فساد پایگاه داده IIS ممکن است باعث خراب شدن بانک اطلاعات سرور شود
Microsoft Exchange Server یک برنامه شناخته شده است که برای ایجاد محیط پیام رسانی مشترک استفاده می شود. روی سرور نصب شده است و از طریق رایانه مشتری با استفاده از Microsoft Outlook قابل دسترسی است. Exchange Server 2003 و Exchange Server 2000 از MS IIS (خدمات اطلاعات اینترنتی مایکروسافت) برای ارائه خدمات مرتبط با Exchange استفاده می کنند. تمام تنظیمات پیکربندی IIS در متاباز IIS ذخیره می شود. تشکیل متاباز شامل تنظیمات مختلفی از خصوصیات گره های مختلف است. با این حال ، در برخی شرایط متاباز ممکن است آسیب ببیند و باعث ایجاد سناریوهای مهم EDB (بانک اطلاعاتی تبادل) شود. برای مرتب سازی این مشکل ، در صورت عدم دسترسی به نسخه پشتیبان ، باید Exchange Server Recovery را انتخاب کنید.
خراب شدن پایگاه داده IIS metabase و Exchange Server یک نگرانی بسیار جدی است. این می تواند باعث آسیب پذیری چندین Exchange Server شود و خدمات مرتبط با Exchange را غیر قابل استفاده کند. در صورت خرابی متاباز ، ممکن است با پیام خطای زیر مواجه شوید:
“[15:52:34] – به نظر می رسد متاباز سرور اطلاعاتی اینترنت خراب است. لطفاً سرور اطلاعات اینترنت را حذف و نصب مجدد کنید. – ID: 62145 –
[15:52:34] پیش نیازهای خدمات پیام رسانی و همکاری مایکروسافت تبادل نشد: به م cannotلفه “خدمات خدمات پیام رسانی و همکاری مایکروسافت” بیشتر نمی توان عمل “ارتقا” را اختصاص داد زیرا: – اینترنت
به نظر می رسد متاباز سرور اطلاعات خراب است. لطفاً سرور اطلاعات اینترنت را حذف و نصب مجدد کنید. ”
خطای بالا ، به ویژه ، به دلیل از دست رفتن ورودی های متاباز رخ می دهد. اگر کاربران مختلف پس از خرابی متاباز معاملات را انجام دهند ، پرونده EDB ممکن است با چندین مورد ناسازگاری روبرو شود. در چنین شرایطی ، برای به کار انداختن Exchange Server خود ، باید این رفتار را با استفاده از Microsoft Exchange Recovery Tool اصلاح کنید.
وضوح
می توانید از AdSutil.vbs ، یک ابزار داخلی Microsoft Exchange Server ، برای تعیین مکان اشیا metab متاباز استفاده کنید. با این حال ، اگر هنگام استفاده از ابزار Adsutil.vbs با خطای زیر مواجه شدید ، باید سرویس اطلاعات اینترنتی و Microsoft Exchange Server را دوباره نصب کنید:
“-2147221020 (0x800401e4)
خطایی در تلاش برای شمارش شی (GetObject ناموفق بود) ”
اگرچه نصب مجدد Exchange Server و IIS ممکن است این مشکل را سئو برطرف کند ، اما نمی تواند پایگاه داده خراب شده Exchange Server را ترمیم کند. برای ترمیم و بازیابی فایل EDB آسیب دیده ، باید از نرم افزار بازیابی شخص ثالث استفاده کنید.
این برنامه ها به ویژه برای انجام اسکن سیستماتیک از کل پرونده EDB (با استفاده از مکانیزم های پیشرفته اسکن) و استخراج همه اشیا damaged آسیب دیده و غیرقابل دسترسی طراحی شده اند. آنها به شما امکان می دهند Exchange Recovery را به تنهایی انجام دهید ، زیرا دارای رابط کاربری گرافیکی ساده و خود توصیفی هستند.
نرم افزار Exchange Mailbox Recovery فایل EDB آسیب دیده را ترمیم می کند و تمام صندوق های پستی کاربر را به عنوان پرونده های PST منفرد بازیابی می کند. نرم افزار Exchange Database Recovery با Microsoft Exchange Server 2007 ، 2003 ، 2000 و 5.5 به خوبی کار می کند. این کلیه اشیا file پرونده EDB مانند ایمیل ها ، یادداشت ها ، مخاطبین ، وظایف ، ژورنال ها ، قرارها و پیوست ها را بازیابی می کند.

توسط irmusic4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *