چگونه لکه های قهوه را پاک کنیم_ نکات موثر با استفاده از وسایل خانگی
چگونگی پاک کردن لکه های قهوه از پیراهن مورد علاقه خود چالش برانگیز است ، به ویژه هنگامی که سعی در پاک کردن فوری آن ندارید. در مورد لکه های تازه ، بخار آب سرد کافی است. با این حال ، برای لکه های قهوه قدیمی ، باید تلاش بیشتری کنید.
خوشبختانه مردم با استفاده از وسایل روزمره منزل راه های واقعاً هوشمندانه و موثری را برای از بین بردن لکه های قهوه ارائه داده اند.
نکات موثر در مورد نحوه از بین بردن لکه های قهوه
در زیر چند روش اینجا موثر برای از بین بردن لکه های قدیمی و جدید لکه های قهوه آورده شده است.
1- نمک
نمک یکی از رایج ترین و در دسترس ترین موارد در همه جا است. همچنین برخی از توانایی های شستشوی قهوه عصرانه را نیز دارد.
تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مقدار زیادی نمک گرفته و شروع به مالیدن آن با حرکات دورانی روی لکه کنید تا زمانی که پارچه آن را حل کند.
یک دستمال کاغذی برداشته و لکه را محکم پاک کنید. تحت تأثیر نتایج قرار خواهید گرفت.
2- جوش شیرین
اگر در خانه جوش شیرین دارید ، نگرانی های خود را دور نگه دارید. خاصیت گازدار نوشابه برای از بین بردن لکه ها ایده آل است زیرا در پارچه فرو می رود و یک تمیز کردن عمیق ایجاد می کند.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که پارچه را مرطوب کرده و جوش شیرین را روی محل آسیب دیده بپاشید و بگذارید چند ثانیه بماند.
با یک پارچه گرم و مرطوب مالش ملایم دهید. حتی اگر این علامت هنوز وجود داشته باشد ، این فقط یک علامت موقتی است. کمی تمیز کردن باعث از بین رفتن آن می شود.
3- سرکه به از بین بردن لکه های قهوه کمک می کند
بقیه روز را برای یک بوی نامطبوع آماده کنید ، اما این یکی از موثرترین مواد پاک کننده است. تقریباً هر لکه ای را می توان با سرکه از بین برد.
با این حال ، باید مراقب میزان مصرفی خود باشید. فقط یک دستمال را با سرکه مرطوب کرده و روی ناحیه آسیب دیده بزنید.
برای لکه های لجبازی ، سه قسمت سرکه را در یک قسمت آب بریزید و بگذارید پارچه یک شب در محلول خیس بخورد. صبح آن را بشویید ، و یک پیراهن بدون قهوه دارید.
4- صابون ظرفشویی / شوینده لباسشویی
چگونه می توان لکه های قهوه را با استفاده از مواد شوینده لباس یا صابون ظرفشویی از بین برد؟ از آنجا که هر دو ماده شوینده از ویژگی های بسیار خوبی برای از بین بردن لکه ها برخوردار هستند ، گزینه مناسبی برای از بین بردن علائم قهوه سرسخت هستند.
ظرفشویی یا مواد شوینده و کمی آب سرد را به لکه پیراهن خود بمالید. اگر یک علامت تازه است ، بگذارید چند دقیقه بماند اما نه به اندازه ای که خشک شود.
با این حال ، برای لکه های قدیمی قهوه ، باید تلاش های بیشتری انجام دهید. مقدار کمی مواد شوینده را روی لکه بمالید و آن را با استفاده از انگشت شست و انگشت خود بمالید. سپس لکه را برای چند دقیقه در آب سرد خیس کنید.
مراحل مالش و خیساندن را برای حدود 30 دقیقه تکرار کنید. اگر لکه ادامه یافت ، سعی کنید آن را به مدت 5 تا 15 دقیقه قبل از شستشوی پارچه در آب گرم خیس کنید.
5- مالیدن الکل
وقتی صحبت از لکه های سخت قهوه می شود ، الکل می تواند یک نجات دهنده واقعی باشد. برای استفاده از الکل به اسفنج احتیاج دارید. اسفنج را به الکل آغشته کنید و آن را به لکه بمالید. مطمئن شوید که از مرکز شروع کرده اید.
حالا یک چهارم آب بردارید ، یک قاشق غذاخوری پاک کننده آنزیم اضافه کنید. لکه را برای چند دقیقه در این محلول قرار دهید و آن را مانند معمول بشویید.
6- پودر بچه
چه کسی می دانست که پودرهای کودک فقط برای نوزادان نیست. پودرهای کودک از زمان جلوگیری از ایجاد جاروب در خلیج تا جذب روغن از موهای شما ، می توانند شگفتی هایی در مورد پاکسازی لکه های سرسخت قهوه ایجاد کنند.
به سرعت مقداری پودر بچه را روی لکه بپاشید به گونه ای که علائم کاملاً مخفی باشد. بگذارید مدتی استراحت کند. با یک برس نرم مسواک بزنید و جادو را ببینید
8- از قلم های رنگی برای از بین بردن لکه های قهوه استفاده کنید
در مورد از بین بردن لکه های قهوه ، قلم های رنگی بسیار مفید هستند. بنابراین ، فکر خوبی است که آنها را همیشه در کنار خود داشته باشید.
شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است یک اتفاق ناگوار رخ دهد به قلم جادویی اجازه دهید تا با کمترین دردسر و تلاش مشکلات را از بین ببرد. کم قلم را روی لکه بمالید و رونمایی جادویی را ببینید.
9- زرده تخم مرغ
چگونه بیشتر می توان لکه های قهوه را با استفاده از زرده تخم مرغ از بین برد؟ شاید تعجب کنید اگر بدانید که زرد تخم مرغ در از بین بردن لکه های پارچه بسیار موثر است.
فقط زرده را از سفیده جدا کرده و زرده را با چنگال بلند کنید. اکنون با استفاده از پارچه تری آن را روی قسمت آسیب دیده بکارید.
لکه گیری را شروع خواهید کرد. با آب بشویید و لکه ها از بین می روند.
10- از پشت بشویید.
این نکته فقط برای اقدامات فوری است. هنگامی که لکه تازه است ، بلافاصله با استفاده از دستمال کاغذی قهوه را پاک کنید تا از پخش شدن بیش از حد آن جلوگیری شود.
آن را از طرف مخالف زیر آب شیر قرار دهید تا فشار آب از قسمت پشتی تمام لکه ها را تخلیه کند.
با انگشتان خود لکه را به آرامی مالش دهید. انجام این کار به بلند شدن نشان کمک می کند.
اکنون می دانید که چگونه لکه های قهوه را پاک کنید!
با تجربه و آزمایشات ، انسان به طور موثری تکنیک های مختلفی را برای از بین بردن لکه های قهوه با استفاده از موارد موجود در دسترس آموخته و مرتب کرده است.
بنابراین دفعه دیگر ، در صورت ریختن قهوه ، وحشت نکنید.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *