. این یک راهنمای گام به گام برای ایجاد هر نتیجه ای است که شما می خواهید و دستیابی به آن است.
NLP دانش تعالی است که طیف شگفت انگیزی از ابزارهای حسی را فراهم می کند که می تواند تقریباً به هر کسی کمک کند تا تفکر و روش درک خود و دنیای اطراف خود را تغییر دهد. می توانید در این زمینه بیشتر بدانید و برخی از این مهارت ها را توسعه دهید. شما مجموعه ای از فرصت ها از جمله مینی دوره ها و منابع NLP رایگان را پیدا خواهید کرد که در دنیای واقعی کار می کنند.
کپی رایت © NLP4Dummies.com و دیوید گرین 2010. کلیه حقوق محفوظ است.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *